Портфоліо проекту "Материк на краю землі"

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

Антарктида

Bulet.jpg Bul1.jpg

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Даний проект розроблений на учнів 7 класу, тема «Антарктида». Розрахований на те, що учні систематизують та поглиблять знання про географічне положення материка; з’ясують особливості положення Антарктиди; вдосконалять навички роботи з картами атласу і додатковою літературою; сприятиме подальшому розвитку вмінь робити самостійні висновки, спираючись на вивчений матеріал та власний досвід. Учні досліджуватимуть головні кліматотворні чинники і виявлятимуть наслідки їхньої дії на природу материка; розвиватимуть вміння аналізувати кліматичні карти материка; розширять свій кругозір; продовжать формувати навички мислення високого рівня та навички 21 століття.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження теми

Оцінювання

Під час першої зустрічі з учнями, ми маємо обговорити Основні питання та визначити навчальні потреби. В ході опитування, я дізнаюся, яким матеріалом учні володіють, а над чим треба працювати, створюємо «Асоціативний кущ», таблицю «З-Х-Д», «Організаційну діаграму», переглядаємо настановчу презентацію. Для того, щоб контролювати процес учнівського дослідження, доцільно використати «контрольні списки» для порт фоліо, блогу, плану. Для об’єктивного оцінювання учням роздаються форми самооцінювання групової діяльності, оцінювання блогу. Учні в процесі роботи заповнюють другий стовпчик таблиці «З-Х-Д» та відвідують консультації вчителя. Використовуючи сучасні соціальні сервіси, учні мають змогу спілкуватися один з одним. По закінченню роботи над проектом учні проходять тестування, заповнюють останній стовпчик «З-Х-Д».

Діяльність учнів та вчителя

1 тиждень роботи над проектом

Учні зустрічаються з вчителем, в позаурочний час, для ознайомлення з роботою, що їх очікує. Вони знайомляться з навичками 21 століття, якими можна оволодіти, навчаючись за проектною технологією. Учні знайомляться з темою проекту «Материк на краю землі» переглядаючи ознайомлюючу презентацію вчителя, в ході презентації заповнюють тести початкових знань учнів. За допомогою результатів оцінювання формулюються питання, що цікавлять учнів, повідомляються проблемні питання проекту. З презентації вчителя учні отримують завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. А саме, користуючись Інтернет-ресурсами, переглянути відеоролики, які складуть певне уявлення про досліджувану країну та створити учнівський блог, де будуть відображені результати дослідження.

2 тиждень роботи над проектом

Учні об’єднуються в 2 групи (за жеребкуванням). Кожна група складає план проектної діяльності та розподіляють ролі, що виконують різні члени групи.

Група-1 – Виконують пошукову роботу з різних джерел інформації

Група-2 – Виконують дослідницьку роботу за допомогою карт Google, соціальних сервісів (відшуковують особливості Антарктиди, особливості її географічного положення)

Учні отримують контрольні списки та здійснюють пошук необхідної інформації:

- Оцінюють знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, що роздаються вчителем.

- При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації.

- Учні спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності за допомогою блогу або з використанням чатів та Skype (за вибором учнів для їх зручності) через який організовується співробітництво учнів в середині окремої групи, з іншими однокласниками та з експертами.

- На своєму блозі можна розмістити посилання на засоби спілкування, які, можливо, будуть використовуватись.

- Виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми. Заповнюють форму для групової діяльності та форму для оцінювання блогу.

3 тиждень роботи над проектом

Підводять підсумки проведеної роботи, оцінюють свою роботу та демонструють результати дослідження на блозі

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Хуторний Павло Леонідович

Фах, навчальний предмет

Вчитель географії, спеціаліст ІІ категорії

Навчальний заклад

Валівська середня загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Валове Криворізького району Дніпропетровської області

Контактні дані

hutornyi.pasha@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг проходить у другій половині дня

Дати проведення тренінгу

04.02.2013 р. - 16.02.2013 р.

Місце проведення тренінгу

Гейківська СЗШ

Тренери

Хуторна Вікторія Анатоліївна