Портфоліо проекту "На що людина витрачає свій час"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:31, 21 жовтня 2012, створена Ликова (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

" На що людина витрачає свій час"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія, інформатика

Вік учнів, клас

8 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту

Основним математичним змістом проекту є практичне застосування теореми Піфагора при вимірюванні відстаней на місцевості. Учні мають набути навичок створення математичних моделей реально існуючих об’єктів та застосування математичного апарату для розв’язання прикладної задачі. Учні виконуватимуть вимірювання на місцевості сторін рівностороннього трикутника. Після виконання проекту учні продемонструють своїй школі презентацію та публікацію. Діти досліджують вплив знань теореми Піфагора на якість життя, тобто, як економити час за допомогою математики. Дослідження цього проекту можуть бути корисними учням нашої школи і не тільки.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Проводити практичні вимірювання на місцевості.
набути навичок проектної, організаторської діяльності
розвивати навички самостійного пошуку необхідної інформації за допомогою інформаційних технологій
розвивати комунікативні, аналітичні здібності 
оволодіти геометричним мовою, вміти використовувати його для опису предметів навколишнього світу;
розвивати просторове уявлення і образотворче вміння; 
засвоїти систематичні знання про трикутники та їх властивості, вміти застосовувати систематичні знання  для вирішення завдань;
оволодіти геометричними знаннями та вміннями, необхідними для застосування у повсякденному житті;
формувати механізми мислення, характерні для математичної діяльності. 
навчитися знаходити і використовувати на практиці міжпредметні зв'язки, знання різних наук.

Опис оцінювання

Вхідне оцінювання необхідно для визначення цілей і перспектив подальшої діяльності. Тому проводимо бесіду, спостерігаємо за діями кожної групи і учнів окремо, працюємо з таблицею «ЗХД» Найбільш доцільне на цьому етапі оцінювання - опитування (письмове чи усне), анкетування - для того, щоб з'ясувати, як діти зрозуміли цілі та завдання своєї діяльності в проекті. У подальшій діяльності - перевірка теоретичних даних, гіпотез практичними діями. Тому проводимо консультації по групах, організовуємо взаємоперевірку членів кожної групи після того, як кожна група виконає деякий обсяг робіт, перевіряє журнали спостережень. Перевіряємо рівень складених кросвордів і діаграм за допомогою комп'ютерних програм, працюємо з таблицею «ЗХД». Підсумкове оцінювання включає в себе оцінку кінцевих продуктів проекту (презентації і публікації), рівень підношення цих продуктів слухачам, доповідь кожної групи про свій внесок у загальну справу. Тому перевіряємо кінцеві продукти, слухаємо звіт кожної групи про виконану роботу, працюємо з таблицею «ЗХД».

Діяльність учнів та вчителя

Учні діляться на Практиків та Теоретиків. Теоретики знаходять інформацію в науковій літературі про : історію теореми Піфагора, використання її в різних країнах;методах вимірювання на місцевості;з яких частин складається наука» Геометрія».

Практики проводять опитування серед класів - кого цікавить математика, проводять підготовчі вимірювання на місцевості.

Вчитель: спостерігає,слідкує за виконання роботи кожною групою, консультує, коли потрібно, проводить анкетування кожної групи, працює з таблицею ЗХД. Теоретики з′ясовують, яким чином обом групам знадобляться уміння розв′язувати лінійні та квадратні рів-няння, знання з географії та креслення. Практики приготуються сформулювати та почати виконувати завдання з вступної презентації, в якої запро-поновані основні напрямки навчальних потреб учнів в цьому проекті. Вчитель продовжує фіксувати виконання кожною групою своїх функцій, чітко занотовує колективний та індивідуальний внесок кожного учасника.

Теоретики знаходять додаткову інформацію про історію та використання теореми Піфагора з давнини і по тепер , ілюстрації до майбутньої презентації.

Практики знаходять матеріал для само оцінювання участі кожного в проекті. Вчитель продовжує фіксувати виконання кожною групою своїх функцій, чітко занотовує колективний та індивідуальний внесок кожного учасника, консультує учнів, як безпечно та грамотно користуватися ресур-сами .

Теоретики детально обговорюють та дискутують, яким чином запропонований приклад буде корисним для подальшої діяльності, які теоретичні  нароби можна використати. 

Практики використовують запропоновані формули до виконання вимірювань на місцевості та подальших розрахунках по формулах. Вчитель пропонує чіткі критерії оцінювання їх роботи над проектом, перевіряє журнали спостережень уч-нів. Теоретики відповідають за історичний, теоретичний біографічний матеріал презентації, практики відповідають за проблеми застосування прикладів та за дизайн роботи;в обох групах фіксується і оцінюється групова робота. Діти мають різну підготовку до цього проекту з навчальних дисциплін , різні характери, швидкості опрацю-вання матеріалу, різні можливості роботи в групах. Тому,на при кінці проекту необхідно Використати різні методи контролю для виявлення само спрямованості та прогресу в навчанні : Опиту-вання,робота з таблицями «ЗХД», уявлення про участь кожного учня в презентації отриманого продукту та вкладу кожного до нього.

Фасілітатор( в нашому випадку - вчитель)надає дітям   технології групової роботи для створення  необхід-ного продукту. Фасілітатор допомагає групі, супроводжує  пошук рішення.

Основні функції - допомогти розділити обов’язки, надати інструкції про правіла роботи в групі, допомогами формулювати ключові питання для отримання результату, надання консультацій по необхідності. Разрешить написание латиницей Діти створюють презентацію, в якій дадуть відповіді на запитання - як впорядкувати свій день, - що допоможе заощадити свій час,коли навчишся застосовувати на практиці вивчену на уроках геометрії теорему Піфагора; - після практичних вимірів, розрахунків і досліджень дадуть практичні поради щодо економії часу. Діти створять публікацію, в якій - продовжать вивчати історію теореми Піфагора, - проведуть опитування «Чи хочеш ти мати більше вільного часу?», - дадуть ради по більш розумного розподілу свого часу. На цікавій сторінці запропонують кросворд з геометрії, вірші піфагорійського ордену.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери