Портфоліо з теми ,,Чи кожна людина може стати видатною?

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 22:34, 14 листопада 2012, створена Наталя Теслюк (обговореннявнесок) (Контактні дані)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

,, Чи кожна людина може стати видатною?"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Навчальні цілі

В учнів будуть формуватися навички створення презентацій, які будуть переконливими для лідерів місцевої громади. В учнів будуть вдосконалюватися навички збирання даних кількома способами, аналізу, впорядкування, осмислення та опрацювання відомостей. Формування в учнів уміння з’ясовувати ознаки, за якими можна знайти відмінності та схожість їхнього життя та життя людей, про яких вони прочитали. Учні зможуть визначати та складати стислий опис подій, основних ідей та допоміжних деталей у літературних творах.

Вік учнів, клас

9 клас

Стислий опис проекту

Проект призначений для використання на уроках української літератури в 9 класі, учні працювали в групах, виконували дослідницьку роботу з теми ,,Чи кожна людина може стати видатною?”, оцінювали роботу в групі.

Повний План вивчення теми

план вивчення теми

план впровадження теми

Опис оцінювання

Упродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, навички ХХІ століття при розробці змісту учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. На початку роботи оцінювання здійснюється за допомогою ,,мозкової атаки” з використанням завдань ,,Знаю-хочу дізнатись-дізнався”, вправи ,,Асоціативний кущ”. Крім того, для оцінювання навчальних потреб вчитель організовує обговорення ключового і тематичних питань, записує відповіді учнів та їх думки з метою подальшого планування діяльності. Під час реалізації проекту вчитель планує проведення групових та індивідуальних консультацій для моніторингу прогресу відповідей на запитання учнів. Для самооцінки і в подальшому корекції своїх знань, учням пропонується on-line опитування. Використовуючи підсумок відповідей, учитель може робити висновки про те, наскільки учні засвоїли матеріал на даному етапі роботи. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень та перегляду продуктів діяльності учнів. Вчитель запрошує учнів використовувати форму оцінювання продукту проекту, щоб допомогти їм здійснювати самооцінку роботи та постійно отримувати оцінювання однолітків до того, як робота в проекті буде завершена. Та ж сама форма оцінювання використовується і для оцінювання їх кінцевих презентацій завершених проектів. Остаточна оцінка за тему виставляється з врахуванням оцінки за презентацію,буклет, блог. Працюючи в группах учні отрумують форму оцінювання роботи у групі.

Діяльність учнів та вчителя

Діяльність учнів та вчителя перед початком впровадження проекту, вчитель пропонує учням замислитись над певними питаннями. Для цього він представляє учням власну презентацію. В процесі реалізації проекту учні представлять результати своїх досліджень у вигляді або презентації, або інформаційного буклету, або блогу. Інструктаж щодо опанування навичками використання цих інструментів повинен щоденно бути включений у процес занять. Обговорювали з учнями різницю між належним використанням ідей або цитат з посиланнями на автора та джерело, і неналежним використанням. показували їм приклад допустимого перефразування та неприпустимого перефразування,пояснювали, що плагіат є поєднанням крадіжки (слів іншої особи) та брехні (неявне ствердження того, що слова належать учневі). Ознайомили з Листом про дозвіл на відкриття електронної поштової скриньки учня, з формою батьківського дозволу для публікації роботи учня в мережі Інтернет,з формою щодо збереження конфіденційності учня. Під час виконання проекту, вчитель ознайомлює учнів з тим, як вони можуть створити свій блог. Для цього учні отримують документ фасилітації В процесі роботи над проектом учні отримують графік оцінювання власної діяльності. Для того, щоб полегшити процес знаходження учнями необхідної інформації, учитель надає учням список можливих інтернет-ресурсів для використання. Під час демонстрації робіт учнів, вчитель запрошує на захід батьків, вчителів,представників громади. На цьому заході керівник проекту представляє переваги проектної технології за допомогою створених документів (буклет 1, буклет 2).

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Олена Македонська

Фах, навчальний предмет

Вчитель української мови та літератури

Навчальний заклад

Червоноградська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 9

Місто\село, район, область

м. Червоноград, Львівська обл.

Контактні дані

makedonska1971olena@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Жовтень - листопад 2012

Місце проведення тренінгу

ЧНВК № 10

Тренери

Теслюк Наталія Юріївна