Проект з фізики

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:01, 15 серпня 2012, створена Diorgigor (обговореннявнесок) (Місто\село, район, область)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Світло та його властивості

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, Природознавство, Інформатика

Навчальна тема

Оптичні явища. Властивості світла.

Вік учнів, клас

12-13, 7 клас


Стислий опис проекту

Організувати вивчення теми «Світло та його властивості» Класифікувати джерела та приймачі світла. Порівняти різні світлові явища. Обговорити різні властивості світла. Застосувати на практиці властивості світла

Повний План вивчення теми

План вивчення теми [1]

План впровадження проекту [2]

=Навчальні цілі=1.Формувати у учнів уявлення про складність світлових явищ можливість їх систематизації 2.формувати знання про джерела і приймачі світла. 3.акцентувати увагу на практичне значення світлових явищ у повсякденному житті.

Опис оцінювання

На початку проекту 1. Проводиться контроль початкової підготовки учнів до вивчення теми за допомогою анкетування (треба дізнатися про попередні знання моїх учнів для того, щоб спланувати, як працювати впродовж вивчення теми) Впродовж роботи над проектом 1. Проводиться оцінювання пошукової діяльності учнів у процесі розробки теми за допомогою Форми оцінювання пошукової діяльності. 2. Упродовж підготовки свого проекту учні створюють власні форми для само оцінювання їх творчої роботи.

Наприкінці роботи над проектом

1. Проводиться оцінювання кінцевого продукту за допомогою рефлексії та самоаналізу своєї роботи учнями. 2. Вчитель оцінює кінцеву роботу за допомогою Форми оцінювання мультимедійної презентації. Середні класи.

Діяльність учнів та вчителя

На початку проекту

    Вчитель – до початку роботи організує та реалізує комплекс підготовчих дій згідно з розробленим ним планом впровадження.
    Вчитель - здійснює контроль початкової підготовки учнів до вивчення теми за допомогою анкетування з метою дізнатися про попередні знання моїх учнів для того, щоб спланувати, як працювати впродовж вивчення теми.
   Учні – заповнюють анкету початкової підготовки.

Впродовж роботи над проектом

    Вчитель – пропонує учням придумати приклад складного оптичного явища та зробити спробу проаналізувати його на предмет виявлення складових компонент: джерела світла, приймачі світла, задіяні властивості світла.
    Учні – обирають приклад оптичного явища для виконання його аналізування та обирають форму представлення результату аналізування. 
   Учні – використають підручник та Інтернет для аналізу обраного оптичного явища.
    Учні – виконують само оцінювання своєї підготовчої роботи за власною формою. Наприкінці роботи над проектом

Вчитель – з метою оцінювання кінцевого продукту проводить опитування готовності їх до викладання презентації та можливих проблем. Учні – роблять самоаналіз виконаних робіт (за формою самоаналізу презентації). Вчитель – за формою оцінювання мультимедійної презентації (середні класи) проводить оцінювання кінцевих робіт. При оцінюванні до уваги беруться самостійність роботи, творчий підхід до розробки теми, глибина проробки питань з теми, навички роботи в групах.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ігор Каліченко

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики

Навчальний заклад

НВК "Гімназія-школа" №27, місто Маріуполь

Місто\село, район, область

м.Маріуполь, Донецька область

Контактні дані

Адреса навчального закладу:


Тел.:

e-mail:

Відомості про тренінг

Тренінг в рамках НП "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

13-17 серпня 2012 року

Місце проведення тренінгу

Одеська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №40 Одеської міської ради Одеської області

Тренери

Желязкова Світлана