Відмінності між версіями «Портфоліо проекту "Точка, пряма, площина, потрібні чи ні?»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис оцінювання)
(Ім'я, прізвище)
Рядок 80: Рядок 80:
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
 
Насєдкіна Наталія Анатоліївна
 
Насєдкіна Наталія Анатоліївна
 
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==

Версія за 15:29, 12 червня 2012


Назва проекту

Точка, пряма, площина, потрібні чи ні?

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

математика, інформатика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Аксіоми стереометрії

Вік учнів, клас

10 клас

Стислий опис

В 10 класі на уроках геометрії в темі «Аксіоми стереометрії», учні розширюють поняття точки, прямої, вивчають поняття площини, та їх властивості в просторі. В рамках цієї теми пропонується здійснити навчальний проект «Точка, пряма, площина, потрібні чи ні». Цей проект включає проведення дослідження з метою виявлення де зустрічаються основні геометричні фігури в нашому житті та підтвердження що без точки, прямої та площини неможливо існування навколишнього світу. Працюючи в групах, учні систематизують та узагальнюють інформацію з даної теми, проводять дослідження де зустрічаються основні геометричні фігури, роблять певні висновки. Свої знання діти демонструють у формі слайдової і потокової презентаціі. Обдаровані учні матимуть змогу досконаліше вивчити вище означені теми, підготувати та провести під час захисту роботи диспут на тему: «Чи можливе існування без точки, прямої та площини».Результатом роботи над проектом мають стати методичні (презентація) та дидактичні (комп’ютерні тести) матеріали для вивчення цієї теми.

Повний План вивчення теми

[1]

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

•формування в учнів математичних знань як невід’ємної складової загальної культури людини, необхідної умови її повноцінного життя в сучасному суспільстві на основі ознайомлення школярів з ідеями і методами математики як ефективного засобу моделювання і дослідження процесів і явищ навколишньої дійсності;

• інтелектуальний розвиток учнів, розвиток їхнього логічного мислення, пам’яті, уваги, інтуїції, умінь аналізувати, класифікувати, узагальнювати, робити умовиводи за аналогією, діставати наслідки з даних передумов шляхом несуперечливих міркувань тощо;

• опанування учнями системи інформаційних вмінь, що є базою для реалізації зазначених цілей, а також необхідні у повсякденному житті.

Опис оцінювання

До початку проекту:

Було проведено анкетування учнів за допомогою опитувальника, Визначені навчальні потреби учнів за допомогою таблиці "Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався"

Реалізація проекту:

1. Впродовж роботи над проектом проводити консультації.

2. За допомогою контрольного списку «Дослідження», учні оцінять рівень проведення дослідницької роботи.

3. Проводиться рефлексія за контрольними списками «Рефлексія»

Після закінчення проекту:

1. За допомогою форми оцінювання мультимедійної презентації, повинен оцінити проекти учнів.

2. Заповнення учнями третьої колонки таблиці "Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався"

3. Обговорення проведення оцінювання роботи груп за допомогою форми «Оцінювання роботи групи»

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

До початку проекту: Забезпечити технічні умови реалізації проекту. Проінформувати про початок роботи проекту основні цілі та завдання. Провести підготовче заняття з батьками по використанню мережі Інтернет(основи роботи з електронною поштою, основи пошуку інформації, основи використання сервісів Web 2.0). Створити усі організаційні, методичні, дидактичні матеріали для проведення проекту. Провести анкетування за допомогою опитувальника для виявлення початкових знань з теми.

Реалізація проекту: 1 тиждень - проведення оцінювання знань об’єднання в групи та розподіл обов’язків. - планування роботи групи. Кожна група отримає індивідуальний графік роботи групи.

Учні об’єднуються в групи і виконують наступні дослідження: І група Мрійники - досліджують навколишній світ, та уявляють його без точки і прямої ІІ група Дослідники-досліджують де зустрічаються основні геометричні фігури в нашому житті ІІІ група Математики - досліджують використання понять точки, прямої та площини в геометричних означеннях

2 тиждень - пошук інформації за допомогою мережі Інтернет, підручників, додаткової літератури.

3 тиждень – обробка інформації. Оформлення інформації у вигляді творчого проекту групи – слайдової чи потокової презентації. І група – потокова презентація «Навколишній світ без неозначуваних фігур» ІІ група – слайдова презентація «Точка, пряма, площина навколо нас» ІІІ група – комп’ютерні тести для перевірки знань з теми Всі групи – матеріали для проведення диспуту.

4 тиждень – перегляд, оцінка продуктів проектної діяльності учнів, презентація продуктів проектної діяльності учнів із залученням батьків (за бажанням). Після закінчення проекту:Захист проектів. Проведення диспуту на тему: «Чи можливе існування без точки, прямої, площини». Нагородити кращі проекти учнів грамотами

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Насєдкіна Наталія Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

вчитель математики та інформатики

Навчальний заклад

Старобільська спеціалізована загальноосвітня школа І-ІІІ ст. № 3

Місто\село, район, область

м. Старобільськ, Луганська область

Контактні дані

0963431265

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

17.05.2012 - 07.06.2012

Місце проведення тренінгу

м. Луганськ

Тренери

Іванов Іван Юрійович