Відмінності між версіями «Портфоліо з теми "Твій життєвий вибір" для учнів 7 класу»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Стислий опис проекту (скопіювати з Плану))
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
Рядок 23: Рядок 23:
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
 +
 +
Для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, потрібно встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати мислення. Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тестів, розроблених з теми «Здоров’я та здоровий спосіб життя». Впродовж виконання проекту учні використовують таблицю «ЗХД», щоденник виконання роботи та картку успіху для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи та картках успіху допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Необхідно буде  оцінити учнівські твори та  презентації,  виступи учнів на захист своеї публікації чи презентації. Оцінювання здійснюється самими учнями (самооцінювання, взаємооцінювання)  та вчителем. Можливе залучення батьків. Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації та блогу для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію бажано отримати до того, як робота завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та блогу проекту.
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=

Версія за 10:39, 21 грудня 2012


Назва навчальної теми

Твій життєвий вибір

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я

Вік учнів, клас

7 клас, 13-14 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Наприкінці вивчення навчальної теми «Корисні та шкідливі звички» з основ здоров’я пропонується розглянути підтему щодо правильного вибору здорового способу життя та виконати учням навчальний проект за загальною назвою «Твій життєвий вибір». Цей проект - практична робота, під час якої учні в малих групах зображують людей, що ведуть здоровий та нездоровий способи життя, а також добирають приклади з періодики та за допомогою інтернет-ресурсів. Заняття у класі починається з обговорення теми та розподілу звичок на корисні та шкідливі, щоб з’ясувати ступінь розуміння учнями даної проблеми. Учні обговорюють загальнолюдську проблему використання речей, які можуть призвести людство до невиправної трагедії. Вони розглядають питання, як діяльність людей могла б вирішити цю проблему. Учні працюють як психологи, і їх завданням є створення шляхів, таких, як створення груп допомоги, за допомогою яких можна успішно подолати проблему шкідливих звичок. Якщо такі групи запрацюють, то це може стати основою для більш розширеного дослідження щодо викоренення даної проблеми з нашого життя. Учні демонструють свої знання та обмінюються думками за допомогою блогів та інформаційних бюлетенів, підготовлених для місцевої громади. Під час навчання за методом проекту учні, працюючи в групах, аналізують стан здоров’я мешканців району, встановлюють залежність між образом життя людей та їх станом здоров’я, проводять соцопитування мешканців. Учні розглядають питання, як можна вберегтися від шкідливих звичок, які призводять до хронічних захворювань.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Для того, щоб визначити навчальні потреби учнів, потрібно встановити навчальні цілі, відслідковувати прогрес у їх навчанні, надавати зворотній зв’язок, оцінювати мислення. Оцінювання здійснюється впродовж всього навчання та виконання проекту за темою. Перше оцінювання здійснюється з метою виявлення знань учнів в момент входження в проект за допомогою тестів, розроблених з теми «Здоров’я та здоровий спосіб життя». Впродовж виконання проекту учні використовують таблицю «ЗХД», щоденник виконання роботи та картку успіху для того, щоб спрямовувати свій процес навчання, відслідковувати зміни та здійснювати самостійну оцінку свого власного прогресу у навчанні. Записи в щоденниках виконання роботи та картках успіху допомагають як вчителю, так і учням здійснювати моніторинг прогресу та краще розуміти зміст. Опитування використовується упродовж всієї навчальної теми для того, щоб допомогти учням розвивати свої навички мислення вищих рівнів та самостійно виконувати складові проекту. Індивідуальні консультації використовуються для сприяння моніторингу прогресу та підготовки відповідей на будь-які запитання учнів, коригування термінів виконання кожного етапу проекту. Необхідно буде оцінити учнівські твори та презентації, виступи учнів на захист своеї публікації чи презентації. Оцінювання здійснюється самими учнями (самооцінювання, взаємооцінювання) та вчителем. Можливе залучення батьків. Учні використовують розроблену форму оцінювання презентації та блогу для здійснення самооцінювання своєї роботи та отримання взаємооцінки з боку їх однокласників. Цю інформацію бажано отримати до того, як робота завершена, щоб мати можливість виправити помилки і вдосконалити свою роботу. Для оцінювання та виставлення оцінок в журнал вчитель використовує ту ж саму форму оцінювання презентації та блогу проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери