Відмінності між версіями «Портфоліо проекту вивчення теми "Дослідження та освоєння Африки "»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Створена сторінка: Ім’я, по-батькові та прізвище Логащук Тетяна Іванівна Назва навчального закладу Мирг...)
 
(Повний План вивчення теми)
 
(не показані 19 проміжних версій ще одного учасника)
Рядок 1: Рядок 1:
Ім’я, по-батькові та прізвище Логащук Тетяна Іванівна
 
Назва навчального закладу Миргородська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Панаса Мирного
 
Місто, село, район, область м. Миргород, Полтавська область
 
Відомості про тренінг
 
Модуль 1. Заповніть всі відомості про тренінг
 
Дати проведення тренінгу 10.09.12, 17.09.12, 19.09.12, 20.09.12
 
Тренери Іванко Сергій Валерійович
 
Місце проведення тренінгу Миргородська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Панаса Мирного
 
Опис навчальної теми
 
Модуль 1-2: Обдумайте навчальну тему та можливий сценарій вивчення теми. Переглядайте та змінюйте цей розділ впродовж всього тренінгу.
 
Назва
 
Дослідження та освоєння Африки
 
Стислий опис
 
Модуль 2: Напишіть перший варіант стислого опису. 
 
Модуль 9: Запишіть остаточний варіант стислого опису.
 
Проект розраховано на учнів 7 класу, які мають первинне уявлення про дослідження материка з курсу «Загальна географія». Тема 1: «Африка», навчальна тема «Дослідження та освоєння Африки». Під час проекту клас ділиться на дві групи: «Дослідники минулого» і «Мандрівники». Проект триває один урок, по закінченню кожна група презентує своє дослідження.
 
Предмет, навчальна тема
 
Основний навчальний предмет – географія. Тема в навчальних програмах та державних освітніх стандартах – «особливості географічного положення материка. Дослідження та освоєння материка Африка». Міжпредметні зв’язки з історією, біологією.
 
Клас (вікова категорія)
 
Модуль 1-2: Запишіть клас та вік учнів
 
7 клас, 13-14 років
 
Приблизний час вивчення теми
 
Модуль 2: Запишіть орієнтовний час вивчення теми
 
Модуль 9: Подумайте та запишіть, скільки часу потрібно для вивчення цієї теми з використанням методу проектів
 
Вивчення теми – 1 година, підготовка проекту – 2 тижня
 
Освітні засади
 
Державні освітні стандарти
 
Модуль 3: Скопіюйте  перший варіант вимог Державних освітніх стандартів, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних освітніх напрямів.
 
Знати географічні особливості материків і океанів, регіонів і країн світу, України, своєї місцевості, суть географічних понять, що характеризують природу, населення і господарство регіональних географічних систем різного рівня, розуміти характер прояву загальних географічних закономірностей на конкретній території, географічну цілісність і неоднорідність Землі як планети людей, стратегією сталого розвитку в Україні і світі, уміти пояснювати причини різноманітності природи материків, океанів, регіонів, країн і території України, характеризувати населення і його господарську діяльність у різних природних умовах, порівнювати географічні системи різного рівня, встановлювати місцезнаходження на карті географічних об’єктів: материків, океанів, регіонів, країн світу і України, застосовувати знання про материки, океани, регіони і країни світу для пояснення сучасних природних, соціальних, економічних глобальних процесів, оцінювати вплив природних та соціально-економічних факторів на розвиток конкретної території, значення та наслідки міжнародних зв’язків
 
Навчальні програми
 
Модуль 3: Скопіюйте перший варіант вимог навчальних програм, яким відповідає ваша навчальна тема. Якщо тема стосується декількох навчальних предметів, випишіть основні вимоги з різних навчальних предметів.
 
Учень:
 
називає: основні етапи дослідження материка;
 
характерні риси географічного положення та природи Африки;
 
наводить приклади: форм рельєфу, кліматичних поясів, внутрішніх вод, ґрунтів, рослинного та тваринного світу Африки;
 
пояснює: особливості географічного положення Африки;
 
головні форми рельєфу і корисні копалини;
 
особливості клімату і розміщення кліматичних поясів на материку;
 
порівнює:  природні зони;
 
характеризує загальні риси населення;
 
особливості розвитку найбільших держав материка;
 
основні екологічні проблеми материка;
 
визначає: географічні координати;
 
показує на карті: об’єкти географічної номенклатури: миси – Рас-Енгела, Агульяс, Альмаді, Рас-Гафун; моря – Середземне, Червоне; затоки – Гвінейську, Аденську; протоки – Мозамбікську, Гібралтарську та Баб-ель-Мандебську; острів Мадагаскар; півострів Сомалі; гори – Атлас, Драконові, Капські; вулкан Кіліманджаро; Ефіопське нагір’я та нагір’я Тібесті; Східно - Африканське плоскогір’я; річки – Ніл, Конго (Заїр), Нігер, Замбезі, Оранжева; озера – Вікторія, Танганьїка, Ньяса, Чад; водоспад Вікторія; пустелі – Сахара, Наміб; напівпустелю Калахарі
 
Навчальні цілі та очікувані результати навчання учнів
 
Модуль 3:Запишіть перший варіант навчальних цілей.
 
Доповнюйте, змінюйте навчальні цілі в кожному наступному модулі.
 
Ознайомити школярів з географічною специфікою Африки; продовжити навчання з різними джерелами інформації: картосхеми, інтернет-ресурсами; розширити словниковий запас учнів термінами з географії материків і океанів, формувати уявлення про дослідження і освоєння материка. Розвивати навички самостійного пошуку інформації, творче мислення.
 
Основні запитання
 
Модуль 3. Запишіть перший варіант Ключового, Тематичних та Змістових запитань. Переглядайте та вдосконалюйте їх за необхідності в наступних модулях.
 
Ключове запитання Чому європейці  досить пізно почали вивчати внутрішні частини близької Африки?
 
Тематичні запитання 1. Які давні народи зібрали перші географічні відомості про Африку?
 
2. Як пошуки морського шляху до Індії відбилися на дослідженнях та освоєнні Африки європейцями?
 
3. Назвати імена найбільш відомих дослідників внутрішніх частин Африки.
 
Змістові запитання 1. Які відомості про Африку в стародавні часи ви знаєте?
 
2. Назвати найбільш відомого дослідника внутрішніх частин Африки.
 
3. Хто з співвітчизників досліджував Африку?
 
План оцінювання
 
o Модуль 3: Запишіть перший варіант Плану оцінювання та запишіть остаточний варіант методів та інструментів оцінювання навчальних потреб учнів в розділі На початку проекту.
 
o Модуль 8: Запишіть перший варіант Стислого опису оцінювання та опишіть використання  Форми оцінювання для учнівської підсумкової роботи.
 
o Модуль 9: Створіть інструмент для оцінювання самоспрямування учнів у навчанні та створіть остаточний варіант Графіку оцінювання  та Стислого опису оцінювання.
 
Графік оцінювання
 
На початку проекту Впродовж роботи над проектом Наприкінці роботи над проектом
 
Мозковий штурм
 
  
Перегляд презентації вчителя та її обговорення
 
  
Робота з таблицями «ЗХД» Таблиця «ЗХД» (Знаю; Хочу дізнатися; Дізнався)
+
=Назва проекту=
 +
Дослідження та освоєння Африки
  
Презентація основних запитань
+
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
Самостійна робота з формами оцінювання
+
Основний навчальний предмет – географія. Тема в навчальних програмах та державних освітніх стандартах – «особливості географічного положення материка. Дослідження та освоєння материка Африка». Міжпредметні зв’язки з історією, біологією
Консультації Форма для оцінювання продуктів проекту
+
 
Форма для оцінювання роботи в групах та самооцінки Робота з таблицями «ЗХД»
+
=Навчальні цілі=
Захист проекту, презентація Форма оцінювання публікації, презентації (продукту)
+
Ознайомити школярів з географічною специфікою Африки; продовжити навчання з різними джерелами інформації: картосхемами, інтернет-ресурсами; розширити словниковий запас учнів термінами з географії материків і океанів, формувати уявлення про дослідження і освоєння материка. Розвивати навички самостійного пошуку інформації, творче мислення.
Таблиця «ЗХД»
+
 
Стислий опис оцінювання
+
=Вік учнів, клас=
На початку проекту вчитель демонструє вступну презентацію, здійснює поділ на групи. У продовж виконання проекту проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських робіт та здійснювати контроль власного навчання. Оцінювання здійснюється постійно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів, проведення коротких самостійних робіт. В кінці роботи над проектом здійснюється само оцінювання та взаємне оцінювання роботи групи учнями  всього класу.
+
7 клас, 13-14 років
Методичні засади
+
==Стислий опис проекту==
Попередні знання та навички
+
Проект розраховано на учнів 7 класу, які мають первинне уявлення про дослідження материка з курсу «Загальна географія». Тема 1: «Африка», навчальна тема «Дослідження та освоєння Африки». Під час проекту клас ділиться на дві групи: «Дослідники минулого» і «Мандрівники». Проект триває один урок, по закінченню кожна група презентує своє дослідження.
Учні отримали первинні знання з курсу  Загальна географія у 6 класі, вміють працювати в групах, використовувати додаткову літературу, працювати з інтернет-джерелами, володіють комп’ютером, творчо мислять.
+
==Повний План вивчення теми==
Діяльність учнів та вчителя
+
 
o Модуль 3: Записати, які дослідження виконують учні при вивченні теми.
+
[https://docs.google.com/open?id=0B78vjqCrrT_9X2NMOUNKOURFR2c Повний план проекту]
o Модуль 4: Записати, як здійснюється з’ясування навчальних потреб учнів, що базується на вивченні їх попередніх знань, вмінь і навичок. Як вступна презентація допоможе з’ясувати навчальні потреби учнів.
+
o Модуль 5 і 6: Записати, як учні використовуватимуть Інтернет при вивченні теми, виконанні проектів .  
+
o Модуль 7: Після створення вчителем прикладу учнівської роботи записати про те, як учні його використовуватимуть в якості прикладу для створенні власних робіт.  
+
o Модуль 8: Записати, як відбуватиметься оцінювання учнівських комп’ютерних робіт, їх діяльності в ході виконання проектів.  
+
o Модуль 9: Описати, як здійснюватиметься диференціація навчання в ході вивчення теми, формуватиметься і оцінюватиметься самоспрямованість учнів у навчанні та відслідковується їх прогрес у навчанні.
+
o Модуль 10: Описати, як здійснюватиметься фасилітація навчального процесу, які будуть учням надані інструкції та вказівки для допомоги їх навчанню.  
+
  
 
Вчитель створює презентацію ідей проекту для зацікавлення учнів до участі у проекті. Клас поділяється на три групи, кожна група отримує питання, які треба дослідити.
 
Вчитель створює презентацію ідей проекту для зацікавлення учнів до участі у проекті. Клас поділяється на три групи, кожна група отримує питання, які треба дослідити.
 
Група «Дослідники минулого» досліджують відомості про Африку в стародавні часи. Результат роботи групи – створення публікації «Подорожі фінікійців, походження назви материка».
 
Група «Дослідники минулого» досліджують відомості про Африку в стародавні часи. Результат роботи групи – створення публікації «Подорожі фінікійців, походження назви материка».
 
Група «Мандрівники» досліджують відомості про Африку з ХVст  по ХІХст. Результати роботи групи - створення мультимедійної презентації «Дослідники Африки».
 
Група «Мандрівники» досліджують відомості про Африку з ХVст  по ХІХст. Результати роботи групи - створення мультимедійної презентації «Дослідники Африки».
Диференціація навчання
 
Учні, що мають проблеми у навчанні Учні,  опрацювавши текст параграфу, позначають подорожі на контурній карті.
 
Обдаровані учні Група «Дослідники минулого» досліджує  давні  періоди вивчення північної частини Африки, а також території, які підпорядковувалися Древньому Єгипту. Група відповідає на проблемні питання походження назви материка. Результатом роботи групи є створення публікації «Подорожі фінікійців, походження назви материка».
 
Група «Мандрівники» характеризує періоди освоєння внутрішніх частин материка. Результатом роботи групи є створення презентації «Дослідники Африки».
 
Матеріали та ресурси
 
Технічне забезпечення (відмітьте необхідне)         
 
0 Фотоапарат
 
  Комп’ютер (и)
 
0 Цифровий фотоапарат
 
0 DVD - програвач
 
  Доступ до Інтернету 0  Лазерний диск
 
0 Принтер
 
  Мультимедійний проектор
 
0 Сканер
 
0 Телевізор
 
0 Відеомагнітофон
 
0 Відеокамера
 
0 Обладнання для відео конференцій
 
0 Інше     
 
  
Програмне забезпечення  (відмітьте необхідне)           
+
=Навчальні цілі=
0 Програма для роботи з базами даних/ електронними таблицями
+
Ознайомити школярів з географічною специфікою Африки; продовжити навчання з різними джерелами інформації: картосхеми, інтернет-ресурсами; розширити словниковий запас учнів термінами з географії материків і океанів, формувати уявлення про дослідження і освоєння материка. Розвивати навички самостійного пошуку інформації, творче мислення.
  Програма для створення публікацій
+
 
0 Програма для електронної пошти 0 Енциклопедія на компакт-диску
+
=Опис оцінювання=
0 Програма для роботи із зображеннями
+
На початку проекту вчитель демонструє вступну презентацію, здійснює поділ на групи. У продовж виконання проекту проводиться оцінювання учнів за допомогою таблиці З-Х-Д, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських робіт та здійснювати контроль власного навчання. Оцінювання здійснюється постійно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів, проведення коротких самостійних робіт і тестів. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання та взаємне оцінювання роботи групи учнями  всього класу.
  Програма для створення комп’ютерних презентацій   Програма для роботи з Інтернетом
+
 
0 Програма для  розробки веб-сторінок
+
=Діяльність учнів та вчителя=
  Програма для роботи з текстами
+
Вчитель створює презентацію ідей проекту для зацікавлення учнів до участі у проекті, демонструє учням мультимедійну презентацію на тему «Дослідження і відкриття Африки». Клас поділяється на три групи, кожна група отримує питання, які треба дослідити. Група «Дослідники минулого» досліджують відомості про Африку в стародавні часи. Результат роботи групи – створення публікації «Подорожі фінікійців, походження назви материка». Група «Мандрівники» досліджують відомості про Африку з ХVст по ХІХст. Результати роботи групи - створення мультимедійної презентації «Дослідники Африки». Ставляться до учнів ключові запитання, тематичні запитання. Робиться висновок результатів дослідження кожного етапу.
0 Інше     
+
 
 +
=Відомості про автора=
 +
==Ім'я, прізвище==
 +
Логащук Тетяна Іванівна
 +
 
 +
==Фах, навчальний предмет==
 +
Вчитель географії
 +
 
 +
==Навчальний заклад==
 +
Миргородська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Панаса Мирного
 +
==Місто\село, район, область==
 +
м. Миргород, Полтавська область
 +
==Контактні дані==
 +
0535541060
 +
 
 +
=Відомості про тренінг=
 +
 
 +
 
 +
==Дати проведення тренінгу==
 +
17-22.09.2012 року
 +
 
 +
==Місце проведення тренінгу==
 +
Миргородська ЗОШ І-ІІІ ступеня №1 імені Панаса Мирного
  
