Порфоліо Стрельченко Ольги Миколаївни з теми "Навколишній світ.Взаємодія та сили"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Навколишній світ. Взаємодія та сили"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, астрономія, біологія, інформатика, літераттура

Вік учнів, клас

13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Фізичні світи навколо нас» з курсу фізики 7 класу з теми «Починаємо вивчати фізику». Учні повинні характеризувати структурні рівні фізичного світу ( мікро- , макро- , мегасвіт), знати історію їх відкриття та дослідження, взаємодії в фізичних світах. Учням необхідно створити мультимедійну презентацію, буклет, портретну галерею, Вікі-статтю, працюючи у групах: «Дослідники» (досліджують оточуюче середовище, різні прояви взаємодії тіл), «Історики» (досліджують історію вивчення фізичних світів, спостереження фізичних явищ вченими-фізиками) та "Літератори" (досліджують фізичні світи на прикладі літературних творів та картин).

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

По закінченні роботи над проектом учні зможуть:

- представляти результати своїх досліджень у вигляді вікі-статті, комп’ютерної презентації, блогу;

- оцінювати ідеї однолітків у блогах;

- аналізувати знайдену в Інтернеті інформацію та раціонально використовувати ресурси всесвітньої мережі;

- проводити фізичні дослідження та спостереження за явищами природи з подальшою обробкою, аналізом даних;

- вдосконалювати навички збирання даних кількома способами, впорядковувати, осмислювати та опрацьовувати отриману інформацію.

Опис оцінювання

Оцінювання учнів проводиться упродовж всієї навчальної теми.

До початку проекту:

Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань про навколишній фізичний світ застосовується Опитувальник з теми «Починаємо вивчати фізику». Окрім цього, учні заповнюють в таблицях «ЗХД» два стовпчика: Знаємо та Хочемо дізнатися. Для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, встановити навчальні цілі, надавати зворотній зв'язок, оцінювати мислення використовуємо таблицю оцінювання навчальних потреб учнів з теми «Навколишній світ. Взаємодія та сили»

В ході реалізації проекту:

Для оцінювання учнями власного внеску в групову роботу вчитель використовує Контрольний список: вклад в групову роботу. Для взаємооцінювання учнями однокласників і для використання вчителем для моніторингу прогресу учнів у навчанні використовується Контрольний список процесу дослідження.

Після закінчення проекту:

Учні презентують створені інтелектуальні продукти. Для оцінювання залучається і самі учні об’єднанні у групи. Остаточна оцінка за тему виставляється із урахуванням Форми оцінювання вікі-сайтів та Форми оцінювання мультимедійної презентації до проекту «Фізичний світ навколо нас». 7 клас. Щоб оцінити вклад учня в групову роботу вчитель використовує Форму взаємооцінювання групової роботи.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Учнівська Вікі-стаття "Фізичні світи в літературних творах та картинах видатних художників"

За тиждень до початку роботи над проектом, учитель готує публікацію для учнів та їх батьків про проектну діяльність.

Bukletolqa1.jpg Bukletolqa2.jpg

1 день. Для зацікавлення учнів проектом учитель показує власну презентацію, в якій описана проблема проекту, сформульоване ключове та тематичне запитання, для перевірки попередніх знань учнів з теми проекту, вчитель проводить опитування за допомогою Опитувальника з теми «Навколишній світ.Взаємодія та сили». Учитель надає учням Документ фасилітації

Для визначення навчальних потреб учні заповнюють Таблиці «ЗХД».

Учні об’єднуються у три групи за інтересом. Кожній групі надаються ролі.

Дослідники: досліджують оточуюче середовище, різні прояви взаємодії тіл. Матеріали дослідження узагальнюють у формі мультимедійної презентації «Світ явищ, в якому живе людина»

Історики: Використовуючи ресурси Інтернету та довідникову літературу, досліджують історію вивчення фізичних світів, спостереження фізичних явищ вченими-фізиками. Результат оформляють у вигляді блогу.

Літератори: досліджують фізичні світи на прикладі літературних творів та картин. Результатом їх діяльності є Вікі-стаття.

І тиждень Учні здійснюють пошук необхідної інформації. Проводять дослідження. Учитель роздає критерії оцінювання продуктів діяльності учнів. Оцінюють отриману знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв отриману від учителя. При використанні матеріалів у проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації.

ІІ тиждень Працюючи в групах, учні створюють продукт своєї діяльності. Вчитель організовує консультації по групах. Учні кожної групи оцінюють себе та своїх однокласників. Учні завершують роботу над проектом, презентують її. Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів відповідно до Форми оцінювання Вікі-сайтів та Форми оцінювання мультимедійної презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ольга Стрельченко

Фах, навчальний предмет

Учитель фізики та математики, фізика

Навчальний заклад

Бобринецька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 5 імені П.П.Шумилова

Місто\село, район, область

м. Бобринець,Бобринецький район, Кіровоградська область

Контактні дані

Olqa Strelchenko на gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього". м. Бобринець, Кіровоградська область, 20 серпня - 14 вересня 2012

Дати проведення тренінгу

20 серпня - 14 вересня 2012

Місце проведення тренінгу

Бобринецька загальноосвітня школа І - ІІІ ступенів № 5 імені П.П.Шумилова

Тренери

Волошина Олена Вікторівна