Проект "Дробові числа"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 10:54, 16 червня 2012, створена Elena Lukianchikova (обговореннявнесок) (Опис оцінювання)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Дробові числа

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Дробові числа

Вік учнів, клас

5 клас, 10-11 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект розрахований на учнів 5 класу при вивчені теми «Дробові числа». Основні види діяльності учнів: зібрати додатковий теоретичний матеріал по темі; зробити добірку нестандартних завдань з дробами; знайти зв'язок оточуючого нас світу зі світом дробових чисел (скласти таблиці, діаграми); створити електронну презентацію по нашому проекту; продемонструвати іншим учням, що світ дробів може бути дуже захоплюючим.

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Формувати поняття про дробові числа, звичайні дроби; навчити учнів розпізнавати звичайний дріб, дробове число, читати й записувати звичайні дроби, розв'язувати нестандартні задачі на знаходження дробу від числа; навчити застосовувати знання про звичайний дріб, його запис та зміст для розв'язування простих задач на дроби; формувати поняття «правильний дріб», «неправильний дріб», встановити правила порівняння дробів з однаковими знаменниками; відпрацьовування вміння розрізняти правильні і неправильні дроби, застосовувати правило порівняння дробів із однаковими знаменниками і розв'язувати задачі, в яких передбачені ці дії; встановити правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками; формувати вміння застосувати правила додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками для розв'язання вправ на додавання і віднімання; сформувати поняття «мішане число», «ціла і дробова частина числа»; формування алгоритмів виділення цілої частини з неправильного дробу та запису мішаного числа у вигляді неправильного дробу; навчити учнів застосовувати названі алгоритми під час розв'язування вправ.

Вміння швидко та ефективно шукати інформацію, критично та компетентно оцінювати інформацію, вміння вірно та творчо використовувати дані для вирішення проблем; базове розуміння етичних/правових питань, пов’язаних з доступом до та з використанням інформації; розуміння принципу побудови медіа повідомлень, того, для яких цілей та із застосуванням яких інструментів та за яких умов вони зроблені, їх характеристик; використання комп’ютерних технологій як інструменту для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації; належна та продуктивна праця разом з іншими; використання для досягнення цілей сукупного інтелекту груп, коли це необхідно.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні в групах розподіляють свої обов'язки, це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Такі розподіли та обговорення можуть також забезпечити інформацією про те, як учні розуміють основні поняття і елементи цієї теми та використовувати їх згодом для з’ясування та повторного пояснення складних для учнів понять. Використати вхідне оцінювання до початку вивчення теми для того, щоб спланувати процес навчання (дізнатися про попередні знання моїх учнів для того, щоб спланувати, як працювати впродовж вивчення теми). Проведення мозкової атаки на початку завершального етапу вивчення теми щодо дробових чисел надасть можливість визначити, чи розуміють учні основні поняття теми. Відповіді учнів на Ключове запитання під час написання проекту надає відомості про те, як учні зуміли поєднати свою роботу у проектах з більш широкими поняттями. На початку проекту для оцінювання учитель використовує форму_1(Форма оцінювання для визначення стійкості щодо подолання труднощів) щоб визначити наскільки учні вміють справлятися зі складними завданнями і проблемами. В середині проекту учитель використовує форму_2 (Форма оцінювання виконання групових завдань) щоб оцінити, наскільки добре вони зрозуміли групове завдання, щоб виконати його на високому рівні. У кінці проекту учитель використовує форму_3, 4, 5(Форма оцінювання буклету, презентацій та участь в обговоренях) призначена для самооцінювання учнями своїх буклетів, презентацій та самооцінювання їх вміння брати участь в дискусіях.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери