Відмінності між версіями «Трикутники у нашому житті»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Повний План вивчення теми)
(Повний План вивчення теми)
Рядок 20: Рядок 20:
  
 
= Повний План вивчення теми =
 
= Повний План вивчення теми =
План вивчення теми  [ https://docs.google.com/document/d/1vS4z54UfGACfm1AQo0anXePggET3boJDOcBUKpHqvlw/edit]
+
 
 +
План вивчення теми  [[ https://docs.google.com/document/d/1vS4z54UfGACfm1AQo0anXePggET3boJDOcBUKpHqvlw/edit]]
  
 
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=
 
=Навчальні цілі (скопіювати з Плану)=

Версія за 23:48, 3 вересня 2012



Назва проекту

Трикутники в нашому житті

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Трикутники

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис

Навчальний проект розрахований на учнів 7-го класу. Узагальнюючий урок з геометрії по темі «Трикутники». Проект «Трикутники у нашому житті» створений з метою розширити знання учнів про трикутники, про трикутники в різних галузях науки, про роль і використання їх в навколишньому світі. За допомогою даного проекту учні удосконалять навички і вміння працювати з різними джерелами інформації (енциклопедіями, довідниками, словниками, додатковими матеріалами), в мережі Internet, обробляти і узагальнювати найдену інформацію, уміння працювати з програмами PowerPoint та Word, а це розвиває самостійність та творчість учнів. Учні класу діляться на дві групи. Учні першої групи створюють презентацію. Учні другої групи оформлюють буклет (бюлетень).По даному проекту учні можуть проявити самостійність, комунікативність у придбані знань по даній темі, показати свою активність, проявити в себе дизайнерські здібності при оформленні матеріалу. Крім того проект допомагає поглибити і розширити знання та практичні навички учнів, допомагає побачити зв’язок геометрії з життям, розвиває в учнів уміння бачити цікаве, творчі здібності, уяву.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми https://docs.google.com/document/d/1vS4z54UfGACfm1AQo0anXePggET3boJDOcBUKpHqvlw/edit

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

По закінченню навчального проекту учні повинні: - розпізнавати різні види трикутників; - формулювати означення різних видів трикутників та елементів трикутника; - практично використовувати властивості трикутників при розв’язуванні задач; - формулювати властивості рівнобедреного, прямокутного трикутників; - доводити ознаки рівності трикутників, властивості і ознаки рівнобедреного трикутника, властивості кутів трикутника, властивості зовнішнього кута трикутника; - дослідити, як люди використовують трикутники в своїй життєдіяльності; - навчитися шукати, збирати, узагальнювати інформацію, планувати свою діяльність; - формуватимуться вміння виступати перед аудиторією, формулювати свої думки коротко і ясно, вміння ілюструвати свої думки; - при створенні бюлетеня (брошури), презентації, вікі-статті розвивати вміння аналізувати та вибирати необхідну інформацію, ілюструвати науковий текст, використовувати закон про авторське право.

Учні будуть формувати такі навички та вміння 21 століття, як: - В учнів будуть розвиті навички критичного мислення і вміння вирішувати проблеми; комунікативні навички та навички співробітництва; вміння працювати з інформацією, медіа та комп’ютерні навички, буде розвита інформаційна грамотність IКT – грамотність (Грамотність у галузі інформаційно-комунікаціних технологій), коли учні будуть оформлювати кінцевий продукт. - Учні опанують життєвими та кар’єрними навичками, гнучкістю та пристосовуваністю коли вони працюють разом в групах, навичками ініціативи та самоспрямованості. Учні отримають навички лідерства та відповідальності при роботі в групах.

Після завершення проекту учні будуть уміти: • виділяти суттєві і несуттєві ознаки об'єктів; • усвідомлено володіти такими прийомами формування понять, як аналіз, синтез, порівняння, абстрагування, узагальнення; • проводити класифікацію об'єктів; • будувати правильні висновки; • використовувати інформаційні технології; • зображати та знаходити на малюнках прямокутні трикутники, їх елементи; • співпрацювати з однокласниками; • аналізувати дані та отримувати результати для надання відповідей на Тематичні запитання; • вирішувати проблеми та приймати рішення по своїй проблемі; • засвоїти необхідний теоретичний матеріал з теми; • аналізувати та систематизувати отримані знання про навколишній світ; • визначати головне та складати план виконання роботи; • прогнозувати майбутні події на основі тексту; • створювати презентації та бюлетні (брошури).

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Оцінювання учнів відбувається упродовж вього навчання за темою «Трикутники». На початку проекту проводиться тестування учнів та заповнення таблиці ЗХД. Поточне оцінювання ґрунтується на відповідях на запитання, які попередньо записані вчителем для учнів до контрольних списків з усіх видів діяльності, що передбачена у завданнях, які надаються групам учнів з метою виявлення та моніторингу розуміння учнями процесу інформаційного та експериментального дослідження, а також оцінюються їх знання та вміння на кінцевому етапі виконання - оформленні мультимедійного продукту для представлення результатів учнівських проектів: контрольний список для оцінювання навичок дослідження джерел інформації, форму для оцінювання мультимедійної презентації, форма оцінювання бюлетеня (брошури). Учні використовують надані вчителем форми оцінювання з балами з кожного виду діяльності (відповідно до контрольних списків) для самооцінювання свого проекту. Ці ж форми використовуються вчителем для виставлення оцінки кінцевих проектів. Контрольні списки питань до проекту допомагають учням планувати, а потім відстежувати свій прогрес під час виконання завдань. Проводиться також взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його вклад був цінним відповідно до контрольного списку для оцінювання внеску учасника до роботи групи та форми для оцінювання

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

До початку проекту кожна дитина отримала буклет по проектній роботі. Вчитель проінформував батьків про початок роботи над проектом, основні цілі та завдання. Провів підготовче заняття з учнями по використанню мережі Інтернет (перелік корисних сайтів, створення презентацій, бюлетенів, вікі-статей, організація пошуку інформації в мережі Інтернет. Створив усі методичні, дидактичні матеріали для проведення проекту. Потім переглянути презентацію вчителя «Трикутники в нашому житті». Провести опитування З-Х-Д. Розв’язування задач практичного змісту. Постановка проблемного питання. Учні використовуватимуть Інтернет як інструмент для пошуку інформації, обміну думками.

Реалізація проекту. - діти отримують правила техніки безпеки роботи з комп’ютером та правила безпечної роботи в мережі Інтернет; - проводять особисті дослідження оточуючих предметів; - об’єднуються в групи та розподіляють обов’язки; - отримують завдання для створення проекті; - планують роботу групи. - пошук інформації за допомогою мережі Інтернет. Діти знайомляться з поняттям про авторське право. Діти отримають форми для оцінки веб-сторінок та переходять до пошуку інформації у мережі Інтернет; – оформлення інформації у вигляді творчого проекту групи (презентація з обраної теми); – перегляд вчителем, оцінка продуктів проектної діяльності учнів; – презентація продуктів проектної діяльності учнів, обговорення ключового та змістових питань,обмін думками, вибір найкращих творчих робіт. Після перегляду учнівського проекту, створеного вчителем, учні отримують конкретні завдання. Завдяки переглянутому проекту вони чітко знають у якій формі повинен бути зроблений проект, які вимоги ставляться до змісту та оформлення роботи.

Для оцінювання роботи учнів: - контрольний список для оцінювання навичок дослідження джерел інформації, - форма для оцінювання мультимедійної презентаці; - форма оцінювання бюлетеня (брошури).

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Знова Ліна Володимирівна

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

смт Олександрівка, Мар’їнський район, Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08.2012 – 17.08.2012

Місце провведення тренінгу

Олександрівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Тренери

Коваленко Лев Олександрович