Проект "Фізика як природнича наука"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:21, 29 жовтня 2012, створена Ткаченко (обговореннявнесок) (Відомості про автора)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

«Фізика як природнича наука. Фізичні тіла і фізичні явища»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, українська література

Навчальні цілі

Курс фізики сьомого класу основної школи для дітей з вадами слуху логічно продовжує реалізацію завдань природничої освіти учнів, розширюючи і доповнюючи завдання відповідно до вікових і пізнавальних можливостей школярів. Обрана мною тема, в школі для дітей з вадами слуху, передбачає передусім формування предметної природничої компетентності, сутнісний опис якої подано у розділі “Державні вимоги до загальноосвітньої підготовки учнів для дітей з вадами слуху”. В поєднанні інтерактивне навчання із застосуванням презентацій дають неабияку можливість активізувати всі види навчальної діяльності: вивчення нового матеріалу, підготовка і перевірка домашнього завдання, самостійна робота, перевірочні і контрольні роботи, позакласна робота, творча робота.

Вік учнів, клас

7 клас 13-14 років

Стислий опис проекту

Основними завданнями проекту «Фізика як природнича наука. Фізичні тіла і фізичні явища» є розвиток особистості учнів засобами фізики як навчального предмета, зокрема формуванню в них фізичних знань, наукового світогляду і відповідного стилю мислення, спрямованих на опанування ними наукових фактів і фундаментальних ідей, усвідомлення ними суті понять і законів, принципів і теорій, які дають змогу пояснити перебіг фізичних явищ і процесів, з’ясувати їх закономірності, сформувати і розвинути в учнів експериментальні уміння і дослідницькі навички, планувати і проводити невеликі експериментальні дослідження, проводити вимірювання фізичних величин, робити узагальнення і висновки.

Повний План вивчення теми

[[1]]

Навчальні цілі

Учні повинні розкрити історичний шлях розвитку фізики, застосування фізичних знань у житті людини. Учні повинні наводити приклади фізичних явищ та фізичних тіл. Учні повинні вміти застосовувати знання під час виконання лабораторних та практичних робіт. Тема «Фізика як природнича наука. Фізичні тіла і фізичні явища» складається з використанням інтерактивних технологій. Мета роботи активізувати відомості учнів про фізичні явища та тіла, вміння застосовувати знання під час експериментальних робіт, домогтися чіткого усвідомлення мотивації вивчення теми.

Опис оцінювання

До початку проекту: 1. Було проведено бліц-опитуваня[[2]] учнів за допомогою тесту про вміння працювати з комп’ютерними програмами та Інтернетом (в залежності від того розподілено ролі в групі). 2. Визначення навчальних потреб учнів за допомогою Мозкової атаки[[3]]. Реалізація проекту: 1. На початку проекту провести оцінювання знань за допомогою перевірочної роботи[[4]]. 2. Робота з таблицею «ЗХД»[[5]]. 3. Проводиться за контрольним списком групова робота над проектом. 4. Проводиться рефлексія за контрольними списками «Рефлексія»[[6]]. 5. В кінці провести самостійну роботу (вміння визначати фізичні явища). Після закінчення проекту: 1. Провести оцінювання презентацій «Фізичні явища»[[7]], «Літературна мозаїка фізичних явищ»[[8]] за формою, вчитель повинен оцінити проекти учнів та їх переконливий виступ. 2. Провести самооцінювання роботи кожного учня в групі. 3. За допомогою форми «Оцінювання роботи групи»[[9]] захисту робіт учні оцінять діяльність кожної з груп.

Діяльність учнів та вчителя

1 урок Навчальна тема розпочинається з демонстрації вступної презентації[[10]] про метод проектів та ознайомлення учнів з Ключевим питанням «В чому істина небесних явищ?». Запропонувати напрямок «Чому є важливими знання про фізичні явища» Провести анкетування учнів за допомогою опитувальника, роздати таблицю «ЗХД» , щоб учні почали заповнювати її протігом проекту – щоб поділитися поточними резельтатами, розв’язати питання, що виникли, запросити до співпраці необхідних фахівців. Учні діляться на три групи. Розподіл на групи здійснюється після опитування після обробки опитувальника: - ті учні, які володіють навичками створення презентацій, публікацій – редактори; - ті учні, які володіють навичками користування інтернет-ресурсів – дослідники; - всі інші діти – творці; На початку роботи над проектом першим завданням буде пошук і систематизація інформації про досліджувані об’єкти. Робота з таблицею «ЗХД».. Учитель координує роботу груп, спонукає учнів до самоспрямування у навчанні, співробітництві, відслідковує прогрес в навчанні учнів, виконує роль консультанта.

Проводиться  рефлексія  за контрольним  списком.

Обговорення поставленої проблеми. Планування та підготовка виступу під час обговорення поставленої проблеми Робота з таблицею «ЗХД». 2урок Захист проектів (презентацій) Оцінювання:  Презентацій за допомогою форми оцінювання «Оцінювання роботи групи»  Переконливий усний виступ  Діяльність кожної групи  Самооцінювання роботи кожного учня в групі Вчитель оцінює роботу груп, робить висновки щодо проведення учнями дослідницької та практиктичної роботи та їх участі в проекті (форми для оцінювання). Виставляє оцінки. По завершенню проекту діляться враженнями, презентованими результатами, цікавими ідеями. Учні будуть використовувати Інтернет(для збору, пошуку інформації, для обміну думками між членами однієї групи. Тому потрібно провести інструктажі по користуванню ПК, памятати про авторські права. Учитель може дати список сайтів, які учні можуть використати під час створення проекту.

Відомості про автора

Ткаченко Наталія

Вчитель фізики та математики

Миргородська спецшкола-інтернат для дітей зі зниженим слухом

Місто Миргород, Полтавська область

Контактні дані: Миргород, вул. Старосвітська 52/15, Тел:5-20-28, tkachenko628@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери