Портфоліо навчального проекту: "Білі ворони серед ластівок української мови"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 11:00, 15 квітня 2014, створена Імшеницька Юлія Леонідівна (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Білі ворони серед ластівок української мови"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Українська мова та література,інформатика

Вік учнів, клас

7 клас,12-13 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Актуальним сьогодні є питання спілкування між учнями, уміння створювати висловлювання в різних сферах життєдіяльності. Виробляти основні риторичні вміння в школярів - завдання, які стоять перед словесниками і реалізація їх здійснюється у процесі вивчення всіх мовних одиниць на уроках української мови. Метою проекту є розширення знань семикласників про види комунікації; формування вміння добирати такі засоби мови, які найбільш точно, виразно можуть передати думки й почуття; сприяти вихованню особистості, здатної до спілкування в різних комунікативних ситуаціях, соціально зорієнтованої в умовах спілкування, знаходити та виправляти мовні недоречності у чужому мовленні. Проект розрахований на учнів 7-х класів, які утворюють 3 групи. 1 група: “Ревізори”.Їх завдання - дослідити газетні, журнальні статті, рекламні оголошення на наявність мовних недоречностей.2 група: “Статисти”.Вони повинні систематизувати мовні помилки, класифікувати іх. 3 група: “Коректори”.Їх мета- виправити мовні недоречності відповідно до вимог літературної мови.Із завданнями для груп можна познайомитись у презентації вчителя. В подальшому діти застосовують набуті знання та переваги колективної роботи для реалізації власних проектів та втілюють їх у життя.

План вивчення теми (вставити файл)

План реалізації проекту План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Використовується формуюче оцінювання, тобто оцінювання, яке проводиться на всіх етапах діяльності: до, під час і після завершення проекту з метою розвитку критичного мислення, спонукання учнів до критичного оцінювання результатів своєї роботи, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясовують свої навчальні потреби з допомогою ЗХД –таблиці та тестування і створюють контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися з допомогою відповідних форм. Кінцевим результатом роботи кожної групи повинен бути якісний продукт (блог, презентація, творча робота або доповідь)і учні повинні знати критерії оцінювання кожного з видів роботи за формою оцінювання, також учні заповнюють т-таблицю та асоціативний кущ. Після обговорення у класі оцініть ступінь розуміння теми учнів за допомогою письмових відповідей на Основні запитання до вивчення теми. В кінці роботи над проектом здійснюється самооцінювання за Формою самооцінювання. [1]Асоціативний кущ [2]ЗХД-таблиця [3]Контрольний список для блогу [4]Контрольний список для вікі-сайту [5]Контрольний список процес дослідження [6]Контрольний список.Співробітництво [7]Самооцінювання учнівської роботи [8]т-таблиця

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Імшеницька Юлія

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

КЦМЛ

Місто\село, район, область

м.Кривий Ріг Дніпропетровська область

Контактні дані

imshenitskaya@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

07.04.2014-19.04.2014

Місце проведення тренінгу

КЦМЛ

Тренери

Шапоріна Ольга Олександрівна