Відмінності між версіями «Портфоліо соціального педагога для учнів 5-8 класів»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
Рядок 22: Рядок 22:
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
  
До початку проекту використовуємо '''презентацію вчителя''' з основними питаннями проекту та вправою «Мозковий штурм». Потім кожний учень отримує '''картку ЗХД''' та заповнює перший стовпчик.  
+
На початку проекту відбувається попереднє оцінювання знань '''учнів тестуванням'''   та за допомогою вчителя заповнюють перші два стовпчики '''З-Х-Д таблиці''', в якій наводять відомості про те, що вони розуміють, в чому полягає різниця між фактами та домислами, а також показують свої попередні знання щодо тварин в природі та їх ланцюгів живлення.
Впродовж роботи над проектом за планом виконання проекту виконуємо спостереження за роботою груп з періодичним поверненням заповнення карток ЗХД  та надаємо консультації групам по результатам дослідження, які з’являються на блозі.  
+
Учні використовують:
Після завершення проекту проводимо демонстрацію с захистом проекту у вигляді презентації та оцінюємо за формою оцінювання презентації.
+
• контрольний список для блогу;
 +
• контрольний список для оцінювання однолітками презентації.
 +
На протязі проекту вчитель спостерігає роботу груп надаючи при необхідності необхідну допомогу (усні консультації).
 +
Для полегшення роботи та здійснення самооцінки роботи учням пропонується скористатися:
 +
• '''формою оцінювання блогу''';
 +
Під час захисту проектів відбувається '''оцінювання презентації''' та '''публікації''', дотримання необхідних умов складання та етапів розкриття питань. В групах відбувається '''самооцінювання'''. '''Форма оцінювання виконання групового завдання''' при роботі над проектом ті ж самі Форми оцінювання використовується і для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію блогу, усного виступу.
 +
Критерії оцінювання презентації та публікації проекту:
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=

Версія за 11:03, 28 квітня 2016


Назва навчальної теми

"Ми за щасливе дитирство"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я, суспільно-знавчі предмети

Вік учнів

5-8 класи

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Актуальність проекту полягає в тому, що однією з основних складових систем підготовки учнівської молоді є формування здорового способу життя. Здоров’я молодого покоління – один з найголовніших пріоритетів системи освіти. Здоров’я дітей – найбільша турбота і мрія батьків та їх щасливе дитинство.. Чому ж ми, на жаль, не можемо похвалитися здоров’ям нації? Необхідність проекту полягає в тому щоб діти дізналися, що рівень здоров’я кожної людини залежить від рівня її загальної культури; хворобливість підлітків зростає і починається саме з таких неформальних порушень здорового способу життя, ця проблема турбує не тільки дорослих, але й самих дітей.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів тестуванням та за допомогою вчителя заповнюють перші два стовпчики З-Х-Д таблиці, в якій наводять відомості про те, що вони розуміють, в чому полягає різниця між фактами та домислами, а також показують свої попередні знання щодо тварин в природі та їх ланцюгів живлення. Учні використовують: • контрольний список для блогу; • контрольний список для оцінювання однолітками презентації. На протязі проекту вчитель спостерігає роботу груп надаючи при необхідності необхідну допомогу (усні консультації). Для полегшення роботи та здійснення самооцінки роботи учням пропонується скористатися: • формою оцінювання блогу; Під час захисту проектів відбувається оцінювання презентації та публікації, дотримання необхідних умов складання та етапів розкриття питань. В групах відбувається самооцінювання. Форма оцінювання виконання групового завдання при роботі над проектом ті ж самі Форми оцінювання використовується і для оцінювання кінцевих результатів завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію блогу, усного виступу. Критерії оцінювання презентації та публікації проекту:

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

На початку роботи над проектом «Ми за щасливе дитинство» учні переглядають презентацію вчителя. Знайомляться з ключовим та тематичними запитаннями і приймають рішення про об’єднання в малі групи для проведення дослідження, а саме: 1 група – досліджує соціальний супровід для дітей з особливими потребами та готує презентацію; 2 група – досліджує, що загрожує здоров’ю дитини та готує випуск газети «СНІД –загроза людству; 3 група – досліджує протидію боулінгу та готує буклет; 4 група – досліджує як разом можна прийти до здорового, щасливого майбутнього. Готує інформацію в учнівському блозі «Разом до здорового, щасливого майбутнього» Перед пошуком матеріалів в Інтернеті учні знайомляться з нормами авторського права та обговорюють питання, які розташовані у презентації вчителя. Пропонують свої ситуації, які можуть виникати при роботі в проекті. Далі учні проводять пошук необхідних матеріалів для свого проекту (текст, малюнки, презентації), переглядаючи сайти за своєю темою. Переконуються у достовірності, науковості знайдених матеріалів. Під час роботи з ресурсами мережі, учні знайомляться з ризиками, які можуть зустрітися. Проводиться дискусія «Безпечне користування мережею» Хід дослідження групи оформлюють у вигляді учнівського блогу та презентації. В яких зазначають, що вони будуть досліджувати, як робили дослідження та як були опрацьовані і представлені результати дослідницької діяльності. За результатами створюють інформаційний бюлетень. Оцінювання блогу здійснюється за контрольним списком та формою оцінювання. Контрольний список пропонується учням для самооцінювання перед створенням блогу. З формою оцінювання блогу учні знайомляться напередодні створення самого блогу. Презентації створюються за 'контрольним списком' створення презентацій та оцінюються спочатку самими учасниками групи, а потім вчителем за формою оцінювання презентацій.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Заболотня Олена Іванівна


Фах, навчальний предмет

соціальний педагог, основи здоров'я

Навчальний заклад

КЗ "СЗШ №9"

Місто\село, район, область

м.Орджонікідзе, Дніпропетровська область

Контактні дані

amina12042016@gmal.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.04 -23.04.2016р.

Місце проведення тренінгу

м.Орджонікідзе

Тренери

Годована Ганна Анатоліївна