Портфоліо на тему "Біосферні заповідники України"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:55, 25 грудня 2017, створена Novmetod (обговореннявнесок) (План вивчення теми (вставити файл))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Біосферні заповідники України

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Географія, біологія, інформатика, природознавство

Вік учнів, клас

14 років, 8 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Визначити специфіку взаємодії людини та навколишнього середовища; з’ясувати проблеми сьогодення та знайти шляхи їх вирішення; виховувати ціннісне ставлення до природи шляхом формування екологічного мислення і свідомості; культуру поведінки у природі.

Проаналізувати проблеми й визначити шляхи збереження біорізноманіття й охорони природи; виховувати відповідальність за наслідки своєї діяльності.

Представити результат роботи у вигляді презентації.

Gtltyrj1.jpg Gtltyrj2.jpg

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Вчитель розробив буклет про метод проектів, з яким він знайомить учнів та батьків.

Перед початком роботи з метою визначення попередніх знань учнів щодо теми та того, що саме вони знають провела вхідне тестування на рівень визначення обізнаності і зацікавленості темою. Окрім цього проводить мозкова атака на визначення основних запитань і обговорення основних запитань. Вчитель оцінює роботу над вхідним тестуванням і участь в мозковій атаці на розробку питань до проекту. Демонстрація презентація вчителя направлена на формування оцінювання в рамках проекту. Ознайомлення з таблицею ЗХД і її обговорення. Вчитель занотовує відповіді учнів та їх думки, щоб використовувати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на індивідуальних і групових консультаціях. Вчитель наголошує про авторське право. Під час цієї консультації вчитель оцінює участь кожного учня в обговоренні. Учні заповнюють листки само- і взаємоперевірки після консультації.

З самого початку роботи над проектом кожна група отримує та використовує план проекту, щоб скоординувати своє навчання і роботу над проектом. Впродовж роботи над проектом вчитель направляє на пошук інформації в інтернеті. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень, бесід з учнями та перегляду продуктів діяльності учнів. Проводяться призначені за особливим розкладом консультації за участю окремих учнів та груп для моніторингу прогресу та відповідей на запитання учнів.

Наприкінці роботи над проектом проводиться підсумкова конференція та обговорення. Учні демонструють презентацію, вчитель заслуховує відгуки учнів відносно діяльності інших груп учнів. В процесі роботи критерії оцінювання можна корегувати. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію, усний виступ, лист само- і взаємооцінки. Остаточне заповнення таблиці ЗХД.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів та батьків про метод проектів. Учні проходять вхідне тестування для кращого розуміння та усвідомлення інформації.

Учні повинні уважно читати текст параграфа, обговорювати його з елементами аналізу. Для ознайомлення із зразками додаткової літератури та формування стійкої мотивації до вивчення біології учні будуть знайомитись з фотографіями та цікавими фактами про біосферні заповідники. Учні переглядають учительську презентацію, підготовлену вчителем для зацікавлення та формування мотивації, занотовують питання, які виникли. Вчитель відповідає на питання учнів, які виникли у них під час ознайомлення з презентацією. Учні обговорюють ключові та тематичні запитання проекту, заповнюють таблицю ЗХД. Вчитель виявляє початкові знання учнів, проводиться планування роботи в групах.

Учні об’єднуються в три групи. Вчитель знайомить учнів з поняттям "авторське право". Групи збирають інформацію з різних джерел: пошук інформації в Інтернеті, літературі, пресі, тощо, дотримуючись авторських прав. Під час пошуку інформації учні використовують критерії оцінювання сайтів та використовують таблицю посилань на інформаційні ресурси.

Учні знову працюють з учительською презентацією. Огляд та обговорення проекту з учнями. Проміжне оцінювання та самооцінювання, коректування планів роботи в групах. Створення презентацій і їх корегування вчителем, обговорення дизайну презентацій, доповідей.

Демонстрація учнівської презентації, оцінка та аналіз проекту. Вчитель виставляє та коментує оцінки. Під час демонстрації розглядають, як отримана інформація та досвід вплинули на їх початкові думки, обмінюються думками щодо подальшого розвитку їх мислення. Рефлексія – остаточне заповнення таблиці «З-Х-Д" та підсумкове тестування на блозі.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Інна Педенко

Фах, навчальний предмет

Вчитель географії

Навчальний заклад

Навчально-виховний комплекс № 5

Місто\село, район, область

м. Новомосковськ

Дніпропетровська обл.

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Новомосковськ, СЗШ № 6, 04 - 16 грудня 2017 року

Дати проведення тренінгу

04 - 16 грудня 2017 року

Місце проведення тренінгу

Середня загальноосвітня школа № 6

Тренери

Мартинова Ольга Вікторівна

Скуратовська Людмила Григорівна