Портфоліо з теми Подорож у країну трикутників

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:51, 21 серпня 2012, створена Matikova (обговореннявнесок) (Створена сторінка: =Назва проекту= Подорож у країну трикутників =Основний та другорядні (дотичні) навчальн...)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Назва проекту

Подорож у країну трикутників

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Геометрія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Трикутник і його елементи. Висота, бісектриса і медіана трикутника Види трикутників. Рівнобедрений трикутник, його властивості та ознаки Нерівність трикутника. Співвідношення між сторонами і кутами трикутника Сума кутів трикутника. Зовнішній кут трикутника та його властивості Рівність геометричних фігур. Ознаки рівності трикутників Ознаки рівності прямокутних трикутників. Властивості прямокутних трикутників

Вік учнів, клас

7 клас

Стислий опис проекту

У проекті беруть участь учні 7 класу, отримавши завдання від вчителя, учні досліджують та аналізують все, що потрібно з даної теми. Кожен з дитинства знайомий з геометричною фігурою, яка називається трикутник. А чи знає учень, які таємниці він містить? Проект «Подорож у країну трикутників» створюється з метою розширення знання учнів про трикутник, про його роль у використанні в навколишньому середовищі, про вчених, які внесли вклад у розвиток вивчення трикутника. Учні повинні вміти формулювати основні поняття з теми, шукати необхідну інформацію в мережі Інтернет, аналізувати і критично оцінювати свою роботу. Види роботи: Презентація, тестування, робота в групах, робота з картками.

Повний План вивчення теми

Повний план проекту

Навчальні цілі

Підвищити інтерес до математики, розширити кругозір учнів, підвищити їх загальну культуру, поглибити розуміння учнями теми проекту, створювати та демонструвати ефективні переконуючі презентації, підкріплені мультимедійними засобами. Учні мають вміти використовувати усі можливі засоби отримання інформації(книги, Інтернет, користування бібліотекою) та вміти користуватися отриманими знаннями. Учні опанують життєві та кар`єрні навички, гнучкість і пристосування працювати разом у групі.

Опис оцінювання

Впродовж всієї навчальної теми проводиться оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення, 21 ст. при розробці змісту учнівських проектів, та здійснювати моніторинг власного навчання, використовуючи відповідні методи оцінювання. Використовуються запитання впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння учнями Основних запитань, а також інших важливих питань з теми. форма оцінювання виконання групового завданняконтрольний список для оцінювання навичок дослідження джерел інформаціїконтрольний список для оцінювання навичок планування проектуконтрольний список: вклад в групову роботуконтрольний список під час спостереження того, як учні вміють аналізувати під час виконання проектів і інших завданьcамооцінювання прикладу учнівської роботи На початку проекту, для виявлення потреби учнів, заповнюється таблиця З-Х-Я-Д ,в якій учні мають описати, що знають про трикутники. Оцінити вміння дітей оцінювати веб-ресурси. Під час заповнення свого блогу, який ведуть учні впродовж вивчення теми, вони мають використовувати Форму оцінювання блогу, яка спрямовує їх у навчанні. Періодичний перегляд та читання їх записів та коментарів дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, скеровувати їх навчання в потрібному напрямку. Запросіть учнів використовувати план діяльності для того, щоб допомогти їм на етапах проведення мозкової атаки, планування, впровадження своїх планів. На заключному етапі буде проведене міні-дослідження, і підсумкова контрольна робота по виявленню знань, здобутих під час роботи над проектом. Використано Форму оцінювання з балами також і для підсумкового оцінювання, організовано взаємооцінювання у групі враховуючи те, який саме вклад зробив кожен учень в роботу групи і наскільки його\її вклад був цінним. Оцінено учнів і під час підсумкового обговорення Ключового запитання

Діяльність учнів

Перед початком роботи вчитель розробляє план впровадження проекту, спілкується з батьками та учнями та презентує їм метод проектів, з метою ознайомлення з концепцією використання проекта. Відповідає на запитання, якщо вони є. З початку учні ознайомлюються з учительською презентацією і заповнюють З-Х-Я-Д таблицю. Вчитель допомагає учням поділитися на групи за інтересами і установлюються джерела інформації кожної групи, ставляться запитання. Кожна група досліджує свою частину проекту, показує свою презентацію, складає план роботи. Історики-досліджують матеріали підручників, енциклопедій, довідників, Інтернету і дізнаються, що означає термін – трикутники, і які вчені займалися цією темою. Теоретики- досліджують інформацію про різні види трикутників Соціологи- проводять опитування серед учнів, батьків, вчителів: «Де зустрічаються трикутники, де використовуються?» Веб-майстри-створюють блог, в якому викладають усю потрібну інформацію. На заключному етапі проводиться багатопланове оцінювання роботи у проекті, і дається підсумкове тестування.


Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Матійкова Галина Юріївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель математики

Навчальний заклад

Одеська загальноосвітня школа №78 I-III ступенів Одеської міської ради Одеської області

Місто\село, район, область

м.Одеса

Контактні дані

ozosh78@mail.ru 44-70-22

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

15-21 серпня 2012

Місце проведення тренінгу

Одеська загальноосвітня школа №78 I-III ступенів Одеської міської ради Одеської області

Тренери

Солдаткіна Ольга Володимирівна