Портфоліо з теми:

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:14, 17 липня 2012, створена Landik (обговореннявнесок) (Навчальні цілі)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва проекту

Повсякденне життя Київської Русі в епоху становлення аграрної цивілізації

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Історія України, всесвітня історія та етнологія

Навчальна тема (як записано в програмі)

Історія України «Повсякденне життя Київської Русі в епоху становлення аграрної цивілізації», всесвітня історія, етнологія. Тематична лінія проекту: «Київська Русь наприкінці Х-першій половині ХІ ст.»

Вік учнів, клас

7 клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Цей проект об’єднує шкільні предмети:історію України, всесвітню історію та етнологію. Основна ідея проекту полягає у розвитку учнів навичок мислення високого рівня, а саме: навчити учнів збирати інформацію, аналізувати та класифікувати її; висувати гіпотези та ідеї; обговорювати результати досліджень. Учні повинні вміти шукати інформацію в Інтернеті, зробити висновки, що виділило б їх як лідерів і підтверджує їх високий статус та знайти шляхи, як стати лідерами та підготувати свої власні презентацію, публікацію та блог. Наприкінці проекту буде оголошено конкурс на кращі ідеї. Результатами цього конкурсу учні будуть постійно поновлювати свій блог. Для вивчення даної теми учні згідно своїх навчальних досягнень розбиваються на групи. Після того, як групи були сформовані, учні обирають собі лідера. Кожна з груп отримує «Картку оцінювання», в якій буде виставлено бали за активність на уроці. Також учнями було проведено дослідження на тему: «З яких верств населення складалося суспільство Київської Русі?», «Яким було повсякденне життя різних верств населення?», «Чи співпадали тенденції повсякденного життя русичів з життям населення у тогочасній Західній Європі?». Проаналізувавши результат, учні обирають для себе ряд питань, на які можна отримати відповідь лише після того, як буде опрацьовано потрібний матеріал. Також учні повинні розглянути, в яких сферах діяльності людини можна застосувати знання, отримання після вивчення даної теми. Цей проект призначений для того щоб учні побачили «живу» історію, наповнену проблемами та повсякденним життям людей, які мешкали у реальному часі Київської Русі Х-першої половини ХІ ст. і відчули свій зв'язок з пращурами, красу їх життя і красу спадщини, яку вони нам залишили. До відома батьків необхідно донести інформацію про переваги методу проектів як один із засобів розвитку творчих здібностей учнів (буклет)

Повний План вивчення теми

Навчальні цілі

Після закінчення вивчення теми: показує на карті території Київської держави за Володимира та Ярослава, порівнюючи їх із попереднім періодом; території сусідніх держав; встановлює хронологічну послідовність подій періоду. На основі різних джерел інформації: визначає причини, суть та наслідки основних явищ і подій періоду; визначає передумови й історичне значення запровадження християнства; характеризує на прикладах стан розвитку господарства і торгівлі періоду; розповідає про виникнення східнослов’янської писемності та розвиток української мови та освіти, обґрунтовує поширення писемності серед різних верств населення; характеризує культурні досягнення, розпізнає найвідоміші пам’ятки архітектури та образотворчого мистецтва, стисло описує їх.

Опис оцінювання

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Фах, навчальний предмет

Навчальний заклад

Місто\село, район, область

Контактні дані

Відомості про тренінг

Тренінг за 10 версією Intel "Навчання для майбутнього" серпень 2012р. м. Донецьк, ДЗОШ №31

Дати проведення тренінгу

19.06.12-25.06.12

Місце проведення тренінгу

Донецька загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №31 Донецької міської ради Донецької області

Тренери

Богаткина Анастасия Сергеевна