Проект: "Відкриваємо Європу разом!" для учнів 10 класу

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Тема проекту: «Відкриваємо Європу разом!»

Мета проекту: створення інформаційного центру для активного вивчення європейського економічного, політичного, правового та соціокультурного простору з метою сприяння інтеграції України в Європейське співтовариство.

Завдання проекту: 1.Сформувати у школярів уявлення про Європейський Союз, його символіку, історію створення, діяльність. 2.Сприяти формуванню активної громадянської та життєвої позиції учнів. 3.Навчити учнів проводити соціологічні дослідження, співпрацювати з державними установами та громадськими організаціями; 4.Удосконалити навички збору та узагальнення інформації, її творчої інтерпретації за допомогою ІКТ. 5.Організувати навчання молодших школярів. Навчальні предмети: історія, географія, інформатика, громадянська освіта. Учасники проекту: учні 10 –Б класу Новопразького НВК.

Здавалось би у сучасному світі, такому насиченому інформацією, можна знайти все, що завгодно. Загалом це зазвичай так, але справа у тому, що ця інформація досить розрізнена, знаходиться у різних джерелах і її не завжди можна знайти у нашому селищі. Що таке Європейський Союз? Яка його символіка? Як він виник? В чому полягає його діяльність? Так ми зацікавились проблемами європейської інтеграції. Ми, як молоді громадяни України, прагнемо зробити свій свідомий вибір: Україна – ЄС: за чи проти? У 2007-2008 навчальному році ми вирішили стати першим європейським класом і у повному складі увійти до шкільного євроклубу «Ровесник». Але прийти до нього ми вирішили не з порожніми руками. Нашим внеском стало створення інформаційного європейського центру «Відкриваємо Європу разом!» Проведення опитування серед школярів та жителів Нової Праги для того, щоб впевнитись у значущості обраної нами проблеми стало нашим наступним кроком. Ми провели анкетування і опрацювавши результати впевнились, що 54% опитуваних висловлюють бажання, щоб Україна стала членом Євросоюзу і в той же час близько 80% респондентів знають тільки, що Євросоюз це міжнародна організація і що її прапор – це 12 зірок на синьому полотнищі. Ось так ми й вирішили, що повинні зробити свій внесок у донесення інформації про ЄС до наших односельців і перш за все до учнів. Ми розпочали збір інформації. Користувались друкованими джерелами і матеріалами мережі Інтернет.

Дуже важливий етап роботи - опрацювання та систематизація інформації. І ми вирішили зробити це так, щоб було цікаво і сучасно. «Як це?», - запитаєте Ви. Звичайно ж, за допомогою комп’ютерних технологій, адже навіть молодші школярі із задоволенням відвідують комп’ютерний клас. Так ми розподілили завдання у групах між учасниками проекту, зарезервували час для роботи у кабінеті інформатики та отримали допомогу наших вчителів. Нашими головними кроками стало створення:

Електронного варіанта системи презентацій адаптованого для учнів «Європа у 6 уроках або жив та був Європейський Союз».

Електронного варіанта публікацій та веб - сайту «Всі країни Євросоюзу».

Створення учбового мультфільму для учнів початкових класів «В ЄС – yes!»

Проведення інформаційних занять для школярів.

Для презентації результатів своєї діяльності у ході проекту ми створили мультимедіа презентацію – спільний підсумок роботи всіх груп та інформаційний буклет. Хочеться відзначити, що в процесі роботи учасники проекту значно поглибили свої знання з перелічених вище предметів. Головним результатом проекту, таким чином, стало самостійне створення матеріалів, які використовуються при викладанні спецкурсів «Країнознавство» та «Європейскі студії» в якості електронних підручників.

У проектній діяльності дуже важлива співпраця з органами місцевого самоврядування. Ми провели спільне засідання у Новопразькій селищній раді. Селищний голова Горбенко О. Г. ознайомившись з нашими доробками підтримала нашу ідею. Результати проекту було висвітлено у шкільній газеті «НВК» та районній газеті «Сільський вісник». 22 лютого 2008 р. ми брали участь у районному конкурсі-захисті суспільних проектів та перемогли в номінації «Актуальний проект», оскільки переконливо довели, що наш проект важливий, дієвий і стоїть на часі дня.

До Дня Європи 11 травня 2008 р. ми підготували та провели інформаційний ярмарок для учасників обласного семінару заступників директорів з виховної роботи, який став логічним завершенням нашої спільної діяльності. Він надав можливість нам і нашому проекту вийти за межі школи, інформувати жителів Кіровоградщини, залучити їх до спілкування.

18 червня 2008 року ми були запрошені до Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти ім.. В. Сухомлинського на зустріч з виконуючим обов’язки Голови Відділу преси та інформації Представництва Єврокомісії в Україні п. Дірком Шюбелем. Учителі та учні Новопразького НВК представляли практичну реалізацію концепції європейського виміру України. Пан Д. Шюбель висловив своє задоволення та подякував євроклубівцям за їх активність та уміння спілкуватись Він висловив упевненість у тому, що наша діяльність у напрямку євроінтеграції надасть необхідний комплекс знань, навичок та компетентностей, що сприятимуть активній участі в політичному, економічному і культурному житті сучасного суспільства та вихованню учнів як свідомих громадян України та Європи. У поточному навчальному році продовжуємо свою роботу. 26 вересня 2008 року наш європейський 11 клас разом з волонтером містером Грегорі взяв активну участь у проведенні Дня європейських мов.

Зараз ми обговорюємо та готуємо варіант логотипу та слогану у форматі векторної графіки для участі у Конкурсі на кращий логотип та слоган Європейського року креативності та інновацій – 2009.