Проект "Пошук сенсу людського життя"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 08:13, 7 червня 2013, створена Мак (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Сковорода – видатний український філософ, просвітитель, поет.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет:українська література. Інші навчальні предмети: історія.

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Це проект з української літератури для учнів 9 класу за темою «Сковорода – видатний український філософ, просвітитель, поет». Метою проекту є ознайомити учнів із життям і творчістю видатного письменника, підкреслити непересічну роль Сковороди у формуванні української світоглядної традиції; розвивати культуру зв’язного мовлення; сприяти усвідомленню високої людської місії на землі; виховувати гуманізм, почуття пошани до видатних людей – гордості нації. Цей проект орієнтований на діючу програму й може бути інтегрований у рамках навчального процесу з уроком історії.

План вивчення теми (вставити файл)

[ https://docs.google.com/file/d/0B0NU9sm-P4sXRmpoaEV5RElhakE/edit?usp=sharing https://docs.google.com/file/d/0B0NU9sm-P4sXcTdVRklHN0dWclU/edit?usp=sharing план вивчення теми]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку проекту діти заповнюють З-Х-Д схему, що дозволить визначити навчальні потреби. Використовуючи метод «Вхідний контроль» за допомогою анкети, здійснюється діагностичне оцінювання попередньо засвоєних знань, вмінь та навичок з теми «Пошук сенсу людського життя». Учитель демонструє презентацію для організації роботи над проектом, налаштування учнів на дослідницьку роботу. Впродовж роботи над проектом використовуючи анкети, форму оцінювання для роботи в групах, форму оцінювання продуктів проекту, контролюється хід виконання плану роботи в групах щодо виконання проекту. Учитель спостерігає за роботою учнів, їх спілкуванням, у разі необхідності, за допомогою питань, роздумів, активізує, зацікавлює їх. Наприкінці роботи над проектом в ході проведення учнівської конференції, за допомогою листів оцінювання презентації, самооцінки дослідницької роботи учнів аналізується підготовленість групи: фото- відео звіти, презентації, вміння учнів обґрунтовано та переконливо довести свою інформацію.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Використовуючи отримані на попередніх уроках знання та навички з теми «Сковорода – видатний український філософ, просвітитель, поет»., учням в ході роботи над проектом пропонується відповісти на запитання : Яка мета людського життя? Які наслідки людської праці? Що треба, щоб тебе любили? Скільки грошей потрібно людині? Яким має бути ставлення до часу? Що треба, щоб бути мудрим? У чому щастя людини? Хто вороги людей? Для того щоб з’ясувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує заповнити ЗХД-таблицю та виконати вхідний контроль. Вчитель демонструє презентацію для того, щоб учні чітко розуміли, яку роботу від них вимагають, були мотивовані на виконання проектів. Учні об’єднуються у 2 групи. Кожна група розробляє і затверджує план виконання проекту, який вчитель оцінює на кожному етапі роботи. Група «Біографи»- досліджує життєвий і творчий шляхи Сковороди. Група «Літератори» розкриває ідейно-художній аналіз творів, працює над образами. Перед проведенням досліджень учні ознайомлюються з Законом про авторське право. Учитель проводить оцінювання на основі спостережень за формою оцінювання досліджень та перегляду продуктів діяльності учнів. Щотижнево проводяться призначені консультації. Учні використовують контрольний список для оцінювання продукту проекту, який допомагає їм здійснювати самооцінку роботи. Вчитель використовує форму оцінювання для перевірки їх кінцевої роботи.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Валентина Анатоліївна Єрохіна

Фах, навчальний предмет

Основний предмет:українська література.

Навчальний заклад

Донецька гімназія № 92

Місто\село, район, область

М. Донецьк

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

травень 2013

Місце проведення тренінгу

Донецька гімназія № 92

Тренери

Лариса Валентинівна Половцева