Проект з теми "Куточок Версалю для моєї школи"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:32, 9 серпня 2012, створена Pozhernuk (обговореннявнесок) (Місто\село, район, область)

Перейти до: Навігація, пошук


Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Образотворче мистецтво, екологія, біологія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Культурно-просторове середовище людини. Фітодизайн як вид мистецтва.

Вік учнів, клас

7 клас, 12 років

Стислий опис проекту

Проект " Куточок Версалю для моєї школи "розрахований на учнів 7-х класів з предмету "Образотворче мистецтво". Відповідає навчальній темі "Фітодизайн як вид мистецтва". Є відмінною мотиваційною базою до екологічних, естетичних, художніх знань. В рамках проекту учні поглиблять знання про фітодизайн в інтер'єрі, аранжировку квітів, прийомів оформлення простору за допомогою рослин. Єдність усіх перерахованих вище моментів формує у підлітків соціально-психологічну установку, потребу у практичній діяльності пов'язану з поліпшенням екологічного стану навколо себе, з творчістю. Сюди входять вивчення біологічних особливостей рослин, принципів композиційного та кольорового рішення при оформленні простору, вивченні історії виникнення різних спрямувань та стилів, втілень власних ідей у самостійну творчість (композицій, букетах, проектах, підборі асортименту). Основними видами діяльності учнів буде пошук інформації з різноманітних джерел, в тому числі і веб-ресурсів, аналіз зібраного матеріалу та створення планів озеленення та художнього оформлення окремих куточків інтер'єру школи. Учні складуть асортимент рослин для використання у стилі Версалю. Клас буде поділено на чотири робочі групі, кожна з яких буде працювати над одним з напрямків обраної теми. Учасники проекту випробовують себе у ролі дизайнерів, науковців, художників-оформлювачів та аранжувальників. Кінцевим результатом діяльності учнів стане підготовка мультимедійної презентації, публікації, фотоальбому по оформленню приміщень школи, та практично - художня робота оформлення куточка фойє школи.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми "Куточок Версалю для моєї школи"

Навчальні цілі

Учні навчаться розпізнавати специфіку природно-ландшафтного середовища людини; зможуть спостерігати просторову будову природних форм як аналогів архітектурних споруд та дизайн-форм; зображувати та робити ескізи середовища; - проектувати та моделювати предметне середовище інтер'єру з елементами природних форм); - робити ескізи; висловлювати судження про:- своєрідність краси природи різних країн світу, рідного краю, зв'язок природного і культурного середовища;- гармонію природних форм у середовищі та взаємозв'язок людини з природою (екологія);- специфіку духовного і матеріального світу дитини;наводити приклади:- створеного людиною середовища (дизайн-середовище);аналізувати:- свої почуття, і власної роботи з оцінками інших учнів;- результати власної роботи, досягнення та недоліки, визначати шляхи вдосконалення; дотримуватися правил:- техніки безпеки при роботі з різними матеріалами та інструментами;- поведінки під час ескізної роботи в різному середовищі виявляти готовність:- до використання набутих предметних компетенцій у процесі творчої самореалізації. 2. Учні навчаться збирати та систематизувати необхідний матеріал, творчо його опрацьовувати. 3. В рамках проекту школярі навчаться використовувати інформаційні комп’ютерні технології – для спілкування (Skype, блоги, електронну пошту), збору інформації (мережа Інтернет) та підготовки презентаційного матеріалу (офісні додатки World, Publisher, Power Point). Навчаться оцінювати веб-сторінки. Набудуть вміння складати списки посилань на Інтернет-ресурси. 4. Діти здобудуть досвід роботи в групах, набудуть навички належної та продуктивної праці разом з іншими, спробують використовувати для досягнення мети сукупний інтелект групи, розвиватимуть навички самостійної роботи, які допомагатимуть їм протягом життя здобувати знання.

Опис оцінювання

На першому етапі відбувається діагностування знань, вмінь та навичок учнів з допомогою анкети вхідного діагностування, тренінгу. За допомогою таблиць ЗХД вчитель отримує відомості про знання, навички і вміння учнів на початку роботи. Під час роботи над проектом вчитель досліджує рівень сформованості само спрямування учнів за допомогою «Форми оцінювання само спрямування у навчанні». Рівень сформованості уміння працювати в команді відстежується за допомогою форми «Контрольний список: вклад в групову роботу». В процесі роботи над проектом оцінюється творча робота. На завершальному оцінюється остаточний продукт діяльності та його презентація. Оцінка на здійснюється за допомогою «Форми оцінювання мультимедійної презентації», «Контрольного списку для усного виступу», а також проводиться рефлексія за допомогою «Контрольного списку запитань для рефлексії». Для визначеного рівня набутих знань всіма учнями використовується підсумкове тестування. Для забезпечення об’єктивного оцінювання кожного учня, необхідно проводити обговорення протягом підготовки проекту, проведення інтерв’ю, тестувань. Також з метою більш вдалого оцінювання, учитель веде записи, які допомагають відслідковувати індивідуальну і групову поведінку учнів. Для оцінювання презентації, буклету або плакату учитель використовує ті самі форми, якими користувалися учні. По закінченні проекту за допомогою «Форми оцінювання мультимедійної презентації» вчитель оцінює представлення проекту. За допомогою « Форми оцінювання з балами для творчого проекту» вчитель оцінює виконання проекту взагалі.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

До початку проекту

Підготовчий етап

До початку роботи над учнівським проектом вчитель знайомить дітей з основами комп’ютерної грамотності. Надає батькам учнів стислу інформацію про метод проектів – як спосіб навчання, і отримує від них дозвіл на роботу дітей в Інтернеті, публікації текстів. Він пояснює батькам та учням, як проводити оцінку веб-ресурсів за допомогою критеріїв оцінювання. Учитель разом з учнями створює електронні скриньки, якщо учні таких не мають. Проект буде починатися одночасно з вивченням навчальної теми. Над проектом буде працювати чотири групи, в кожній з яких - 7 осіб. Для об’єднання у групи вчитель проводить жеребкування за допомогою тематичних карток. В обраному проекті кожна група буде працювати над отриманим конкретним завданням, складати свій план роботи. Учням не завадить скористатися порадами вчителя для мотивації і допомогою учням у плануванні проекту.

Учитель пропонує групам наступні завдання:

1група (науковці - теоретики) працюють з літературою по фітодизайну, готують усні та письмові повідомлення про використання рослин у фітодизайні, збирають інформацію про славетні парки світу (окремо Версалю), на конкретних прикладах доводять красу в творах мистецтва. Вивчають історію виникнення різних напрямів та стилів у фітодизайні. Виявляють природні компоненти, від яких залежить стан рослин. В перебігу експерименту розглядають побудову гармонійних фітодизайнерських композицій та способу розміщення об’єктів. Роблять висновки роботи. Готуючись до звіту створюють презентацію, яка висвітлює загальну роботу усіх груп.

2 група ( дизайнери) складають плани озеленення окремих куточків школи, складають асортимент рослин для використання у різних умовах та стилях. Розглядають прийоми фітодизайну. На висновках, зроблених в перебігу роботи створюють нескладні гармонійні малюнки-проекти оформлення інтер'єру, схеми композицій. Роблять висновки своєї роботи. Готуючись до звіту створюють альбом ескізів оформлення інтер'єру школи, який висвітлює їхню роботу.

3 група ( аранжувальники) складають букети з рослин за різними стилями, добирають необхідні рослини для композиції, визначають відповідність кашпо, горщиків, вазонів для рослин, принципи особливостей догляду за рослинами як запорука їх високої декоративності. Розробляють прийоми оформлення простору за допомогою складання композицій з різних рослин. Готують екскурсію по парках міста. Виконують нескладні настінні панно з сухих квітів. Роблять висновки своєї роботи. Готуючись до звіту створюють фотоальбом флористичних робіт.

4 група (художники-оформлювачі) розглядають принципи композиційного та кольорового рішення при оформленні простору, визначають стиль оформлення, малі архітектурні форми для використання у композиції, відбирають необхідні рослини. Збирають необхідний матеріал для практичної роботи (камінці, гілочки, мушлі, різний природничий матеріал ) за допомогою батьків отримують великі каміння, щебінь, пісок для роботи. Втілюють власні ідеї в самостійну творчість. Виконують практичну роботу оформлення куточку школи. Роблять висновки своєї роботи. Готують захист проекту, та створюють рекламний проспект у вигляді буклету.

Відповідно до поставлених завдань в кожній групі є ролі теоретиків, практиків, комп'ютерного верстальника, спікер. Теоретики - збирають теоретичну інформацію стосовно завданню, практики - на практиці доводять висунуту гіпотезу, комп'ютерний верстальник створює за результатами роботи групи кінцевий продукт – мультимедійну презентацію, альбом, буклет, рекламний проспект, спікер - ознайомлюється з наданою інформацією і представляє в усній формі результати діяльності групи.

Робота над проектом

1 тиждень. Організаційний етап

Керівник узгоджує зміст проекту з адміністрацією школи, учителями, які зможуть надати допомогу. Визначає мету та очікувані результати. Обговорює шляхи стимулювання та заохочення учнів. Проводить анкетування з метою виявлення попередніх знань та навчальних потреб учнів. Нагадує правила роботи в мережі Інтернет. Надає перелік веб-сторінок, за допомогою яких учні можуть здобути інформацію. За допомогою презентації ознайомлює учнів з темою, показує ті етапи роботи, які учні будуть виконувати. Об’єднує дітей у групи, кожна з яких отримує один з напрямків роботи. Учні кожної групи складають план роботи над проектом, в якому звертають увагу на основні етапи роботи, розподіляють завдання між собою тощо. Учитель допомагає скоригувати дії учнів за планом.

2 тиждень. Етап визначення завдань

Керівник допомагає учням правильно сформулювати цілі та завдання проекту, визначити напрямки роботи груп. Учні обговорюють поміж собою враження від роботи. Висувають гіпотезу проблеми. За необхідності скориговують план роботи. Оскільки робота учнів потребує постійного контролю, учитель за допомогою проводить рефлексію, а також переглядає блоги.

3 тиждень. Етап пошуку та відбору інформації

Учні обговорюють можливі джерела інформації (бібліотек, Інтернет, консультації учителів). Збирають матеріали для оформлення презентацій, фотовиставки Систематизують та аналізують отримані матеріали за напрямками. Надають отримані матеріали для обговорення. Відбирають найбільш актуальні, цікаві, оригінальні матеріали для створення творчих, художніх робіт, через інтернет-ресурси, збирають необхідні дані.

4-5тижні. Етап консультацій та роботи над кінцевим продуктом


Учитель спостерігає за тим, як просувається робота над проектом. Спостерігає за записами дітей у блогах, спілкується з ними on-line, проводить консультації. Контроль над роботою дітей учитель здійснює за форми оцінювання самоспрямування. Даний етап пов'язаний з аналізом, систематизацією та висловленням власної оцінки набутої інформації. Керівна роль перекладається на «науковців-теоретиків», які систематизують наявний матеріал, аналізують його, надають завдання «художникам-оформлювачам», «аранжувальникам», та «дизайнерам». Які якщо це потрібно, доповнюють інформацію та виконують практичну роботу для внесення результатів проекту в кінцевий продукт. Всі учасники груп продовжують вести власні блоги, обговорюють один з одним проблемні питання. on-line звертаються за допомогою до вчителя.

6-7 тижні.Етап презентацій та обговорень

Розпочинається безпосередній перехід до підготовки готової печатної продукції. Учні добирають необхідний ілюстративний матеріал і відповідно до наданих критеріїв створюють свої підсумкові роботи. В цей самий час активно працюють і спікери груп, які готують доповіді для представлення результатів діяльності групи. Відбувається презентація групової роботи учнів над проектом. Спікер кожної групи виступає з доповіддю, а також презентує кінцевий продукт (мультимедійну презентацію, альбом, буклет, рекламний проспект). Як і на попередніх етапах учні вносять у власні блоги враження від роботи, коментують ті моменти, які є для них важкими. Учитель продовжує on-line спілкування з учнями, консультує їх, спостерігає за обговореннях в блогах. Як і на всіх попередніх етапах вчитель проводить оцінювання роботи в групах за допомогою форми контролю групової роботи. Надає дітям критерії оцінювання кінцевої продукції.

8 тиждень. Етап оцінки


Учитель в ході представлення учнями результатів оцінює надані печатні матеріали та промови спікерів. З метою виявлення сформованості умінь та навичок проводить підсумкове тестування та рефлексію. Кожному учаснику проекту запропоновується написати свої враження від проекту за таким зразком: “Для мене цей проект був важливим, тому що…..; В ході проекту я зміг дізнатися про….; Наступного разу варто врахувати:…. і не допустити таких помилок …..” Учитель коментує роботу учнів і оголошує оцінки.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Елеонора Пожернюк

Фах, навчальний предмет

Образотворче мистецтво

Навчальний заклад

Донецька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 19 з поглибленим вивченням іноземних мов

Місто\село, район, область

м. Донецьк, Київський район

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери