Відмінності між версіями «Портфоліо з теми: "Я і моє безцінне життя"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Опис оцінювання)
(Діяльність учнів (Скопіювати з Плану))
Рядок 32: Рядок 32:
  
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 +
До початку навчання за цією темою потрібно:
 +
• Пересвідчитися, щоб учні знають, як користуватися таблицею зхд. Пересвідчитися, що учні мають досвід складання запитань до анкети та проведення анкетування
 +
• Перевірити, чи  учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати
 +
• Об‘єднати  учнів у групи.
 +
• На батьківських зборах довести до відома батьків основні поняття методу проектів. Використати для цього буклет
 +
Заняття 1
 +
Спочатку поставте перед учнями Ключове запитання: Що треба робити щоб жити довго та щасливо? Можна провести з учнями  мозковий штурм у малих групах та поміркувати про причини які несуть небезпеку для життя. Запитайте учнів, що відбудеться, якщо ми будемо порушувати правила безпекиї життя? Учні також обмірковуватимуть це запитання наприкінці вивчення теми після виконання групових проектів.
 +
Вчитель показує вступну презентацію, в ході якої та після неї варто провести  з класом обговорення наступних запитань: Які ти знаєш правила поведінки, безпечної для життя:
 +
На дорозі
 +
При пожежах
 +
При інфекційних захворюваннях
 +
 +
Учні мають розділити поміж собою ролі відповідно до їх інтересів
 +
 +
Учні об’єднуються в 3 групи для розробки та впровадження учнівських проектів.
 +
Вчитель знайомить учнів з основними сайтами, та правилами пошуку інформації в Інтернеті.
 +
 +
З авторськими правами.
 +
Заняття 2
 +
Учні повинні зустрітися в своїх групах, щоб визначити умови, які вони вважають, необхідними для виконання своєї роботи. Вони обмінюються зібраною інформацією, обговорюють її, виділяють головне і складають свій план презентацій.
 +
Потім, використовуючи критерії, які запропоновані учнями та ії списки друкованих і електронних ресурсів, (надаються вчителем), попросити учнів розпочати оцінку  різноманітних ситуацій по безпеці, які вже є на сайтах в Інтернеті та в книжках. Вчитель підчас роботи груп ходить класом, прислухається до обговорень учнів, записує нотатки у блокнот щодо роботи малих груп, їх ідей та намічає шляхи для подальшого спрямування навчання кожної групи учнів.
 +
Учні розробляють запитання до анкети.
 +
Протягом останніх 10 хвилин, учні заповнюють свої таблиці зхд на , які містяться в документі  «Дослідження для розуміння» - аркуші перевірки розуміння матеріалу. Вчитель після заняття перевіряє таблиці та надає учням свої коментарі, які сприяють корекції знань, розумінню та навчанню учнів.
 +
Отримують домашнє завдання провести анкетування серед населення.
 +
 +
Заняття 3
 +
Вчитель пояснює, що тепер учні будуть ділитися своїми знаннями за виконаним проектом.
 +
У групах учні розроблятимуть мультимедійну презентацію або брошуру, або інформаційний бюлетень. Вчитель роздає учням документ Контрольний список, щоб допомогти учням планувати та стежити за своїм прогресом.
 +
Вчитель повідомляє учням, що всі їх  проекти повинні включати наступне:
 +
• Обґрунтування вибору інформації яка буде задіяна в презентаціє і опис причин, чому її треба використовувати
 +
• Одну або кілька цифрових фотографій ситуацій , які будуть задіяні в презентації
 +
• Результати анкетування
 +
• Обговорення процесу і результатів роботи (включаючи вступ, результати виконання завдань та кінцеві думки та висновки)
 +
• Зображення (та /чи опис) ситуацій безпечного життя та та іншу інформацію.
 +
 +
Потрібно попередньо забезпечити учнів формою оцінювання (документ «Форма оцінювання» таблиця зхд) про безпеку життєдіяльності та обговорити її  з учнями, щоб переконатися, що вони розуміють критерії оцінювання перед початком роботи.
 +
Заняття 4
 +
У класі знову проводиться обговорення Ключового запитання: Що треба робити щоб жити довго та щасливо? розглядати нові варіанти рішення проблем? Учні  повинні бути більш освіченими щодо факторів, які спонукають вчених досліджувати нові шляхи вирішення проблем.
 +
Результати своїх досліджень учні презентують за вибором групи учням молодших класів, паралельних класів, батькам, керівникам місцевої громади.
 +
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==

Версія за 11:56, 21 серпня 2012


Назва проекту

Я і моє безцінне життя

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет- основи здоров’я. Другорядні -біологія,хімія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Принципи безпечної життєдіяльності

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект «Я – і моє безцінне життя» по темі 7 класа, Принципи безпечної життєдіяльності. Впродовж проекту учні збирають інформацію стосовну безпечної життєдіяльності, проводять анкетування, висловлюють свої міркування що до дотримання правил дорожнього руху, аналізують факти дтп, самостійно роблять висновки. Учні поділяються на 3 групи, кожна з котрих отримує своє завдання, учням пропонуються ролі: журналіст, механік, еколог, пасажир/

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Формувати у учнів навичок пошуку та збору інформації, знати та розуміти правила дорожнього руху, вміти розробляти та проводити анкетування, пояснювати екстремальні ситуації на дорогах.Збирати експериментальні дані; впорядковувати їх, готувати для демонстрації, надавати пояснення , аргументувати та робити висновки. Здійснювати планування, робити обґрунтований вибір для вирішення проблем.

Опис оцінювання

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні в групах розповідають один одному про правила безпечної поведінки ,заповнюють таблицю з-х-д. Це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми. Проведення мозкової атаки на початку завершального етапу вивчення теми щодо правил безпечної поведінки на дорогах надасть можливість визначити, чи розуміють учні основні елементи реальної поведінки в екстремальних ситуаціях. Відповіді учнів на Ключове запитання під час створення ними презентації надає відомості про те, як учні зуміли поєднати свою роботу у проектах з більш широкими поняттями.

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

До початку навчання за цією темою потрібно: • Пересвідчитися, щоб учні знають, як користуватися таблицею зхд. Пересвідчитися, що учні мають досвід складання запитань до анкети та проведення анкетування • Перевірити, чи учні знають, як шукати інформацію в Інтернеті, зберігати її та документувати • Об‘єднати учнів у групи. • На батьківських зборах довести до відома батьків основні поняття методу проектів. Використати для цього буклет Заняття 1 Спочатку поставте перед учнями Ключове запитання: Що треба робити щоб жити довго та щасливо? Можна провести з учнями мозковий штурм у малих групах та поміркувати про причини які несуть небезпеку для життя. Запитайте учнів, що відбудеться, якщо ми будемо порушувати правила безпекиї життя? Учні також обмірковуватимуть це запитання наприкінці вивчення теми після виконання групових проектів.

Вчитель показує вступну презентацію, в ході якої та після неї варто провести  з класом обговорення наступних запитань: Які ти знаєш правила поведінки, безпечної для життя:
	На дорозі
	При пожежах
	При інфекційних захворюваннях 

Учні мають розділити поміж собою ролі відповідно до їх інтересів

Учні об’єднуються в 3 групи для розробки та впровадження учнівських проектів. Вчитель знайомить учнів з основними сайтами, та правилами пошуку інформації в Інтернеті.

З авторськими правами. Заняття 2 Учні повинні зустрітися в своїх групах, щоб визначити умови, які вони вважають, необхідними для виконання своєї роботи. Вони обмінюються зібраною інформацією, обговорюють її, виділяють головне і складають свій план презентацій.

Потім, використовуючи критерії, які запропоновані учнями та ії списки друкованих і електронних ресурсів, (надаються вчителем), попросити учнів розпочати оцінку  різноманітних ситуацій по безпеці, які вже є на сайтах в Інтернеті та в книжках. Вчитель підчас роботи груп ходить класом, прислухається до обговорень учнів, записує нотатки у блокнот щодо роботи малих груп, їх ідей та намічає шляхи для подальшого спрямування навчання кожної групи учнів.

Учні розробляють запитання до анкети. Протягом останніх 10 хвилин, учні заповнюють свої таблиці зхд на , які містяться в документі «Дослідження для розуміння» - аркуші перевірки розуміння матеріалу. Вчитель після заняття перевіряє таблиці та надає учням свої коментарі, які сприяють корекції знань, розумінню та навчанню учнів. Отримують домашнє завдання провести анкетування серед населення.

Заняття 3

Вчитель пояснює, що тепер учні будуть ділитися своїми знаннями за виконаним проектом. У групах учні розроблятимуть мультимедійну презентацію або брошуру, або інформаційний бюлетень. Вчитель роздає учням документ Контрольний список, щоб допомогти учням планувати та стежити за своїм прогресом. Вчитель повідомляє учням, що всі їх проекти повинні включати наступне: • Обґрунтування вибору інформації яка буде задіяна в презентаціє і опис причин, чому її треба використовувати • Одну або кілька цифрових фотографій ситуацій , які будуть задіяні в презентації • Результати анкетування • Обговорення процесу і результатів роботи (включаючи вступ, результати виконання завдань та кінцеві думки та висновки) • Зображення (та /чи опис) ситуацій безпечного життя та та іншу інформацію.

Потрібно попередньо забезпечити учнів формою оцінювання (документ «Форма оцінювання» таблиця зхд) про безпеку життєдіяльності та обговорити її  з учнями, щоб переконатися, що вони розуміють критерії оцінювання перед початком роботи. 

Заняття 4 У класі знову проводиться обговорення Ключового запитання: Що треба робити щоб жити довго та щасливо? розглядати нові варіанти рішення проблем? Учні повинні бути більш освіченими щодо факторів, які спонукають вчених досліджувати нові шляхи вирішення проблем.

Результати своїх досліджень учні презентують за вибором групи учням молодших класів, паралельних класів, батькам, керівникам місцевої громади.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери