Портфоліо навчального проекту "Володимир Великий -людина і державотворець"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 16:39, 5 березня 2014, створена Петренюк Ганна Петрівна (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Володимир Великий – людина і державотворець. 5 епізодів із життя.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

історії України для 7 класу, тема: Київська Русь за часів князювання Володимира Великого. Запровадження християнства як державної релігії. Українська і світова література, всесвітня історія.

Вік учнів, клас

7 клас, 12 років.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Проект «Володимир Великий – людина і державець. 5 епізодів із життя» передбачений для учнів 7 класу. Цей проект можна використовувати при вивченні теми «Виникнення та розвиток Київської Русі». Проект забезпечує пошукову роботу учнів з літописними, науковими й літературними джерелами історичної інформації, створення презентації, роботу зі схемами та таблицями, участь у дидактичних іграх. Під час роботи над проектом учні залучаються до творчого вивчення історії, активно використовують ІКТ,формується аналітичне мислення учнів на основі особистого усвідомлення минулого. Відстежують процес піднесення та розквіту східнослов’янської держави з центром у Києві, створюють комп’ютерні презентації з політичних крокі правління Володимира Великого, опрацьовують сторінки електронного атласу «Про походи та ріст території Київської Русі» з нанесенням на контурну карту. Працюючи в групах, учні систематизують та узагальнюють знання про особливості розвитку Київської Русі в період правління Володимира Великого. Учні характеризують та порівнюють язичництво і християнство та його значення для розвитку Київської Русі. Учні висловлюють своє ставлення щодо особи князя та його рол в розбудові київської Русі. Учні демонструють свої знання у формі підсумкових презентацій, блогу, вікі-статті або інформаційного бюлетеня. Обдаровані учні матимуть змогу спрогнозувати становище Русі після смерті Володимира Великого.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні в парах обговорюютьпитання один з одним, це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Такі обговорення після цього можуть також забезпечити інформацією про те, як учні розуміють основні поняття та використовують їх згодом для з’ясування та повторного пояснення складних для учнів понять. Для визначення навчальних потреб учнів проводимо мозковий штурм і заповнюємо схему портерет, яка доповнюється протягом виконання проекту. Заповнюють організаційну діаграму "Правління князів". Розпочинають роботу з ЗХД-таблицею Для визначення ролі учнів в проекті вони проходять акетування "Шо я вмію" з метою самооцінки. Також учні, працюючи в групі, мають можливість провести самооцінку своєї діяльності за контрольним списком. Після завершення учнями їх міні-проектів, спеціальна Форма зворотного зв’язку однокласників використовується для забезпечення отримання думок і оцінок однолітків. Учні використовують цю форму для того, щоб отримати зворотний зв'язок щодо своєї роботи [1]. Учні використовують форму оцінювання презентації для перевірки своїх кінцевих продуктів. Проведення мозкової атаки на початку завершального етапу вивчення теми надасть можливість визначити, чи розуміють учні основні елементи теми. Закінчують складати схему-портрет і заповнювати ЗХД-таблицю.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери