Портфоліо навчальної теми "Історія рідного краю". 5-6 клас

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:22, 15 січня 2014, створена Байталюк Світлана (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Історія рідного краю". 5-6 клас

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

"Українська мова та література","Образотворче мистецтво", "Географія","Християнська етика","Музичне мистецтво"

Вік учнів, клас

"Історія рідного краю". 5-6 клас

Стислий опис проекту

Цей навчальний проект з теми: «Віртуальний музей села Васильківці «Люби і знай свій рідний край» для учнів 5-11 класів має на меті вдосконалити навички ХХІ ст., розширити їх знання про різний край.В процесі роботи над проектом учні будуть збирати історичні матеріали, комплектувати їх у експозиції, поширювати інформацію про них серед населення та в Інтернет мережі. Учні будуть працювати у групах –«Пошуківці», «Аналітики», «Спостерігачі»- кожна з яких представляє свої результати і формує віртуальний музей села.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання

Вчитель впродовж вивчення теми використовує формуюче оцінювання:

  • визначає навчальні потреби учнів (таблиця ЗХД), встановлює навчальні цілі (опитування, консультація Т-таблиця);
  • відслідковує прогрес у їх навчанні (опитувальники);
  • надає зворотній зв’язок ( Skype, ел. пошта);
  • оцінює мислення.

Впродовж проекту учні використовують:

  • он-лайн опитувальник;
  • контрольний список;
  • графічні схеми;
  • підказки щодо рефлексії;
  • форми з критеріями оцінювання;
  • форми для оцінки публікацій для самооцінювання;
  • під час захисту проекту учні оцінюють один одного за запропонованими критеріями;
  • форма оцінювання самоспрямування у навчанні.

Разом з тим:

  • вчитель ставить учням оцінку з історії України за зміст виконаної роботи.
  • вчитель ставить учням оцінку з географії за розміщення матеріалів музею з географічною прив’язкою.
  • вчитель ставить учням оцінку з української літератури за зміст виконаної роботи.
  • вчитель ставить учням оцінку з Інформатики за роботу з веб-2.0.

Діяльність учнів та вчителя

Тиждень 1.  Вчитель збирає учнів для оголошення проекту, демонструє вчительську презентацію. Учні переглядають презентацію та беруть участь у її обговоренні.  Вчитель дізнається про потреби своїх учнів, пропонує учням таблицю ЗХД для визначення їх навчальних потреб. Перевіряє результати заповнення та об’єднує їх у диференційовані групи для вивчення нового матеріалу. Пропонує різним групам різні опорні схеми з новим теоретичним матеріалом. Учні за опорними схемами вивчають ключові терміни, на які буде опиратись вивчення нової теми.  Вчитель знайомить учнів із процесом самоспрямування і самоконтролю у навчанні, відслідковує процес навчання за допомогою опитувальника, адресу якого надсилає дітям електронною поштою та розміщує у блозі вчителя. Учні за допомогою опитувальника планують своє навчання впродовж навчальної теми. Вчитель пропонує учням визначитись, які поетапні дослідницькі завдання за темою проекту для роботи в Інтернеті та громаді села щодо пошуку даних про архівні матеріали, артифакти з історії села вони будуть виконувати: • «Спостерігачі»- планують дослідження історичної спадщини села та здійснюють його за складеним планом; • «Пошуковці» - планують пошук історичних відомостей, добирають ключові слова для пошуку та формування банку даних за темою; • «Аналітики» - прогнозують можливі історичні знахідки на території села, їх особистий внесок для формування експозицій віртуального музею. Учні самостійно створюють плани реалізації проектних завдань за отриманими напрямками. Учні продовжують відслідковувати свій процес навчання засобами опитувальника.

Тиждень 2. Вчитель, з метою допомоги учням, побудови їх навчальної траєкторії, правильного планування роботи, в рамках проекту використовує Skype (Інтернет конференції, консультації). Проводить консультації з учнями та групами учнів. Учні у групах приступають до виконання поетапних дослідницьких завдань за темою проекту для роботи в Інтернеті та громаді села щодо пошуку даних про архівні матеріали, артифакти з історії села: • «Спостерігачі»- планують дослідження історичної спадщини села та здійснюють його за складеним планом; • «Пошуковці» - планують пошук історичних відомостей, добирають ключові слова для пошуку та формування банку даних за темою; • «Аналітики» - прогнозують можливі історичні знахідки на території села, їх особистий внесок для формування експозицій віртуального музею.  Вчитель пропонує шаблон списку використаної літератури і етапи правильного його заповнення. Вчитель інформує учнів про авторське право, наслідки плагіату. Учні вирішують, де і як шукати інформацію (як досліджувати проблему). Учні висувають гіпотези, планують можливі шляхи і способи перевірки проведення дослідження, обговорюють їх.  Вчитель знайомить учнів із зразками учнівських робіт, призначає консультацію щодо їх розробки. Учні обирають форму представлення результатів дослідження для конкретної цільової аудиторії, на вирішення проблеми якої спрямовано проект, проектують її. Учні відслідковують свій процес навчання засобами опитувальника.

Тиждень 3.  Вчитель знайомиться з планами роботи кожної із дослідницьких груп,разом із ними обговорює та спонукає дітей робити поправки, вносити корективи, усувати помилки. Учні отримують конкретне завдання для роботи в Інтернеті щодо пошуку даних про архівні матеріали, артифакти з історії села.  Вчитель, з метою допомоги учням, побудови їх навчальної траєкторії, правильного планування роботи, в рамках проекту використовує Skype (Інтернет конференції, консультації). Учні у складі груп виконують проектне завдання, поетапно документують його, опрацьовують результати - роблять висновки з дослідження. Учні відслідковують свій процес навчання засобами, використовуючи контрольний список для роботи у групі.

Тиждень 4.  Вчитель знайомиться з результатами виконаної роботи у кожній групі, робить поправки, вносить корективи, обговорює помилки. Учні обговорюють які інформаційні технології можна застосувати для створення віртуальної експозиції. Вивчають обране програмне середовище та розміщують зібрані відомості в оn-line. Вчитель та учні порівнюють зібрані матеріали та відомості про історичні події із історичними фактами, концепціями, твердженнями, будують історичну лінію часу на місцевому матеріалі.

Тиждень 5.  Вчитель залучає дітей до процесу оцінювання їх проектної діяльності. Учні презентують в межах групи зібрані матеріали та оцінюють їх, обговорюють макет розміщення в Інтернеті.  Вчитель пропонує учням зразки розміщення матеріалів в мережі. Учні обирають та планують власний макет. Об’єднують матеріали учасників групи в експозицію.  Вчитель пропонує учням Т-таблицю по навальній темі. Учні виконують завдання вчителя, усувають прогалини у вивченому.

Тиждень 6.  Вчитель знайомиться з результатами об’єднання зібраних матеріалів у експозиції, робить поправки, вносить корективи, обговорює помилки, проводить консультації. Учні вносять корективи у створені експозиції та розміщують їх в Інтернеті.  Вчитель пропонує учням контрольний список для підготовки до написання підсумкового есе по темі «Історія рідного краю». Учні за запропонованим списком повторюють вивчений матеріал

Тиждень 7.  Вчитель дає завдання учням щодо презентації своїх проектів цільовій аудиторії. Пропонує учням контрольні списки підготовки до презентації проекту Учні готуються до презентації своїх проектів цільовій аудиторії.  Вчитель проводить підсумкову роботу по темі. Учні пишуть підсумкову контрольну роботу

Тиждень 8.  Вчитель координує процес захисту проектів учнями перед цільовою аудиторією. Учні презентують свій продукт цільовій аудиторії. Літературно-обдаровані учні пишуть замітку в газету, монтують відеоролик про захист проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Світлана Байталюк

Фах, навчальний предмет

Вчитель історії

Навчальний заклад

Спеціалізована школа І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін

Місто\село, район, область

48257,с.Васильківці Гусятинського району Тернопільської області

Контактні дані

(050)437-15-73, svitlanabtlk[at]yandex.ru

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02-11 cічня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Спеціалізована школа І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням інформаційних технологій та технологічних дисциплін с.Васильківці Гусятинського району Тернопільської області

Тренери

Барна О.В.

Побережна О.І.