Відмінності між версіями «Проект "Література проти війни"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Ім'я, прізвище)
(Фах, навчальний предмет)
Рядок 59: Рядок 59:
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
 +
Вчитель російської мови та літератури, зарубіжної літератури, англійської мови.
 +
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==

Версія за 11:36, 17 червня 2012


Назва проекту

Література проти війни.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: література. Додаткові: зарубіжна література, інформатика, історія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

ТЕМА : Велика Вітчизняна війна у творах письменників часів війни та у після воєнний час. Друга світова війна.

Вік учнів, клас

7 клас; 12-13 років.

Стислий опис проекту

Проект призначен до святкування перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років та повинен допомогти вихованню у учнів почуття гідності за свій народ, Вітчизну та історичне минуле. Учням 7 класів надається можливість пошуку інформації по наданій темі, порівняння літератури воєнного періоду і післявоєнних часів у відображенні сучасних авторів, її збирання і потім надання інформаціїї у вигляді письмової роботи( лист солдатові) і її показі у вигляді сценки-діалозі. Робота над проектом допоможе учням розвити творчі і пошукові навички, формуванню навичок аналізу і узагальнення, розвитку комунікативних і креативних якостей. Проект розраховано на учнів 7 класів та їх батьків, зацікавлених у вихованні дітей патріотами, гуманистами, які люблять й поважають історію і традиції своєї країни і свого народу.

Повний План вивчення теми

-Знайомство з проектом, освітлення проблем,які будуть вирішені у проекті. -Формування груп для проведення дослідження,розподіл ролей учасників груп; -Робота учнів по пошуку матеріалів до проекту,оброблення інформації. -Виконання дидактичних завдань до проекту. -Спільне обговорення у групах результатів проекту. -Підготовка учнями звітів про виконану роботу.Оформлення результатів у вигляді презентації,буклета,сайта,публікації,доповіді згідно з інструкцією,підготовка до захисту. -Захист проекту.Рефлексія. Надання результатів робот учнів у мережі. План вивчення теми

Навчальні цілі

Дидактичні цілі: 1. Виховання патріотизму,поваги до історії і традицій нашої Батьківщини. 2. Виховання учня як громадянина своєї країни. 3. Виховання поваги до історії та літератури і культурним цінностям. 4. Розвивати пізнавальний інтерес учнів. 5. Розвивати вміння працювати з інтернет-джерелами.. 6. Розвивати вміння порівнювати, узагальнювати, аналізувати. 7. Сформулювати вміння працювати з різними джерелами літературної інформації.

Опис оцінювання

СТАРТОВА ПРЕЗЕНТАЦІЯ- У ході демонстрації презентації, бесіди і анкетування учнів вчитель може визначити рівень їх знань з теми проекта. Направлена на формующе оцінювання у рамках проекту. СТВОРЕННЯ МАЛИХ ГРУП. МОЗГОВИЙ ШТУРМ – проводиться відразу після стартової презентації вчителя іанкетування учнів.Ефективність прийому: участь у структурованій взаємодії і рівна участь всіх учнів, ефективна комунікація,сумісна праця у рамках взаємного навчання.Дозволяє учням висловлювати свої думки,розвивати ідеї один одного у обставинах,максимально сприяючей творчості,розвиває критичне мислення. При цьому відбувається овладіння навичками спілкування,активна участь кожного учня. МАРШРУТНІ ЛИСТИ – план роботи групи,яка містить у собі проблемні запитання. ОЦІНОЧНІ ЛИСТИ – допомагають контролювати якість засвоєння учбового матеріалу,результати оцінювання у них зараховуваються при проведенні підсумкового узагальнюючого оцінювання. Критерії оцінювання робот учнів і груп виявляються водночас і своєрідною інструкцією,слідкуя котрій,учні перевіряють у ході проекта свої результати навчання і ступень співпраці серед учнів.Шаблони допомагають учням при оцінюванні вмінь і навичок у створенні буклету,який відображує результати пошуку. ПІДСУМКОВА САМООЦІНКА – критерії, по яким можливо про ізвести підсумкове узагальнююче оцінювання всього проекту. У процесі роботи критерії корректируються. КРИТЕРІЇ ОЦІНЮВАННЯ ПРОЕКТУ – це критерії,за якими можливо зробити узагальнююче оцінювання всього проекту. Саме тут у першу чергу оцінювається вміння аргументовано виступати перед аудиторією,приймати участьу обговореннях,задавати питання,стислість й повнота виступів,грамотність,творчий підхід. ТЕСТУВАННЯ – виявлення засвоєнних знань учнів з наданої теми. РЕФЛЕКСІЯ – обов’язків етап, у ході якого учні оцінювають свою роботу.

Діяльність учнів

Знаходять інформацію стосовно питань теми про зображення подій Великої Вітчизняної війни у літературі,аналізують твори письменників періоду Великої Вітчизняної війни і післявоєнного часу; аналізують ліричні твори про Велику Вітчизняну війну. У формі дискусії, бесіди, обговорення, інсценування. Презентація допоможе конкретизувати питання, які повинні учні висвітити в своєму проекті. Знаходження необхідної інформації, спілкування на форумі по ключовим питанням та су переченням, обмін думками в чаті по запропонованій темі. Після створення вчителем прикладу учнівської роботи записати про те, як його використають учні в якості прикладу власних робіт. Захист своїх робіт» Лист до Невідомого Солдату» у вигляді презентації, блогів, сайтів, публікацій та ін. Завдання будуть добиратися згідно умінь та можливостей учнів, схильностей до конкретних видів роботи, ініціативності та бажання вчитися працювати з новими програмами або зайнятися іншим видом діяльності у рамках проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Давидова Лариса Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель російської мови та літератури, зарубіжної літератури, англійської мови.

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери