Відмінності між версіями «Проект "Лисиця і Журавель" для учнів 2 класу»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
 
Рядок 68: Рядок 68:
  
  
[[ https://drive.google.com/file/d/0B25TfOYBOxhvMFpTVHJ4a1FHNnc/view?usp=sharing|Буклет про навчання за методом проектів]]
+
[https://drive.google.com/file/d/0B25TfOYBOxhvMFpTVHJ4a1FHNnc/view?usp=sharing Буклет про навчання за методом проектів]
  
 
[https://drive.google.com/file/d/0B25TfOYBOxhvUXhSdmNkNWpmc3c/view?usp=sharing Учительська презентація]
 
[https://drive.google.com/file/d/0B25TfOYBOxhvUXhSdmNkNWpmc3c/view?usp=sharing Учительська презентація]

Поточна версія на 21:35, 5 квітня 2015


Назва навчальної теми

"Лисиця і Журавель"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Літературне читання

Вік учнів, клас

7-8 років, 2 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Метою створення проекту має стати не просто пошук правильних відповідей на запитання, поставлених вчителем, а усвідомлення проблеми, з'ясування причин її виникнення і, нарешті, пошук шляхів розв'язання. У процесі створення проекту учень отримує досвід, необхідний для його подальшого розвитку як індивідуальності. Навчальний проект розроблений для 2 класу. Українська казка «Лисичка та журавель». Урок засвоєння нових знань. Учні співпрацюють з однокласниками. Учні в ролі виступаючих та в ролі оцінюючих.

Ключове запитання: Чому в народі кажуть: "Як посолиш, так і їстимеш"?

Тематичні запитання: Чи полюбляєте ходити в гості? Як слід приймати гостей? Що може образити твого гостя?

Змістові запитання: Чи були лисичка і журавель справжніми друзями? Чи приятелюють від того часу лисичка с журавлем? Від чого застерігає народ у цій казці?

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

План виконання навчального проекту

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Етап підбиття підсумків і оцінювання є обов’язковим, він має важливе значення. Його мета полягає у тому, щоб з’ясувати, чи досягнуті етапна мета й загальна мета, навчити оцінювати проектну роботу та її результати, а також пов’язати проект із наступною діяльністю. Це також дає можливість учням самим відстежувати процес вивчення навчальної дисципліни, власні досягнення. Зазначений етап передбачає такі кроки: 1. Підбити підсумки проекту в цілому. 2. Підбити підсумки роботи окремих груп. 3. Оцінити частини (етапи) проекту. 4. Накреслити зовнішнє оцінювання (оцінювання вчителем). 5. Накреслити перспективи майбутніх проектів. Оцінювати слід проект у цілому та окремі його етапи. Підбиття підсумків може бути індивідуальним, коли кожен учень аналізує виконання проекту самостійно, або проводитися в групах, усім класом, тобто колективно. Я буду оцінювати знання учнів: 1. На початку роботи над проектом такі методи: індивідуальне опитування, взаємоперевірка, бесіда, робота в парах; інструменти: загадки, ребуси, кросворди. 2. Впродовж роботи над проектом такі методи: усна перевірка (бесіда, розповідь учня), письмові перевірки (самостійні і контрольні роботи, твори, перекази), практичні перевірки (дослід, спостереження); інструменти: тести, вікторини. 3. Наприкінці роботи над проектом такі методи: виступ, захист проектів; інструменти: колективний аналіз, висновки зробленої роботи.

Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів: Дозволяє реалізувати як дослідницькі, так і зорієнтовані на практичну діяльність завдання Дає навички контактів із зовнішнім світом Розвиває творчість і навички роботи із джерелами інформації Створює середовище, у якому слабші учні набувають сили та впевненості ситуацією успіху Дає можливість набути досвід самостійної діяльності, не репродуктивної, а творчої, що знадобиться у житті

Завдання для перевірки рівня знань

Формуюче оцінювання

Завдання для перевірки засвоєння теми

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Етапи діяльності.Спопоби організації взаємодії учнів та вчителя: 1 Підготовка. Визначення теми і мети проекту. Обговорення, пошук інформації. Навчальний діалог. 2 Плануванняю Формулювання завдання, обговорення завдання. Навчальний діалог. 3 Прийняття рішень. Обирання оптимального варіанту. Ситуація вільного вибору, дискусія. 4 Збирання інформації. Ситуація вільного вибору. 5 Аналіз інформації, формулювання висновків, аналіз інформації, готують роботу. Ситуація вільного вибору. Навчальний діалог. 6 Захист проектів, колективний аналіз. Презентують проекти, оцінюють зусилля, використані можливості, творчий підхід. Навчальний діалог.


Учні, що мають проблеми у навчанні: Для вирішення цього завдання буду застосовувати різні прийоми: створення ситуації новизни, актуальності, морального переживання, цікавості, подиву , образності. Підтримка інтересу до навчання, тобто зацікавленість учнів у навчанні, заохочення, створення ситуацій успіху, спонукання до активної праці: цікаві приклади, досліди, парадоксальні факти, історичні екскурсії; незвична форма подання матеріалу, що викликає здивованість в учнів; емоційність мови; пізнавальні ігри; дискусії; аналіз життєвих ситуацій. Стимулювання самостійних дій школярів, які не встигають. Більш ретельний контроль за їхньою діяльністю, вказівки на помилки, перевірка, виправлення. Більш докладне пояснення послідовності виконання завдання. Вибір для груп з низьким рівнем підготовки найбільш раціональної системи, вправ, а не механічне збільшення їх кількості. Зробити навчання розвагою, можуть використовуватися анекдоти й пісні, але як додаток до уроку. Вивчення у невеликих кількостях, поділити завдання на менші частини. Контроль над навчальною діяльністю (частіше опитування учня, перевірка всіх домашніх завдань). Надавати різноманітні форми взаємодопомоги. Організовувати додаткові заняття з учнем.

Обдаровані учні: Серед методів навчання обдарованих учнів мають бути: самостійна робота, пошуковий і дослідницький підходи до засвоєних знань, умінь і навичок. Контроль за їх навчанням повинен стимулювати поглиблене вивчення, систематизацію, класифікацію навчального матеріалу, перенесення знань у нові ситуації, розвиток творчих елементів у їх навчанні. Обдарованим учням буду пропонувати цікаві факти, випадки та ідеї. Стимулювати і підтримуватиму ініціативу учнів, самостійність. Пропонувати проекти, які можуть таких учнів захоплювати. Контролювати досягнуті результати та давай завдання підвищеної складності, створюй ситуації самоаналізу, самооцінки, самопізнання. Відзначати досягнення вихованців, підтримуй та стимулюй активність, ініціативу, пошук.


Буклет про навчання за методом проектів

Учительська презентація

Учнівська презентація

Форма для оцінювання веб

Список використаних джерел

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Миценко Анастасія Вікторівна

Фах, навчальний предмет

Вихователь ГПД

Навчальний заклад

Криворізька гімназія №127

Місто\село, район, область

Дніпропетровська область, м.Кривий Ріг, Інгулецький район

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Кривий Ріг, КГ №127, 16 - 28 березня 2015

Дати проведення тренінгу

16-28 березня 2015 року

Місце проведення тренінгу

Дніпропетровська обл., м.Кривий Ріг, Інгулецький р-н, Криворізька гімназія №127

Тренери

Шпітко Вікторія Володимирівна