Портфоліо проекту "Та буде світло!"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 20:22, 2 квітня 2016, створена Петренюк Ганна Петрівна (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Найпростіші оптичні прилади. Окуляри. Об’єктиви. Зорова труба.»

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Предмет: Фізика, інформатика Розділ: Оптика Навчальна тема: Найпростіші оптичні прилади. Окуляри. Об’єктиви. Зорова труба

Вік учнів, клас

Клас: 9 Вік:14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект присвячено для учнів 9 класів, які вивчають оптику (розділ фізики). Тема вивчення: «Найпростіші оптичні прилади. Окуляри. Об’єктиви. Зорова труба.» Основні види діяльності: досліджують оптичні прилади (оптичних систем); складають з підручних засобів найпростіші оптичні прилади; презентують їх на презентації. Етап складання приладів груповий. На кожному етапі діяльності учням буде запропоновано різні форми оцінювання, які будуть корегувати та направляти їх діяльність.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань. Визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають про оптичні прилади відбувається при заповненні ними Т-таблиці. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка допомагає їм ставити свої навчальні цілі і аналізувати власне навчання. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Другий етап проекту супроводжується анкетуванням. Наприкінці роботи проекту під час підсумкового оцінювання також буде відбуватися в процесі заповнення ними таблиці З-Х-Д. Також наприкінці проекту учні презентують ті прилади, які вони склали власноруч. Форму оцінювання презентації може бути також використана для оцінювання презентації після її презентування.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перший етап На першому етапі проекту здійснюється актуалізація знань. Повторення вивченого матеріалу (вчитель пропонує переглянути підготовлений список посилань) й оцінювання знань учнів за допомогою Т-таблиці, анкетування, таблиці З-Х-Д. Після першого етапу учні створюють блог, де будуть писати свої ідеї, думки та як проходить діяльність над проектом.

Другий етап На другому етапі проекту буде проведене анкетування. Діти будуть поділені на групи. Кожній групі буде видано по приладу, який потрібно буде скласти, підручні матеріла, та інструкцію по складанню.

Третій етап На третьому етапі – презентація приладів. На презентацію запрошуються батьки (учням заздалегідь будуть роздані запрошувальні буклети). По черзі кожна група презентує свій проект. Після презентації буде проведене остаточне оцінювання за допомогою таблиці З-Х-Д та Форми оцінювання презентації.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери