Портфоліо проекту Ці дивні многокутники

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:51, 16 березня 2013, створена Анна Зверева (обговореннявнесок) (Тренери)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


=Назва навчальної теми= "Ці дивні многокутники"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

геометрія, художня культура

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

У проекті беруть участь учні 9 класу. Під час проекту учні вчаться будувати правильні многокутники, систематизують свою знання про правильні многокутники та вивчають нові властивості цих фігур. Розв'язують стандартні задачі на знаходження елементів правильних многокутників, та прикладні задачі. Цікаві відомості про правильні многокутники, походження назв, застосування у архітектурі беремо із Інтернету. Учні аналізують отриману інформацію і роблять висновок, що не все що знаходиться поруч з нами ми помічаємо. А якщо бути уважним можна знайти застосування тем, що вивчаємо, у реальному житті. [[1]]

План вивчення теми (вставити файл)

[[2]]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Кожен предмет має свої критерії оцінювання. Едина можливість вчителя – це використання завдань різного рівня складності в залежності від рівня класу та потреб учнів.

На початку уроку можна провести

- фронтальне опитування з коментуванням відповіді учня іншим учнем;

- тестову роботу (зі взаємоперевіркою) чи роботою за ПК ( програма автоматично поставить оцінку учню);

- математичний диктант (само перевірка)

- огляд кластерних карт(взаємо оцінювання).

Оцінки бажано виставити зразу ж з урахуванням бажання учнів. По аналізу проведеної роботи вчитель бачить рівень засвоєння учнями теми і робить висновок чи можна продовжувати вивченні теми.

Для вивчення потреб учнів можна запропонувати заповнити таблицю З-Х-Д.[[3]]

Тестові роботи допомагають перевірити засвоєння знань на низькому та середньому рівні. Списки питань для самоконтролю допомагають учню з'ясувати на якому рівні він знаходиться. Оцінки за виконання робіт за зразком та домашніх робіт допомагають дітям з низьким та середнім рівнем навчальних досягнень підвищити самооцінку. Перевірка домашніх робіт учнями старших класів допомагає учням згадати вивчений матеріал, узагальнити свої знання та побачити зв'язки вивченого матеріалу з тим, що вивчається. А ще, коли учень виступає у ролі вчителя, він сам краще розуміє матеріал.

Самостійні роботи, контрольні роботи, практичні роботи, як правило, перевіряє вчитель. Потім робиться аналіз виконаних робіт, з'ясовується які завдання і чому визвали труднощі.

Захист презентацій, буклетів з теми це систематизація знань учнів. Крім того це дає можливість побачити рівень засвоєння теми кожним учнем. Презентація своєї роботи розвиває комунікативні навички. Оцінювання: само оцінювання, взаємооцінювання, оцінка вчителя, оцінка батьками. Потім виставляється загальна оцінка.

Творчі завдання дають можливість працювати з пошуковими системами, використовувати Інтернет.

Коли учні знають як, за якими критеріями оцінюється їх робота вони свідомо обирають той або інший вид діяльності, для того, щоб досягти поставленої мети.

Інструмент оцінювання робіт учнів[[4]] Критерії оцінювання презентації[[5]] Самооцінка роботи над проектом[[6]] Зворотній зв'язок з однокласниками[[7]] Формуюче оцінювання[[8]]

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Вчитель показує презентацію учням про метод проекті презентація та знайомить з буклетами [[9]]то цьому ж питанню. Пояснює які знання та навички вони повинні мати у кінці вивчення теми. Ставляться завдання на кожен урок.Розказую про можливості використання Інтернет-ресурсів при роботі над проектом,[[10]] про плагіат, авторське право, про дозволи батьків на роботу і інтернеті,[[11]],[[12]] про безпечний інтернет [[13]]. При роботи під час уроку учні діляться на групи по 3 учні. Кожна група виконує власне завдання. Роботу оцінюють самостійно, дотримуючись критеріїв роботи у групах. Математика:

Урок 1. Учні згадують означення правильного трикутника, квадрата. З'ясовують їх властивості. Самостійно дають означення правильного многокутника. Складають кластерну карту «Правильні многокутники» у якій записують питання, що цікавлять. Дізнаються про суму внутрішніх кутів правильного многокутника, про суму зовнішніх кутів правильного многокутника, узятих по одному біля кожної вершини., які сторони і кути у правильного многокутника, формули радіусів вписаних і описаних кіл правильних многокутників, як знайти: внутрішній кут, зовнішній кут, центральний кут. Пояснення ведеться вчителем методом евристичної бесіди, учні постійно допомагають. Учні вчаться застосовувати отримані знання для розв'язування задач. Урок 2. На початку уроку поводиться тестова робота. Учні мають ключі для самоперевірки. Після пояснення вчителя та учнів-консультантів про правила побудови правильних многокутників, учні приступають до індивідуальної та колективної роботи по побудові правильних многокутників.. Урок 3. Учні знайомляться з формулами обчислення довжини кола та довжини дуги кола, вчаться застосовувати отримані знання при розв'язуванні задач. Кожна задача має свою «ціну», у кінці уроку учні виставляють собі оцінки самостійно. Урок 4. Учителем формулюється теорема про площу круга. Доводимо теорему спільно з учнями, використовуючи підручник. Учні знайомляться з формулами обчислення площі круга, сектора і сегмента. Діти вчаться застосовувати отримані знання при розв'язуванні задач. Розглядаємо задачі прикладного змісту. Урок 5. Діти роблять аналіз завдань з ДПА по даній темі. Розв'язують типові задачі та задачі прикладного змісту. Систематизують теоретичні знання з даної теми. Урок 6. Діти, що брали участь у проекті, захищають власні роботи: презентації та буклети. На початку проекту учням роздані інструкції по само оцінюванню, взаємооцінюванню, оцінюванню презентацій, оцінюванню буклету. Оцінювання робиться, користуючись цими інструкціями. Учні, які не брали участь у проекті, або пропустили занятті по поважній причині пишуть контрольну роботу. Завдання для контрольної роботи готовить вчитель залежно від рівня навченості учнів даного класу та їх можливостей. Художня культура.

Одночасно з вивченням теми з геометрії «Правильні многокутники» учні починають вивчати з художньої культури тему «Візуальні види мистецтва». Учням на першому уроці було поставлено питання «Чи все ми помічаємо поруч?». Вивчаючи тему з художньої культури учням пропонується знайти витвори мистецтва у яких застосовуються правильні многокутники.

Під час виконання проекту учні повинні були правильно розподілити обов'язки у групі для отримання найкращого результату. Діти постійно спілкувались між собою, звертались за допомогою до вчителів, батьків, все це розвивало їх комунікативні навички та навички самоорганізації. Діти вчились правильно планувати свою діяльність, шукати оптимальні шляху розв'язання проблем.

Виконуючи проект учні зрозуміли, що багато цікавого , що знаходиться поряд з нами ми просто не помічаємо. Часто ми не бачимо практичного застосування тем, що ми вивчаємо. Але без знання цих тем не можливо працювати представникам багатьох професій: столяру, теслі, будівельнику, архітектору, дизайнеру та іншим.

Оцінювали роботу учнів: вони самі, їх однокласники, батьки, вчителі. Це дало можливість показати свої знання великій кількості людей.

Геометрія і краса навколишнього світу нероздільні.

Роботи, виконані учнями, розмішені на сайті школи. Знання, отримані при вивченні цієї теми, учні застосують під час ДПА та у реальному житті. Крім того, учні отримали багато додаткових знань та навичок роботи з комп'ютером, з Інтернетом. Це допоможе їм стати більш успішними у подальшому житті. Вони стали більш обізнаними, розширили свій світогляд.

документ для фасилітації [[14]] інструкція [[15]] форма для опитування [[16]] форма оцінювання рефлексії [[17]] план впровадження [[18]] план вивчення теми[[19]] презентація про многокутники [[20]] доступ до сайтів [[21]]

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Мороз Лідія Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 5

Місто\село, район, область

місто Красний Луч, Луганська область

Контактні дані

т. 0500534146

Відомості про тренінг

Метод проектів

Дати проведення тренінгу

10.11.12-..13

Місце проведення тренінгу

місто Красний Луч, ЗОШ І-ІІІ ступенів № 10

Тренери

Шуріна Наталія Аркадіївна