Проект:Лариса Демочко

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:42, 22 грудня 2011, створена Лариса Демочко (обговореннявнесок) (Опис проекту)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Природні та синтетичні органічні сполуки, їх використання

Автор проекту

Демочко Лариса Петрівна

Номінація

Навчальний проект

Перелік шкільних навчальних предметів

Хімія

Клас та вік учнів, які брали участь у проекті

9 клас, 15 років

Опис проекту

Проект був створений з метою узагальнення знань учнів 9 класу з теми «Найважливіші органічні сполуки» і спрямовано на розвиток мислення учнів

Епіграфом проекту стали слова М.В.Ломоносова «Широко простягає хімія руки свої у справи людські…». Працюючи над проектом учні довели, що ці слова, сказані в 19 столітті, не втратили актуальність і сьогодні.

Для роботи над проектом учні об’єдналися в три групи.

Група «Метан» отримала завдання:

• Дізнатися, які сполуки належать до природних органічних;

• Які особливості характерні для природних органічних сполук.

Група «Полімер» отримала завдання:

• Зібрати матеріал про синтетичні органічні сполуки;

• З’ясувати особливості даних речовин.

Група «Синтетик» отримала завдання:

• Дізнатися про використання продуктів органічної хімії

Окремо працювали незалежні експерти, які вивчали особливості використання пластикового посуду. Ними було проведено попереднє анкетування учнів школи по питанню використання пластикового посуду та знання його маркування. Було з’ясовано, що цьому питанню учні не приділяють належної уваги. Тому була створена пам’ятка «Це потрібно знати», в якій пояснено маркування пластикового посуду та правильне його використання. Пам’ятку роздали учням школи.

Учні проводили вивчення складу і властивостей природних і синтетичних органічних сполук, порівнювали їх, дізнавалися про можливості застосування цих речовин людиною.

Особливо зацікавила учнів можливість за допомогою простих дослідів визначити до яких сполук природних чи синтетичних належать певні тканини.

Працюючи над проектом, учні працювали з матеріалами мережі Інтернет. В результаті вони створили презентації, діаграми, схеми, які були представлені при захисті проекту.

Вчитель широко використовував інформаційно-комунікаційні технології для зацікавлення учнів до навчання.

В результаті роботи учні з’ясували:

• Серед усіх галузей природничих наук хімія тому є особливою наукою, бо створює такі хімічні речовини, яких немає у природі і яких людина у минулому не могла собі уявити.

• Тому хімії можна прогнозувати велике майбутнє і бути впевненими в тому, що завтрашній світ буде ще більш хімізованим світом. Але - дотримання правил безпечного поводження з продуктами органічної хімії - природного чи синтетичного походження - умова збереження здоров'я (а, трапляється, і життя) кожної окремої людини.

• Тому кожному потрібно взяти за правило уважно вивчати зміст етикеток споживчих товарів та інструкцій з їхнього використання На основі матеріалів проекту учнем Петренко Юрієм була написана наукова робота «Використання пластикового посуду: за і проти», яка зайняла І місце в районному етапі конкурсу-захисту МАН (секція хімії)

Головним результатом проекту було збільшення зацікавленості школярів до вивчення такого важкого, але водночас цікавого предмету, як хімія. Учні навчилися виділяти головне, робити висновки та узагальнення, розвинули свої дослідницькі уміння та навички.

Працюючи над проектом я, як вчитель, особисто дізналася багато нового про властивості сучасних синтетичних матеріалів. Зокрема мене зацікавив матеріал, присвячений полімерам, розчинним у воді. В мережі Інтернет учні знайшли багато цікавого про перспективи розвитку цієї галузі

Використання методу проектів на думку колег, підвищує ефективність навчання та виховання. Учні вчаться використовувати різноманітні знання й розуміти життя, оцінювати, класифікувати, аналізувати, робити висновки, приймати самостійні рішення.

Результати проекту були висвітлено при проведені узагальнюючого уроку з курсу органічної хімії, та в рамках тижня природничих наук. Це сприятиме розвитку пізнавального інтересу учнів до вивчення предмету.

Роботу плануємо продовжувати в екологічному напрямку, вивчити можливості вторинної переробки полімерних матеріалів.

Група "Метан" Незалежний експерт Група «Синтетик» Група «Полімер»


Приклад(и) учнівських робіт

Інтернет-ресурси, які використовувались в процесі роботи над проектом

www.membana.ru

www.alhimik.ru