Портфоліо проекту "Інформаційні революції, що змінили світ"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:47, 18 жовтня 2012, створена Хоружий Олексій (обговореннявнесок) (Фах, навчальний предмет)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Інформаційні революції, що змінили світ

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, тема «Історія розвитку обчислювальної техніки»

Історія, тема «Європа у період з початку н.е. до наших днів»

Навчальні цілі

Учні вдосконалять навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей з теми «Історія розвитку обчислювальної техніки». В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, які є невід’ємною складовою ІКТ компетентності. По закінченню проекту учні представлять готовий проект з обраної теми. Учні навчаться відповідальності за результати спільної роботи.

Вік учнів, клас

9 клас, 14 років

Стислий опис проекту

У проекті задіяні учні 9 класу. Робота над проектом здійснюється в рамках вивчення теми: «Історія розвитку обчислювальної техніки». На початку роботи вчитель здійснює опитування учнів з приводу використання різних засобів пошуку, зберігання та передачі інформації. Учні мають проаналізувати стан цієї проблеми серед учнів своєї школи. Учні здійснюють опитування, аналіз отриманих даних. Оформлюють висновки у вигляді зведеної таблиці (діаграми). Школярі розробляють буклети, (розповсюджують серед учнівського, батьківського, учительського загалу). Після закінчення проекту дев’ятикласники організовують показ презентації серед учнів школи, наочно показуючи як розвиток техніки сприяв розвитку інформаційної культури людиниі та суспільства в цілому.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми План впровадження

Навчальні цілі

Учні вдосконалять навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей з теми «Історія розвитку обчислювальної техніки». В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, які є невід’ємною складовою ІКТ компетентності. По закінченню проекту учні представлять готовий проект з обраної теми. Учні навчаться відповідальності за результати спільної роботи.

Опис оцінювання

До початку проекту оцінити готовність учнів до проектної діяльності, визначити їх інтереси й уподобання (презентація ідей проекту, бесіда). На початку проекту було проведено анкетування учнів за допомогою опитувальника, який дав змогу визначити рівень знань. Визначені навчальні потреби учнів за допомогою таблиці "Знаю - Хочу дізнатися - Дізнався". Протягом всього проекту учні самооцінювали свою діяльність, мали змогу отримувати методичну та консультативну допомогу вчителя при виконанні завдань. При оцінюванні даного проекту використовується форма оцінювання презентації та публікації, з якою учні були ознайомлені на початку проекту. Наприкінці роботи над проектом заповнюють таблицю «ЗХД».

Діяльність учнів та вчителя

Перед початком проекту. На батьківських зборах інформуються батьки щодо навчання за методом проектів, роздаються публікації та береться в них дозвіл на публікацію робіт їхніх дітей в Інтернеті. Ознайомити учнів з етапами розвитку обчислювальної техніки. З’ясувати навчальні потреби учнів можна за допомогою методів анкетування, перегляду презентації вчителя та її обговорення, використовуючи такі інструменти як тест, листи паперу на яких учні дають відповіді. На першому уроці вчитель оголошує тему, а також ключове, тематичні та змістові питання а також пропонує учням дати відповіді на запитання за методом З-Х-Я-Д. У процесі перегляду презентації учні записують ключове, тематичні та змістові питання. Учні працюють малими групами 3-5 осіб, залежно від кількості у групі. Об'єднання у групи доцільно проводити так, щоб у групі були учні з різним рівнем знань, умінь та навичок. Для забезпечення виконання учнями проекту необхідний постійний доступ до мережі у процесі якого вчитель ставить перед учнями завдання для пошуку інформації (можливо і ресурсів) необхідної для досягнення цілей проекту. Учні шукають інформацію, на запропонованих вчителем сайтах, або на сайтах які знайдуть самостійно. У процесі роботи учні повинні вивчити історію виникнення азбуки, книгодрукування, електрики, вдосконалити уміння аналізувати інформацію, вдосконалити навички планування діяльності, навички компонування даних, навички порівняння, дотримуватись законів про авторські права. У процесі вивчення теми учні 3 групи роблять опитування «Чи можна жити без інформації?" Після збору необхідної інформації учні узагальнену інформацію оформляють у вигляді презентації та публікації. Впродовж виконання роботи вчитель перевіряє процес виконання учнями завдань ставлячи відмітки про їх наявність і виконання у контрольному списку, а у формі оцінювання відповідно вагу (бал) виконаного елемента роботи. Завдання які даються учням повинні диференціюватися узалежності від можливостей учнів. Для сильних учнів даю завдання підвищеної складності, де необхідно аналізувати, робити висновки, ну й звичайно такі учні назначаються керівниками команд. Для учнів які мають проблеми у навчанні доречно буде здійснити наступні кроки: перше, це залучати їх для роботи у групи з сильнішими учнями; друге, давати учням посильні для виконання завдання. Формуюче оцінювання буде здійснюватися на початку роботи з проектом(перше заняття), а також впродовж виконання проекту, а також при закінченні роботи (останнє заняття. Впродовж всіх занять діти за допомогою вчителя формуватимуть навички 21 століття, а також навички самоспрямування у навчанні. Звичайно всі завдання, що надаються учням повинні бути диференційованими. Особливу увагу вчитель повинен приділяти учням в процесі роботи над проектом для досягнення цілей, а саме отримання учнями відповідей на ключове, тематичні і змістові питання.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Хоружий Олексій Миколайович

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики, вища категорія, стаж 18 років

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери