Портфоліо проекту "Віртуальна подорож до відділу Голонасінні Рослини"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:11, 15 червня 2012, створена Sosnovskaya Elena Nikolaevna (обговореннявнесок) (Діяльність учнів (скопіювати з Плану))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Віртуальна подорож до відділу Голонасінні рослини

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

біологія та екологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Голонасінні

Вік учнів, клас

12-13 років 7 клас

Стислий опис

Проект розрахований для учнів 7 класу. Тема Голонасінні. Місце теми у чинній програмі з біології для загальноосвітніх шкіл 7 клас. Учні вивчать основні характеристики Голонасінних рослин, ознайомляться з способами розмноження та відтворення видів. Працюючи в групах зможуть знайти цікаву інформацію про представників даного відділу. Кожна група буде працювати за напрямками: медицина, народні прикмети та повір'я, екологія та ботаніка. В ході проекту Учні повинні визначити яке значення для людини і природи мають представники цих рослин. Вміти користуватися Інтернет- ресурсами, працювати з додатковою літературою, створювати презентації, буклети, статті.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми[1]

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

По завершенню роботи учні повинні: називати: - основні місця, де ростуть голонасінні; наводити приклади: - найпоширеніших представників голонасінних серед флори України і свого регіону; - використання голонасінних рослин людиною; розпізнавати: - голонасінні рослини у природі, за гербарними зразками, малюнками; характеризувати: - загальні ознаки будови та розвитку голонасінних; - пристосування голонасінних до умов середовища існування; - особливості розмноження голонасінних; - роль голонасінних у природі та в житті людини; порівнювати: - будову голонасінних з вищими споровими рослинами; дотримуватись правил: - роботи зі збільшувальними приладами; робити висновок: - стосовно причин, що зумовлюють поширення голонасінних на земній кулі.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

Робота над проектом починається з віртуальної екскурсії у країну Голонасінних рослин. Вчитель знайомить учнів з загальною характеристикою виду, історичним розвитком, еволюцією. Діти знайомляться з буклетом[2] «Метод проектів», дізнаються про основні вимоги до створення проектів , принципом об’єднання в групи та правилами роботи в групах. Учням пропонується відповісти на питання тексту та заповнення таблиці ЗДХ для виявлення їх власних потреб у ході проекту. Вчитель корегує роботу учнів, допомагає, проводить консультації з певного напрямку. Кожна група має контрольний лист оцінювання власного проекту. Оцінювання проводиться на всіх етапах діяльності, відповідно до вимог оцінювання для роботи в групах, певних видів діяльності та самооцінки. На кінцевому етапі проводиться оцінка презентацій, публікацій, звіту учнів з обраного питання.

Діяльність учнів (скопіювати з Плану)

На початку проекту учні визначають актуальність проекту, його практичну спрямованість, обирають один із запропонованих напрямків роботи[3]. Заповнюють таблиці ЗХД, для кращого усвідомлення та оцінки своїх попередніх знань та з’ясування прогалин з даного питання. Пропонують свої очікувані результати. Клас розбивається на групи «Екологів» , «Ботаніків», «Народознавців» та «Медиків». Вчитель пропонує кожній групі виконати проекти та створити творчі звіти за напрямком питань: 1. Які чинники впливають на ріст та розвиток голонасінних рослин? 2. Які народні прикмети та повір'я пов'язані з представниками голонасінних рослин? 3. Які особливості будови та значення голонасінних у природі та житті людини? 4.Чому представників голонасінних рослин вважають лікарськими? В якій галузі медицини вони знайшли застосування? Впродовж роботи над проектом, вчитель періодично переглядає роботу груп, вносить корективи у їх діяльність, консультує. Учні працюють з різними джерелами інформації, обговорюють проблему, консультуються з вчителем. Після завершення роботи над проектом учні захищають свою творчу роботу, демонструють презентації, схеми, роблять висновки, проводять само оцінювання та взаємооцінювання. Наприкінці заняття учні корегують свої таблиці ЗДХ, роблять висновки про досягнення власної мети.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Сосновська Олена Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Біолог, ботанік, учитель біології та хімії


Навчальний заклад

Шахтарська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів № 21

Місто\село, район, область

Шахтарськ Донецька область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11-18 червня

Місце проведення тренінгу

Шахтарська ЗОШ І-ІІ ступенів № 21

Тренери

Лавриненко Ірина Василівна