Відмінності між версіями «Учебний проект Бухгалтерський облік як буря в пустелі!»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Вопросы, направляющие проект)
(План проведения проекта)
Рядок 35: Рядок 35:
  
 
==План проведения проекта==
 
==План проведения проекта==
 +
На першому занятті учні визначають проблему, обдумуючи відповіді до мозкового штурму. На цьому ж етапі викладач знайомить з метою проекту, ставить цілі та орієнтовний план проекту. Використовується вчительська презентація та буклет. Учні розподіляються на групи, обговорюють своє проблемне питання і визначають план роботи.
 +
Протягом першого та другого тижня учасники проекту знайомляться з теоретичною інформацією - на уроках і в позаурочний час, використовують літературу, періодичні видання, інтернет-ресурси, заповнюють таблицю опису пристроїв. За навчальним планом предметів виконують практичні  завдання: з предмета "Основи бухгалтерського обліку" - "Документування господарських операцій на підприємстві. Первинне спостереження" та "Інвентаризація"; з предмета "Технології комп’ютерної обробки інформації" - комплекс завдань з теми "Створення та форматування тестового документа»; з предмета "Інформаційні технології" - "Створення комп'ютерної презентації". Всі завдання оцінюються відповідно до навчального процесу - захист практичних завдань, оформлення звіту, тестування.
 +
В цей же період, в позаурочний час учасники груп виконують дослідження – «Чи існував би світ без бухгалтерського обліку?», « Бухгалтерський облік сухість чи точність?», «Чи існує спецодяг для бухгалтера?», «Чи може рахівництво бути цікавим?».
 +
На третьому тижні роботи групи опрацьовують зібраний матеріал і створюють презентацію, публікацію, сайт (статтю на вікі). На даному етапі виконується взаємо- оцінювання учнів, ведеться список спостережень, фіксуються записи в журналі, оцінюють процес в бланку збору даних та їх обробки.
 +
На останньому (4) тижні учні готуються до конференції, на якій представляють продукти своєї діяльності.
 +
На конференції присутні учні інших груп, викладачі, майстри, адміністрація. Обране з спеціалістів журі оцінює представлення робіт за бальною системою за допомогою контрольного списку презентації (публікації, тощо).
 +
В журналі за сумарним оцінюванням визначається оцінка роботи над проектом як групи, так і кожного учня.
  
 
== Визитная карточка проекта ==
 
== Визитная карточка проекта ==

Версія за 14:57, 3 січня 2012


Автор проекта

Прокопчук Оксана Вікторівна

Тема проекта

Бухгалтерський облік як буря в пустелі!

Предмет, курс

Група - Конторський службовець (бухгалтерія).

Краткое описание проекта

На кожному підприємстві незалежно від форм власності ведеться бухгалтерський облік. Сучасний бухгалтер займає провідне місце в управлінні підприємством. Тому проект направлений на вивчення організації документообігу на дільницях бухгалтерського обліку, практику застосування інструктивних та нормативних інструментів. В процесі вирішення проблеми проблеми: «Поганий бухгалтер – ненадійне підприємство» учні визначають, яке місце в господарсько-фінансовій діяльності підприємства займає бухгалтер, які його основні функції на підприємстві, наскільки точно і правильно він приймає рішення облікових задач, володіє принципами та практичними навичками роботи на комп’ютері. В результаті проекту учні повинні показати теоретичні знання з документального оформлення господарських операцій та відображення їх в обліку. Здатен застосовувати спеціальні знання при вирішенні проблемних ситуацій пов’язаних з виробництвом.

Вопросы, направляющие проект

Визначити чи бухгалтерія є цікавою наукою, дослідити іі виникнення.


===Основополагающий вопрос=== Поганий бухгалтер – ненадійне підприємство?

Проблемные вопросы

Чи існував би світ без бухгалтерського обліку? Бухгалтерський облік сухість чи точність? Чи може рахівництво бути цікавим?


Учебные вопросы

Чи існує спецодяг для бухгалтера? У чому полягає сутність бухгалтерського обліку? Основні завдання, функції та вимоги до ведення бухгалтерського обліку? Основні діячі бухгалтерського обліку. Чи є такі?

План проведения проекта

На першому занятті учні визначають проблему, обдумуючи відповіді до мозкового штурму. На цьому ж етапі викладач знайомить з метою проекту, ставить цілі та орієнтовний план проекту. Використовується вчительська презентація та буклет. Учні розподіляються на групи, обговорюють своє проблемне питання і визначають план роботи. Протягом першого та другого тижня учасники проекту знайомляться з теоретичною інформацією - на уроках і в позаурочний час, використовують літературу, періодичні видання, інтернет-ресурси, заповнюють таблицю опису пристроїв. За навчальним планом предметів виконують практичні завдання: з предмета "Основи бухгалтерського обліку" - "Документування господарських операцій на підприємстві. Первинне спостереження" та "Інвентаризація"; з предмета "Технології комп’ютерної обробки інформації" - комплекс завдань з теми "Створення та форматування тестового документа»; з предмета "Інформаційні технології" - "Створення комп'ютерної презентації". Всі завдання оцінюються відповідно до навчального процесу - захист практичних завдань, оформлення звіту, тестування. В цей же період, в позаурочний час учасники груп виконують дослідження – «Чи існував би світ без бухгалтерського обліку?», « Бухгалтерський облік сухість чи точність?», «Чи існує спецодяг для бухгалтера?», «Чи може рахівництво бути цікавим?». На третьому тижні роботи групи опрацьовують зібраний матеріал і створюють презентацію, публікацію, сайт (статтю на вікі). На даному етапі виконується взаємо- оцінювання учнів, ведеться список спостережень, фіксуються записи в журналі, оцінюють процес в бланку збору даних та їх обробки. На останньому (4) тижні учні готуються до конференції, на якій представляють продукти своєї діяльності. На конференції присутні учні інших груп, викладачі, майстри, адміністрація. Обране з спеціалістів журі оцінює представлення робіт за бальною системою за допомогою контрольного списку презентації (публікації, тощо). В журналі за сумарним оцінюванням визначається оцінка роботи над проектом як групи, так і кожного учня.

Визитная карточка проекта

Публикация учителя

Презентация учителя для выявления представлений и интересов учащихся

Пример продукта учебной деятельности учащегося

Материалы по формирующему и итоговому оцениванию

Материалы по сопровождению и поддержке проектной деятельности

Полезные ресурсы

Проекты с аналогичной тематикой

Другие документы