Друковані матеріали 1.Кобернік С.Г., Коваленко Р.Р. Географія материків і океанів 7 клас.
+
==Тренери==
2.Молявко Г.І., Франчук В.П. Геологи Географи Біографічний довідник.
+
Сергій Валерійович Іванко
3.Стисла географічна енциклопедія.
+
[[Категорія: Шаблони]]
4.Атласи.
+
[[Категорія: 10 версія]]
5.Настінна карта. 
+
[[Категорія: НП "Відкритий світ"]]
Обладнання та канцтовари 1.Мультимедійний проектор.
+
[[Категорія:Банк проектів]]
2.Глобус.
+
3.Комп’ютер.
+
Інтернет ресурси Сайти: «Большая советская энциклопедия», «Вікіпедія»
+
Інші ресурси
+

Поточна версія на 12:14, 27 вересня 2012


Назва проекту

Дослідження та освоєння Африки

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет – географія. Тема в навчальних програмах та державних освітніх стандартах – «особливості географічного положення материка. Дослідження та освоєння материка Африка». Міжпредметні зв’язки з історією, біологією

Навчальні цілі

Ознайомити школярів з географічною специфікою Африки; продовжити навчання з різними джерелами інформації: картосхемами, інтернет-ресурсами; розширити словниковий запас учнів термінами з географії материків і океанів, формувати уявлення про дослідження і освоєння материка. Розвивати навички самостійного пошуку інформації, творче мислення.

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

Проект розраховано на учнів 7 класу, які мають первинне уявлення про дослідження материка з курсу «Загальна географія». Тема 1: «Африка», навчальна тема «Дослідження та освоєння Африки». Під час проекту клас ділиться на дві групи: «Дослідники минулого» і «Мандрівники». Проект триває один урок, по закінченню кожна група презентує своє дослідження.

Повний План вивчення теми

Повний план проекту

Вчитель створює презентацію ідей проекту для зацікавлення учнів до участі у проекті. Клас поділяється на три групи, кожна група отримує питання, які треба дослідити. Група «Дослідники минулого» досліджують відомості про Африку в стародавні часи. Результат роботи групи – створення публікації «Подорожі фінікійців, походження назви материка». Група «Мандрівники» досліджують відомості про Африку з ХVст по ХІХст. Результати роботи групи - створення мультимедійної презентації «Дослідники Африки».

Навчальні цілі

Ознайомити школярів з географічною специфікою Африки; продовжити навчання з різними джерелами інформації: картосхеми, інтернет-ресурсами; розширити словниковий запас учнів термінами з географії материків і океанів, формувати уявлення про дослідження і освоєння материка. Розвивати навички самостійного пошуку інформації, творче мислення.

Опис оцінювання

На початку проекту вчитель демонструє вступну презентацію, здійснює поділ на групи. У продовж виконання проекту проводиться оцінювання учнів за допомогою таблиці З-Х-Д, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських робіт та здійснювати контроль власного навчання. Оцінювання здійснюється постійно на основі спостережень за допомогою контрольних списків спільної роботи та перегляду продуктів діяльності учнів, проведення коротких самостійних робіт і тестів. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання та взаємне оцінювання роботи групи учнями всього класу.

Діяльність учнів та вчителя

Вчитель створює презентацію ідей проекту для зацікавлення учнів до участі у проекті, демонструє учням мультимедійну презентацію на тему «Дослідження і відкриття Африки». Клас поділяється на три групи, кожна група отримує питання, які треба дослідити. Група «Дослідники минулого» досліджують відомості про Африку в стародавні часи. Результат роботи групи – створення публікації «Подорожі фінікійців, походження назви материка». Група «Мандрівники» досліджують відомості про Африку з ХVст по ХІХст. Результати роботи групи - створення мультимедійної презентації «Дослідники Африки». Ставляться до учнів ключові запитання, тематичні запитання. Робиться висновок результатів дослідження кожного етапу.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Логащук Тетяна Іванівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель географії

Навчальний заклад

Миргородська ЗОШ І-ІІІ ст. №1 ім. Панаса Мирного

Місто\село, район, область

м. Миргород, Полтавська область

Контактні дані

0535541060

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17-22.09.2012 року

Місце проведення тренінгу

Миргородська ЗОШ І-ІІІ ступеня №1 імені Панаса Мирного

Тренери

Сергій Валерійович Іванко