Портфоліо вчителя початкових класів Біднюк Лілії з теми "Дослідження за розвитком рослин" в 1 класі

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 21:22, 15 квітня 2013, створена Potapova Irina (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Дослідження за розвитком рослин

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

природознавство інформатика

Вік учнів, клас

6 - 7 років 1клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Основна ідея проекту полягає у розвитку у учнів навичок мислення високого рівня, а саме: навчити учнів збирати інформацію,аналізувати та класифікувати її, обговорювати результати досліджень. Отримавши завдання учні,розділившись на групи,повинні відшукати інформацію в Інтернеті про лікарські рослини та підготувати свою власну презентацію,публікацію. Результатами цього конкурсу учні будуть постійно поновлювати

План вивчення теми (вставити файл)

план вивчення теми [1]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Основними функціями оцінювання навчальних досягнень учнів початкової школи є: контролююча - визначає рівень досягнень кожного учня (учениці), готовність до засвоєння нового матеріалу, що дає змогу вчителеві відповідно планувати й викладати навчальний матеріал; навчальна - сприяє повторенню, уточненню й поглибленню знань, їх систематизації, вдосконаленню умінь та навичок; діагностико-коригувальна - з'ясовує причини труднощів, які виникають в учня (учениці) в процесі навчання; виявляє прогалини у засвоєному, вносить корективи, спрямовані на їх усунення; стимулювально-мотиваційна - формує позитивні мотиви навчання; виховна - сприяє формуванню умінь відповідально й зосереджено працювати, застосовувати прийоми контролю й самоконтролю, рефлексії навчальної діяльності. При оцінюванні враховуються: характеристики відповіді учня: правильність, логічність, обґрунтованість, цілісність; якість знань: повнота, глибина, гнучкість, системність, міцність; сформованість загальнонавчальних та предметних умінь і навичок; рівень володіння розумовими операціями: вміння аналізувати, синтезувати, порівнювати, абстрагувати, класифікувати, узагальнювати, робити висновки тощо; досвід творчої діяльності (вміння виявляти проблеми та розв’язувати їх, формулювати гіпотези); самостійність оцінних суджень. Знання є складовою умінь учнів діяти. Уміння виявляються в різних видах діяльності і поділяються на розумові і практичні. Навички - дії доведені до автоматизму у результаті виконання вправ. Для сформованих навичок характерні швидкість і точність відтворення. Цінностні ставлення виражають особистий досвід учнів, їх дії, переживання, почуття, які виявляються у відносинах до оточуючого (людей, явищ, природи, пізнання тощо). У контексті компетентнісної освіти це виявляється у відповідальності учнів, прагненні закріплювати позитивні надбання у навчальній діяльності, зростанні вимог до свої навчальних досягнень.

таблиця ЗХД

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

День 1 • Представлення теми проекту . • Учні об’єдналися у групи: журналісти, дослідники, соціологи • Учні обирають партнерів для виконання проекту. День 2 • Групи журналісти шукають інформацію для чого потрібні рослини, яке значення мають рослини для людей День 3 • Група соціологи обробляє представлені статистами дані та передає їх на обробку групі прогностиків • вчитель показує , як обробляти зібрані матеріали. • Група дослідників робить макет майбутньої презентації. • Учні розраховують прогнозування на майбутнє. Дні 4 та 5 • Вчитель демонструє основи роботи в PowerPoint чи Publisher (в залежності від рішення вчителя) • Учні створюють PowerPoint презентації чи інформаційні бюлетені , чи веб-сторінки. Див. форми з вимогами. День 6 • Учні аналізують свої матеріали та обговорюють можливі шляхи вирішення проблеми. Висувають конкретний план дій. День 7 • Учні презентують свій кінцевий варіант серед членів клубу. День 8 Демонстрація проекту перед шкільною громадою .

блог учнів

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Лілія Біднюк


Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів,

Навчальний заклад

комунальний заклад "Загальноосвітній ліцей"

Місто\село

Орджонікідзе

Контактні дані

borodina66995@gmail.com

Текст заголовка

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11.03 - 23.03 2013

Місце проведення тренінгу

загальноосвітній ліцей

Тренери

Годована Ганна Анатоліївна, Потапова Ірина Борисівна