Портфоліо навчального проекту "Містер Конфлікт"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 15:56, 18 квітня 2013, створена Шапоріна Ольга (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

«Конфлікти і здоров’я».

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Освітня галузь "Основи здоров'я".

Освітня галузь "Технологія"

Освітня галузь "Психологія"

Вік учнів, клас

12-13 років, 7 клас

Стислий опис проекту

Всі без винятку хочуть бачити дітей щасливими, усміхненими, тими, які вміють спілкуватися з оточуючими людьми. Тому одне із завдань, що стоїть перед педагогами - допомогти дитині розібратися в складному світі взаємин з однолітками і дорослими. В результаті роботи над даним проектом учні визначають вплив конфліктів для здоров'я людини, аналізують позитивні та негативні сторони конфлікту та їх вплив на вибір життєвих принципів для подальшої життєдіяльності. Вчаться працювати у творчих групах, обробляти інформацію, складати аналітичні висновки. Учні будуть досліджувати способи виходу із конфлікту(за методикою Томаса «Стратегія виходу із конфлікту»), створять пам’ятку «Як запобігти конфлікту?». Проект розрахований на учнів 7-х класів, які утворюють 5 груп, за результатами тестування. З завданнями для груп можна познайомитись у презентації вчителя.

План вивчення теми (вставити файл)

план план реалізації

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання з метою розвитку в учнів навичок мислення вищих рівнів і навичок 21 століття при розробці змісту учнівських проектів. Для оцінювання навчальних потреб учнів, їх попередніх знань на початку вивчення теми буде організоване обговорення Ключового запитання, учитель занотує відповіді учнів та їх думки, щоб використати ці нотатки для подальшого планування своєї діяльності і обговорити їх докладно на консультаціях. Оцінювання здійснюється вчителем на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Остаточна оцінка за тему виставляється з урахуванням оцінки блогу

1. До початку проекту проводиться:

• діагностика навчальних потреб учнів;(вхідне тестування) • рівня їх фактичних знань з теми. (таблиця ЗХД)

2. Під час проведення проекту проводиться:

• тестування для групування учнів; • відслідковування ходу виконання роботи; ( контрольний список для самоспрямування, оцінювання участі в обговоренні, оцінювання вміння робити висновки, аркуш рефлексії тощо) • контроль за дотриманням вимог до виконання різних видів роботи(контрольні списки для блогів, буклетів, презентацій, дослідження, групової роботи тощо)

3. По завершенню проекту проводиться:

• оцінювання діяльності учнів; (форми для оцінювання дослідження, групової роботи, самооцінювання тощо ) • оцінювання створених учнями робіт(форми для оцінювання блогу, презентації, буклету); • вихідне тестування.

асоціативний кущ організаційна діаграма т-схема таблиця ЗХД контрольний список аналізу даних контрольний список блогу контрольний список для обговорення контрольний список для рефлексії наприкінці проекту контрольний список дослідження форма участі в обговоренні форма оцінювання портфоліо форма оцінювання презентації форма вміння іти на ризик форма оцінювання вміння аналізувати форма оцінювання блогу самооцінювання учнівської роботи лист рефлексії учасника проекту

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку роботи над проектною діяльністю з учнями можна ознайомити батьків учнів з методом проектів за допомогою брошури, щоб вони мали уявлення про цей метод, адже він буде застосовуватися при вивченні даної теми.

Учням задається ключове запитання: «Як прожити без спілкування?» та проводиться мозковий штурм у малих групах. Після цього класу демонструється вступна презентація ідей вчителя. Учні проходять тестування і в залежності від його результатів об’єднуються у групи(наприкінці вивчення теми після виконання групових проектів знову обмірковується ключове питання). Назви груп «Переговощики», «Згладжувальники», «Компроміс», «Примуси», «Уникаючі»(в залежності від способу виходу з конфлікту). Учасники кожної групи аналізують, чому саме в цю групу потрапили, досліджують «гарні» і «погані» риси свого характеру, шукають для себе таккі шляхи виходу з конфліктних ситуацій, які дозволять уникнути образ і сварок, обговорюють і узагальнюють думки групи.

Всі діти досліджують природу виникнення конфлікту, його структуру і динаміку. Наводять приклади зі свого життєвого досвіду, ілюструючи кожен приклад. Випустити газету “Конфлікти не для нас!” Висвітлити в газеті цікаві справи, які здружують клас. Оцінювання вчителем, взаємооцінювання та самооцінювання проводиться упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати проекти. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів.

Учні разом з вчителем створюють блог, який поступово у ході дослідження будуть наповнювати інформацією про ступінь виконання завдання та будуть розміщувати результати проведеного дослідження. Цей блог допоможе вчителю слідкувати за виконанням завдання та організовувати додаткові консультації у разі потреби, а також обговорювати учнівські записи.

Учні використовують контрольний список для створення блогу для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні.

Вчитель розробляє шаблон оформлення результатів опитування для організації диференційованого навчання, для допомоги учням, які мають проблеми з навчанням.

Учні мають провести тестування інших класів, на основі результатів аналізу проведенного тестування учні будуть розробляти пам’ятки успішного спілкування «Насіянки мудрості»

Результати опитування учні оформлюють у вигляді наочних діаграм. Учні обов’язково дотримуються правил роботи за комп’ютером Учні користуються Інтернет-ресурсами для пошуку сайтів, які допоможуть відповісти на питання проекту «Як зробити спілкування приємним?», «Чи існують правила спілкування?», «Яка поведінка провокує конфлікт?», «Як знайти правильне рішення для подолання конфлікту?», «Як конфлікти впливають на здоров’я людини?», «Які види конфліктів існують?», «Чи конфлікт лише негативне явище?». Під час проведення цієї роботи учні формують список корисних посилань Інтернету.

На другому тижні вивчення теми проводиться презентація результатів дослідження учнів по групам.

Учні використовують форму оцінювання блогу для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію учні мають отримувати до того, як робота завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує форму оцінювання блогу, форма оцінювання дослідження проектів.

блог учнів матеріал для фасилітації щоденник проекту дитяча презентація презентація ідей вчителя тест "Стилі поведінки в конфлікті" закон про авторське право навчальний фільм про конфлікти навчальний мультфільм про конфлікти теоретичний матеріал для фасилітації презентація вчителя для фасилітації відеоробота учнів про конфлікти

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тимченко Наталя Анатоліївна

Фах, навчальний предмет

практичний психолог

Навчальний заклад

Криворізький Центрально-Міський ліцей

Місто\село, район, область

Кривий Ріг

Відомості про тренінг

За програмою тренінгу "Відкритий світ"

Дати проведення тренінгу

02.04.2013 - 15.04.2013

Місце проведення тренінгу

Криворізький Центрально-Міський ліцей

Тренери

Шапоріна Ольга Олександрівна