Відмінності між версіями «Портфоліо на тему "Макраме - мистецтво перевтілення морських вузлів у декоративні»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Повний План вивчення теми)
(Опис оцінювання)
Рядок 33: Рядок 33:
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
 
При роботі над проектом використовуватиметься формуюче оцінювання. Дані цього оцінювання використовуватимуться для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань. Якщо регулярно залучати учнів до збору та перевірки  відомостей про їхнє навчання, вони допомагають їм ставати відповідальними, самостійними та незалежними учнями. Використовуватиметься також підсумкове оцінювання – яке проводиться наприкінці проектів. Таке оцінювання може  допомогти отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання.
 
При роботі над проектом використовуватиметься формуюче оцінювання. Дані цього оцінювання використовуватимуться для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань. Якщо регулярно залучати учнів до збору та перевірки  відомостей про їхнє навчання, вони допомагають їм ставати відповідальними, самостійними та незалежними учнями. Використовуватиметься також підсумкове оцінювання – яке проводиться наприкінці проектів. Таке оцінювання може  допомогти отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання.
Будуть використані такі методи: анкетування, перегляд презентації вчителя, само та взаємооцінювання,консультації та інструменти:опитувальник (тест),журнали спостережень, таблиця «ЗХД», письмові огляди,звіти, форми оцінювання продуктів проекту.
+
Будуть використані такі методи: анкетування, перегляд презентації вчителя, само та взаємооцінювання,консультації та інструменти:[https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEJ5X3lZaXFMMzh5STJuSEJfMUk3MlE6MQ опитувальник] (тест),журнали спостережень, таблиця «ЗХД», письмові огляди,звіти, форми оцінювання продуктів проекту.
 
Будуть оцінюватися: презентації, публікації, виставка виробів, відеофільм
 
Будуть оцінюватися: презентації, публікації, виставка виробів, відеофільм
 
Оцінювання проводиться в формі: взаємооцінювання та самооцінювання. Оцінки виставлятимуться при захисті проекту. Використовуватиметься форма «ЗХД» та організаційної діаграми оцінювання.
 
Оцінювання проводиться в формі: взаємооцінювання та самооцінювання. Оцінки виставлятимуться при захисті проекту. Використовуватиметься форма «ЗХД» та організаційної діаграми оцінювання.

Версія за 17:36, 31 жовтня 2012


Назва проекту

Макраме – мистецтво перевтілення морських вузлів у декоративні

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Трудове навчання, інформатика

Навчальні цілі

Учні повинні знати: історичні відомості про техніку мак¬раме; матеріали, інструмент, пристрої, які використовують¬ся для плетіння; правила розрахунку довжини ниток; спосо¬би закріплення ниток для плетіння; технологію виконання ос¬новних вузлів, правила їх компонування; умовні позначки вузлів на схемах; технологію виготовлення виробів технікою макраме; способи утворення китиць, оздоблення готового виробу; правила догляду за плетеними виробами технікою макраме; санітарно-гігієнічні вимоги, правила безпечної праці та організації робочого місця під час виконання ви¬робів технікою макраме. Учні повинні вміти: добирати та готувати матеріали, пристрої, інструмент для роботи; читати схеми узорів, виробів, плести вироби за схемами; закріплювати нитки різними способами; виконувати вузли: плоский квадратний правосторонній, плоский квадратний лівосторонній, кручений правосторонній вузол, кручений лівосторонній вузол, "шишка", "фриволіте", репсовий ребристий, репсовий вертикальний, репсовий горизонтальний, "жозефіна", "кулачок"; поєднувати вузли між собою; оздоблювати готовий виріб; доглядати за плетеними виробами; дотримуватись санітар¬но-гігієнічних вимог, правил безпечної праці та організації робочого місця.

Вік учнів, клас

14 років, 8 клас

Стислий опис проекту

Навчальний проект реалізується учнями 8 класу в рамках вивчення теми «Макраме». Учні випробують себе в ролі «Істориків», «Редакторів», «Дизайнерів», «Кореспондентів». Продуктом діяльності є створення презентації, проведення анкетування, створення відео уроку «Майстер-клас зі створення фенечек» та виставки виробів з макраме. В даному проекті передбачається, використовуючи засоби сучасної інформатики, наблизити учнів до народного мистецтва, культурної історії рідного краю. Зацікавити талановиту молодь до мистецької творчості. Вчити учнів вмінню систематизувати інформацію, яка відноситься до однієї теми. Паралельно вивчати інформаційні технології.

Повний План вивчення теми

План вивчення проекту

План впровадження проекту

Навчальні цілі

Учні проводять пошук відповідних матеріалів, використовуючи різні джерела інформації для того, щоб:

  • глибше зрозуміти історію нашого народу;
  • вміти розуміти прекрасне та його вплив на свідомість людини;
  • навчитися самому виготовляти вироби технікою макраме.

Очікувані результати включають:

  • вміння використовувати різні методи пошуку інформації;
  • вміти систематизувати інформацію та донести її іншим людям;
  • використовувати можливості комп'ютерної техніки для дослідження систематизації та публікації знайдених матеріалів;

В результаті роботи над проектом учні зможуть висловити свої думки щодо актуальності такого декоративного виду мистецтва, як макраме. Оскільки однозначної думки не існує про те, чи цей вид діяльності суто жіночий, учні, через вивчення історії виникнення макраме, доходять до висновку, що винахідниками макраме є моряки. Але сьогодні людина стоїть перед необхідністю реалізації безпечного екологічного розвитку. Для цього їй потрібні нові знання, які і отримають учні в процесі реалізації проекту, учні отримують нові знання про новітні технології у макраме: міні-макраме, виготовлення ікон, «нетрадиційне макраме». Учні виготовлять власні вироби.

Опис оцінювання

При роботі над проектом використовуватиметься формуюче оцінювання. Дані цього оцінювання використовуватимуться для того, щоб коригувати своє викладання та забезпечувати правильне виконання учнями проектних завдань. Якщо регулярно залучати учнів до збору та перевірки відомостей про їхнє навчання, вони допомагають їм ставати відповідальними, самостійними та незалежними учнями. Використовуватиметься також підсумкове оцінювання – яке проводиться наприкінці проектів. Таке оцінювання може допомогти отримати важливу інформацію щодо всього процесу навчання, яка потрібна для аналізу організації та проведення навчання. Будуть використані такі методи: анкетування, перегляд презентації вчителя, само та взаємооцінювання,консультації та інструменти:опитувальник (тест),журнали спостережень, таблиця «ЗХД», письмові огляди,звіти, форми оцінювання продуктів проекту. Будуть оцінюватися: презентації, публікації, виставка виробів, відеофільм Оцінювання проводиться в формі: взаємооцінювання та самооцінювання. Оцінки виставлятимуться при захисті проекту. Використовуватиметься форма «ЗХД» та організаційної діаграми оцінювання. Захист проекту проводитиметься у вигляді конференції.

Діяльність учнів та вчителя

В ході виконання проекту учні будуть використовувати дидактичний матеріал для глибшого розуміння, систематизації знань, що дасть змогу виконати проект більш якісно. Також використання дидактичних матеріалів дасть змогу перевірити знання учнів з даної теми. Познайомити учнів з учительською презентацією, яка допоможе їм визначитися з діями щодо роботи над проектом.

  • За місяць до початку створення потрібно підібрати відповідну літературу та переглянувши її вибрати ті теми які можливо використовуються при створенні даного проекту.
  • Створення дослідницької групи, яка відвідавши місцевих майстрів, зможе зібрати відповідні матеріали потрібні для цього проекту;
  • Використовуючи зібраний матеріал створити презентацію, в якій відобразити основні ключові моменти даного проекту. Доцільно розбити учнів на декілька груп, кожна з яких виконує своє власне завдання.
  • За допомогою Publisher створити буклет в якому в цікавій стислій формі відобразити роботу учнів по даному проекту. Використати матеріали взяті з літератури, Інтернет та власні розробки та вироби.

Вибрати матеріал з наявної літератури. Знайти та переглянути матеріал WEB-сторінок Вчитель представив публікацію про метод проектів. При використанні робіт учнів, які будуть виставлені в Інтернеті, обов’язкові дозволи батьків. На початку роботи учням запропоновано об’єднатися в 3 групи. Представлена презентація в якій визначені завдання групам. Кожна група обирає командира. Для роботи широко використовуються можливості мережі Інтернет, де учні працюють на сайтах присвяченим даній проблемі. В результаті роботи учні створюють презентації, публікації, блоги, вироби, відеофільм. Кожна робота буде оцінена за допомогою формулюючого та підсумкового оцінювання. Звернути увагу на диференціацію навчання в ході вивчення теми, оскільки групи повинні бути рівноцінні. Протягом проекту вчитель організовує роботу учнів, виступає в ролі фасилітатора. Учні знайомляться з основними та новими направленнями у макраме. В даному проекті передбачається, використовуючи засоби сучасної інформатики, наблизити учнів до народного мистецтва, культурної історії рідного краю. Зацікавити талановиту молодь до мистецької творчості. Вчити учнів вмінню систематизувати інформацію, яка відноситься до однієї теми. Паралельно вивчати інформаційні технології.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Юрій Петренко

Фах, навчальний предмет

вчитель, математика, трудове навчання

Навчальний заклад

Новокочубеївська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

с. Нова Кочубеївка Чутівський р-н Полтавська область

Контактні дані

petrenko.yurij@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

24 жовтня - 1 листопада 2012 року

Місце проведення тренінгу

Новокочубеївська ЗОШ І-ІІІ ступенів

Тренери

Демочко Лариса Петрівна