Відмінності між версіями «Учнівська вікі-стаття "Інформаційний простір"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Результати дослідження)
(Мета дослідження)
Рядок 20: Рядок 20:
  
 
==Мета дослідження==
 
==Мета дослідження==
Дослідити, чи одержуємо ми основну інформацію з компютера
+
Дослідити переваги та недоліки комп'ютерного життя
  
 
==Результати дослідження==
 
==Результати дослідження==

Версія за 09:35, 18 жовтня 2012



Назва проекту

Комп'ютер і книга в інформаційному просторі

Автори проекту

Учні 9 класу

Тема дослідження

Чи одержуємо ми основну інформацію з комп'ютера?

Проблема дослідження

Переваги та недоліки отримуючи інформацію використовуючи комп'ютер

Гіпотеза дослідження

З часом всю інформацію ми будемо отримувати тільки з віртуального світу

Мета дослідження

Дослідити переваги та недоліки комп'ютерного життя

Результати дослідження

Що ж нового може дати комп’ютер у порівнянні з живим учителем? Користуючись комп’ютером, дитина дуже рано починає розуміти, що предмети на екрані – це не реальні речі, а лише знаки цих реальних речей. У різних іграх ці знаки чи символи реальних предметів ускладнюються, стають більш узагальненими і менше схожими на оточуючі предмети. Таким чином, у дітей рано починає розвиватися так звана знакова функція свідомості, тобто розуміння того, що є кілька рівнів реальності оточуючого світу, – це і реальні предмети, і картинки, схеми, слова, рівняння і, нарешті, наші думки, які є найскладнішим, ідеальним рівнем дійсності. Крім того ця “знакова функція свідомості” лежить в основі самої можливості мислити без опори на зовнішні предмети. Багатьом батькам відомо про труднощі розвитку такого мислення, що виникають при навчанні дітей рахунку чи читанні “про себе”. Дитина продовжує пошепки промовляти текст чи перебирати власні пальці при рахунку.

Комп'ютерні ігри дають можливість полегшити процес переходу психічної дії із зовнішнього плану у внутрішній, так що найпростіші дії у внутрішньому плані стають доступні вже для дітей 4-5 років.

Проте диво, здійснюване комп'ютером, на цьому не закінчується. Не лише психологи, але і батьки, і вихователі, що займаються з дітьми на комп'ютері, відмітили, що в процесі цих занять покращуються пам'ять і увага дітей. І це закономірно, оскільки відповідає законам психічного розвитку дітей. У дослідженнях багатьох психологів – Ж. Піаже, А.Валлона, П. П. Блонського та інших – було відкрито, що у маленьких дітей ще немає бажання до запам'ятовування, немає так званого довільного запам'ятовування, тобто запам'ятовування з наперед поставленою метою. Дитяча пам'ять мимовільна, діти запам'ятовують лише яскраві, емоційні для них випадки або деталі, і тут знову незамінним помічником є комп'ютер, оскільки він робить значимим і яскравим вміст матеріалу, який потрібно засвоїти, що не лише прискорює його запам'ятовування, але і робить його більш осмисленим і довготривалим.

Багато батьків дошкільників скаржаться на незграбність своїх дітей, на те, що вони насилу повторюють складні фізкультурні вправи. Деякі діти навіть до шести років погано сприймають такі поняття, як направо і наліво. Такі недоліки не свідчать про розумову відсталість або затримку розвитку, але і сподіватися, що вони пройдуть самі по собі теж не варто. Сучасний комп’ютер пише музику і вірші, малює, грає у шахи, розмовляє. Він практично вміє робити все, що і людина. Сьогодні світ переживає процес бурхливої інформатизації і стрімко зростає кількість інформації. Фантастично розвивається електронно-обчислювальна техніка, що робить інформацію доступною практично кожному. Вчені говорять про "інформаційний вибух", "інформаційну революцію", "інформаційну цивілізацію".

Чому ж саме комп'ютер легко і швидко може допомогти в подоланні такого складного дефекту, для якого навіть дослідним психологам інколи потрібно декілька місяців. Комп’ютерні ігри мають велике значення не тільки для розвитку інтелекту дітей, а й для розвитку моторики, точніше для формування моторної координації сумісної діяльності зорового і моторного аналізів. У будь-яких комп’ютерних іграх, від найпростіших до складних, дітям необхідно учитися натискувати пальцями на відповідні клавіші, що розвиває мускулатуру рук і моторику дітей. Дії рук необхідно узгоджувати з дією на екрані.

Майже всі батьки знають, як важко буває примусити дітей сісти за заняття. На комп’ютері ж дитина займається із задоволенням. Це пов’язано з тим, що комп’ютер сам по собі привабливий для дітей як будь-яка нова іграшка. Таким чином, та зацікавленість, яка викликає заняття на комп’ютері, і лежить в основі формування таких важливих структур, як пізнавальна мотивація, довільна пам’ять і увага. Розвиток цих якостей особливо важливий для дітей 6-7 років, оскільки саме вони багато в чому і забезпечують психологічну готовність дитини до школи. Сучасний комп’ютер пише музику і вірші, малює, грає у шахи, розмовляє. Він практично вміє робити все, що і людина. Сьогодні світ переживає процес бурхливої інформатизації і стрімко зростає кількість інформації. Фантастично розвивається електронно-обчислювальна техніка, що робить інформацію доступною практично кожному. Вчені говорять про "інформаційний вибух", "інформаційну революцію", "інформаційну цивілізацію".


Сучасний комп’ютер пише музику і вірші, малює, грає у шахи, розмовляє. Він практично вміє робити все, що і людина. Сьогодні світ переживає процес бурхливої інформатизації і стрімко зростає кількість інформації. Фантастично розвивається електронно-обчислювальна техніка, що робить інформацію доступною практично кожному. Вчені говорять про "інформаційний вибух", "інформаційну революцію", "інформаційну цивілізацію".

Висновки

Спілкування в соціальних мережах, особливо підлітків, призводить до деградації спілкування. Люди все рідше зустрічаються в дружніх компаніях за чашкою кави, а пишуть один одному повідомлення навіть якщо знаходяться в сусідніх квартирах.

Корисні ресурси