Портфоліо проекту з теми "Світ неживої природи"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:31, 21 січня 2014, створена Ooollliii25 (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Африка.Найвідоміші національні парки Африки: Серенгеті, Нгоронгоро, Кіліманджаро.»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія Дотичні: інформатика

Вік учнів, клас

7 клас, 13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект призначений для учнів 7 класів загальноосвітніх навчальних заходів І- ІІІ ступенів. Назва теми з програми Розділ ІІ. Материки. Стихійні явища природи. Екологічні проблеми. Об’єкти, занесені до Списку природної і культурної спадщини ЮНЕСКО на материку.

    Проект буде реалізовуватись паралельно з виконанням програми. 

В межах реалізації проекту учні класу будуть об’єднані у чотири групи згідно їх побажань та нахилів, виявлених вході попереднього опитування. На деяких уроках буде відведено час для представлення результату діяльності кожної з груп, а на підсумковому уроці з теми буде проведено заключний захист міні проектів кожної групи учнів. Основні види діяльності учнів: робота з інформаційними джерелами з даної теми, підготовка матеріалів і доповідей за обраною темою.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початку проекту за допомогою вступної презентації та бесіди з дітьми, вчитель проводить актуалізацію знань та оцінку первинного досвіду учнів з теми. Тема проекту презентується вчителям та учням за допомогою буклету, завдяки мозкової атаки учні обговорюють тему. В ході анкетування «Африка» учні виявляють свій рівень знань. Заповнюють перший та другий стовпчики таблиці «Знаю –хочу дізнатися – дізналися» Учні об’єднуються в групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання їх проектної діяльності. В ході проекти учні заповнюють контрольні списки планування проекту, контрольні списки групової роботи , форми самооцінювання. За допомогою форм оцінювання оцінюються кінцеві продукти учнівської діяльності. Контрольні списки оцінювання надаються учням на початку проектної діяльності, форми само оцінювання, форми взаємооцінювання групової роботи використовуються в середині проекту. В ході роботи над проектом вчитель веде спостереження за роботою дітей в групі. Під час консультацій використовуються контроль списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Спочатку вчитель ставить перед учнями Ключове запитання: Від чого страждає моя духовність?Проводить з учнями мозковий штурм у малих групках(по 4-5 учнів)щоб поміркували про причини, які спонукають нас – людей, до страждань. Учні також обмірковуватимуть це запитання наприкінці вивчення теми. Вчитель роздає учням план праці над даним проектом для кращого за планування власного часу для цілей проекту. Учням пропонується заповнити таблицю ЗХД для з’ясування що я знаю, а чого ще ні та організаційну діаграму для спонукання учнів творчо підходити до заданого питання дослідження та спробувати самим взяти участь для опитування за запропонованим тестом вчителя та придумати свій власний (консультуючись з вчителем української мови для встановлення коректних питань тесту). Вчитель показує вступну презентацію, в ході якої та після неї проводить обговорення побаченого і почутого матеріалу. В результаті учні мають розробити ідеї анкети-опитувальника для свого дослідження. Відбувається поділ на групи: журналісти, статисти, дослідники та режисери. Групи самостійно обирають ідею дизайну анкет, презентації та статті. Під час обговорення завдання в групах, вчитель ходить по класу й прислухається до розмов учнів, та намічає шляхи для подальшого спрямування навчання кожної групи учнів. Кожна група повинна визначити задачі у межах своєї групи – спланувати свою роботу, і розпочати збір необхідних матеріалів. Вчитель проводить консультації та обговорення з учнями щодо їхніх потреб для подолання труднощів з якими вони зустрілися. Група сценаристів розробляє мультимедійну презентацію за поданим зразком, коректуючи дизайн та вносячи свої дані спостережень. Вчитель роздає учням форму для самооцінки щоб допомогти стежити за своїм прогресом. Результати своїх досліджень учні презентують за вибором групи учнів молодших класів, паралельних класів, батькам та вчителям.

Вчитель пропонує інструкцію праці у Інтернеті, з метою пошуку потрібних для них даних та розповідає про авторські права на прикладі мультимедійної презентації.

Учні

створюють скриньки для обміну інформацією між групами

використовують чат і соціальні мережі для власного внутрішнього спілкування між групами Вчитель розсилає форму для опитування учнів на їх приватні скриньки, при потребі організовується додаткова консультація для окремої групи учнів або ж індивідуально (на власний розсуд вчителя).

У результаті досліджень учні з групи режисери представляють свою мультимедійну презентацію

Мої файли

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Негара Наталя Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Українська мова

Навчальний заклад

Комунальний навчальний заклад "Глеюватська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів" Криворізької районної ради Дніпропетровської області

Місто\село, район, область

с. Глеюватка Криворізького району Дніпропетровської області

Контактні дані

negara.n.m. на gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

18/10/2013 - 31/10/2013

Місце проведення тренінгу

Глеюватська ЗОШ с. Глеюватка Криворізького району

Тренери

Суганяка Сергій Андрійович