Проект "Подорож у галактику електричних схем"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 12:48, 16 серпня 2012, створена Natalya57 (обговореннявнесок) (Стислий опис)

Перейти до: Навігація, пошук


Зміст

Назва проекту

Кисень

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Хімія.фізика, біологія,інформатика,екологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Прості речовини. Метали та Неметали

Вік учнів, клас

7 клас. 13 років.

Стислий опис

Проект призначений для учнів 7 класів загальноосвітніх навчальних заходів І-ІІІ ступенів. Назва теми з програми “Прості речовини. Метали та неметали. Оксиген його фізичні і хімічні властивості. Поширеність і колообіг в природі. Використання кисню та його застосування”. Проект буде реалізовуватись паралельно з виконанням основної учбової програми. В межах реалізації проекту учні класу будуть розділені на групи стосовно їх побажань та нахилів, виявлених вході попереднього анкетування. На уроках буде виділено час для представлення продукту діяльності кожної з груп, а на підсумковому уроці з теми буде проведено заключний захист міні проектів кожної групи учнів. Основні види діяльності учнів: робота з інформаційними джерелами з даної теми, підготовка доповідей за обраними темами, добір та розв’язок якісних та розрахункових задач з обраної теми. Продукт діяльності учнів у проекті: презентації доповідей за темами: “Невідомий озон” ,“Колообіг кисню в природі. Біологічна роль кисню ”, “Поетичні рядки де йдеться мова про вогонь та горіння ”,“Як зберегти вміст кисню в атмосфері на колишньому рівні ?”, “Скласти та розв'язати задачи з даної теми ” ,“Скласти сенкени до нових термінів ”,“Запропонувати пам’ятку - попередження пожежищ ”.

Повний План вивчення теми

Прості речовини метали і неметали.Оксиген. Кисень, склад його молекули, фізичні властивості. Добування кисню в лабораторії. Реакція розкладу. Поняття про каталізатор.Хімічні властивості кисню: взаємодія з вугіллям, сіркою, фосфором. Реакція сполучення. Поняття про оксиди, окиснення, горіння. Умови виникнення й припинення горіння. Поширеність та колообіг Оксигену в природі. Застосування кисню, його біологічна роль.

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

=Збагатити знання учнів, виробити вміння і навички, сформувати репродуктивну, пошукову діяльність (навчаться використовувати ІКТ для переконливого демонстрування результатів своїх досліджень). Вдосконалити навички добору, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей про кисень і Оксиген. Отримають навички роботи з Інтернет ресурсами та сформують навички Інтернет культури.=

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

= До початку вивчення теми: знайомлю, учнів з методом проектів, акцентую увагу на в життєву необхідність оволодіння навичками проектної діяльності, провожу діагностичний моніторинг учбових знань та вмінь учнів та переконатись, що учні: мають навички застосування математичних знань у дослідженнях та розв’язку хімічних задач; мають знання стосовно правил проведення експерименту та норм безпеки життєдіяльності підчас проведення дослідів, мають початкові комп’ютерні навички (відкриття та збереження документів, завантаження програм, оформлення дослідження, пошук інформації в мережі Інтернет).

На основі даних діагностичного анкетування , враховуючи нахили дітей і їх типи інтелекту( логіко-математичного, мовного, просторового, природничо-натуралістичного) створюємо декілька груп .

Урок 1 Демонстрація вступної презентації для учнів. Уточнюється склад створених груп. Проводиться «мозковий штурм» у створених групах та проводиться обговорення з класом наступних запитань: • За яким принципом речовини відносять до простих? • На які дві групи поділяють прості речовини? • Наведіть приклади металів і неметалів. • За якими ознаками можна відрізнити метали від неметалів? • Дайте визначення хімічному елементу. • В яких формах існують хімічні елементи? • В чому полягає різниця між поняттями «прості речовини» та «хімічний елемент»? Відбувається вибір тем для учнівських проектів. Урок 2 Проведення захисту міні проекту за темою « Невідомий озон». Проведення діагностичного опитування учнів «ЗХД схема роботи над проектом». Оцінювання результатів міні проекту. Проводиться консультативна робота з учнями по їх роботі над проектом, роздача довідкових матеріалів по використанню ІКТ для роботи над своїми міні проектами. Урок 3-4 Проводиться консультативна робота з учнями по їх роботі над проектом, роздача довідкових матеріалів по використанню ІКТ для роботи над своїми міні проектами. Демонстрація презентацій вчителя «Добування кисню в лабораторії. Реакції розкладу»,«Хімічні властивості кисню. Реакції сполучення», як приклад оформлення презентації міні проекту. Урок 5-6 Проведення захисту міні проектів за темою «Як зберегти вміст кисню в атмосфері на колишньому рівні?». «Скласти та розв'язати задачи з даної теми »

Проведення діагностичного опитування учнів «ЗХД схема роботи над проектом». Оцінювання результатів міні проектів.

Урок № 7 Презентація міні проектів: « Колообіг кисню в природі. Біологічна роль кисню?», «Поетичні рядки де йдеться мова про вогонь та горіння », «Скласти сенкени до нових термінів», «Запропонувати пам'ятку – попередження пожежищ» Оцінювання результатів міні проектів. У класі знову проводиться обговорення Ключового запитання. Проведення підсумкового опитування учнів «Підсумкова ЗХД схема».=

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Наталія Федорівна Прасолова

Фах, навчальний предмет

вчитель хімії та біології, хімія

Навчальний заклад

=Краматорська загальноосвітня школа I-III ступенів № 10 з профільним навчанням=.

Місто\село, район, область

м.Краматорськ, Донецька область

=Контактні дані

prasolova8@gmail.com.

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

13.08.12 - 18.08.12

Місце провведення тренінгу

м. Краматорськ

Тренери

Андрій Миколайович Лук’яненко