Відмінності між версіями «Портфоліо з теми "Єгипетська міфологія"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Назва навчальної теми)
(Оцінювання (стислий опис і інструменти))
 
(не показано 28 проміжних версій цього учасника)
Рядок 5: Рядок 5:
  
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 
=Основний та другорядні  (дотичні) навчальні предмети=
 +
Світова література, інформатика
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
 +
6 клас, 11-12 років
  
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 
=Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)=
 +
Робота над проектом «Єгипетська міфологія» у 6 класі  передбачає ознайомлення із міфологією стародавнього Єгипту та аналіз міфу «Ра та Апоп». Це відповідає програмі «Світова література», 2013 р. (Ніколенко О.М.)  Одним із завдань проекту є вивчення питань світобачення , розкриття ролі релігії, тлумачення певних явищ  в житті єгипетського суспільства. Під час виконання проекту  учні удосконалюють навички роботи  з інтернет-ресурсами та додатковими джерелами інформації.  Це сприяє розвитку аналітичного мислення, формуванню почуття толерантності. Перед початком проекту учитель пропонує учням та батькам ознайомитись з рекомендаціями щодо цієї роботи. Учні об’єднуються у такі групи: «Культурологи», «Теологи», «Компаративісти». Очікувані результати: презентація, вікі-публікація та буклет.
  
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 
=План вивчення теми (вставити файл)=
 +
План [https://docs.google.com/file/d/0B1Yfd9-zWUCFR09wU2lrNUl4R0E/edit відкрити]
  
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 
=Оцінювання (стислий опис і інструменти)=
 +
Протягом вивчення навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні заповнюють [https://docs.google.com/file/d/0B1Yfd9-zWUCFWGd5NUQzWVlEQzQ/edit таблицю ЗХД], за бажанням об’єднуються у групи «Культурологи», «Теологи», «Компаративісти" і починають працювати над проектом. Кожна група учнів представляє результат своєї роботи. До кожного виду роботи є розроблені [https://docs.google.com/file/d/0B1Yfd9-zWUCFVFFVZUpOby1WeHM/edit критеріїї оцінювання вікі-статті] про богів у міфі, [https://docs.google.com/file/d/0B1Yfd9-zWUCFZkxWY2JqWUxka1E/edit оцінювання презентації про стародавній Єгипет] [https://docs.google.com/file/d/0B1Yfd9-zWUCFSTdvVlM1TTBkUjA/edit та оцінювання буклету компаративістів],  за допомогою якого учень  коригує  своє навчання, здійснює  самооцінку свого просування по темі. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою бланку ЗХД та перегляду діяльності учнів. По завершенню роботи над проектом здійснюється [https://docs.google.com/file/d/0B1Yfd9-zWUCFSS01N0xWRnM3bFU/edit підсумкове оцінювання роботи в проекті кожного учня].
  
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 
=Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)=
 +
Перед  початком роботи над проектом "Єгипетська міфологія" [https://docs.google.com/file/d/0B1Yfd9-zWUCFVHFaeGRDTGdVQnc/edit знайомлю учнів та батьків із презентацією] [https://docs.google.com/file/d/0B1Yfd9-zWUCFLVlUQk8zcWNTME0/edit та буклетом про метод проектів]. Рівень знань з даної теми визначаю за допомогою таблиці ЗХД. За бажанням учні об'єднуються у 3 групи. Група "Культурологи" знайомлять з історією, географією та історичними пам'ятками архітектури [https://docs.google.com/file/d/0B1Yfd9-zWUCFYmFIY3dTYVRNWEk/edit стародавнього Єгипту та готують презентацію]. Група "Теологи" аналізують міф "Ра та Апоп" і досліджують богів у цьому міфі. [[Очікуваний результат - вікі-публікація]]. Група "Компаративісти" порівнюють і досліджують питання боротьби [https://docs.google.com/file/d/0B1Yfd9-zWUCFOThMd1pJQkpKSHc/edit Добра і Зла у міфах  єгиптян і слов'ян, готують буклет]. Для консультацій та виправлень використовується електронна пошта. Контроль за виконанням роботи здійснюється за допомогою листу оцінювання. Результати роботи учні демонструють на підсумковій читацькій конференції.
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
  
 +
Лариса Лісевич
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
 
+
Світова література
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
 
+
КДПУ ім. В. Винниченка
 
==Місто\село, район, область==
 
==Місто\село, район, область==
 +
с. Грузьке, Кіровоградський район, Кіровоградська область
  
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
 +
lora0408@ukr.net
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=
 +
  
  
 
==Дати проведення тренінгу==
 
==Дати проведення тренінгу==
 
+
04.04 - 18.04.2014
  
 
==Місце проведення тренінгу==
 
==Місце проведення тренінгу==
 +
КЗ КОІППО ім.В.Сухомлинського
  
  
 
==Тренери==
 
==Тренери==
 +
Буртовий Сергій Вікторович
  
 
[[Категорія: Шаблони]]
 
[[Категорія: Шаблони]]

Поточна версія на 10:58, 16 квітня 2014


Назва навчальної теми

Єгипетська міфологія

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література, інформатика

Вік учнів, клас

6 клас, 11-12 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Робота над проектом «Єгипетська міфологія» у 6 класі передбачає ознайомлення із міфологією стародавнього Єгипту та аналіз міфу «Ра та Апоп». Це відповідає програмі «Світова література», 2013 р. (Ніколенко О.М.) Одним із завдань проекту є вивчення питань світобачення , розкриття ролі релігії, тлумачення певних явищ в житті єгипетського суспільства. Під час виконання проекту учні удосконалюють навички роботи з інтернет-ресурсами та додатковими джерелами інформації. Це сприяє розвитку аналітичного мислення, формуванню почуття толерантності. Перед початком проекту учитель пропонує учням та батькам ознайомитись з рекомендаціями щодо цієї роботи. Учні об’єднуються у такі групи: «Культурологи», «Теологи», «Компаративісти». Очікувані результати: презентація, вікі-публікація та буклет.

План вивчення теми (вставити файл)

План відкрити

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Протягом вивчення навчальної теми проводиться опитування та оцінювання, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні заповнюють таблицю ЗХД, за бажанням об’єднуються у групи «Культурологи», «Теологи», «Компаративісти" і починають працювати над проектом. Кожна група учнів представляє результат своєї роботи. До кожного виду роботи є розроблені критеріїї оцінювання вікі-статті про богів у міфі, оцінювання презентації про стародавній Єгипет та оцінювання буклету компаративістів, за допомогою якого учень коригує своє навчання, здійснює самооцінку свого просування по темі. Оцінювання здійснюється вчителем щоденно на основі спостережень за допомогою бланку ЗХД та перегляду діяльності учнів. По завершенню роботи над проектом здійснюється підсумкове оцінювання роботи в проекті кожного учня.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком роботи над проектом "Єгипетська міфологія" знайомлю учнів та батьків із презентацією та буклетом про метод проектів. Рівень знань з даної теми визначаю за допомогою таблиці ЗХД. За бажанням учні об'єднуються у 3 групи. Група "Культурологи" знайомлять з історією, географією та історичними пам'ятками архітектури стародавнього Єгипту та готують презентацію. Група "Теологи" аналізують міф "Ра та Апоп" і досліджують богів у цьому міфі. Очікуваний результат - вікі-публікація. Група "Компаративісти" порівнюють і досліджують питання боротьби Добра і Зла у міфах єгиптян і слов'ян, готують буклет. Для консультацій та виправлень використовується електронна пошта. Контроль за виконанням роботи здійснюється за допомогою листу оцінювання. Результати роботи учні демонструють на підсумковій читацькій конференції.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лариса Лісевич

Фах, навчальний предмет

Світова література

Навчальний заклад

КДПУ ім. В. Винниченка

Місто\село, район, область

с. Грузьке, Кіровоградський район, Кіровоградська область

Контактні дані

lora0408@ukr.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

04.04 - 18.04.2014

Місце проведення тренінгу

КЗ КОІППО ім.В.Сухомлинського


Тренери

Буртовий Сергій Вікторович