Портфоліо вчителя математики Ольги Устимчук "Історія комбінаторики" 11 клас

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:02, 21 березня 2013, створена Ustimchuk Olga (обговореннявнесок) (Відомості про автора)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Комбінаторика від стародавніх часів до сьогодні

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика, інформатика, біологія, хімія, астрономія, історія

Вік учнів, клас

16 - 17 років, 11 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Мій проект передбачає вивчення теми «Комбінаторика» в 11 класі. Учні повинні будуть дослідити історію виникнення даного розділу математики; познайомитися зі здобутками, які внесли вчені - математики під час дослідження даного розділу математики та з практичним використанням комбінаторики в нашому житті.

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми [1]

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання роботи учнів у проекті відбувається за спеціально розробленими формами, які одночасно використовуються учнями для само оцінювання та само спрямування власної пошукової діяльності. Само оцінювання та прогрес учнів відбувається за допомогою спеціальних форм (таблиці З – Х – Д тощо). Для підтримки самостійної роботи учням надаються відповідні інструкції, наприклад інструкція для пошуку інформації в мережі Інтернет. В роботі вчителя, крім названих безпосередньо, важливим є контрольний список спостереження за навичками мислення. Інструкція оцінювання включає в себе схеми, нотатки в блозі, опитувальники, контрольні списки, форми оцінювання. Оцінювання буде проходити таким чином:

 Діяльність учнів у групах (за спеціально розробленими контрольними списками);

 Розвиток навичок мислення: вміння висловлювати власну думку, порівнювати, аналізувати, робити висновки(за спеціальною формою);

 Оцінювання готовності учнів до роботи в проекті;

 Оцінювання ставлення учнів до проекту, до головної теми та ідеї проекту;

 Оцінювання діяльності учнів на кожному етапі роботи учнів;

 Оцінювання готових проектів.

Весь інструментарій вказано у графіку оцінювання

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

За тиждень перед початком проекту вчитель готує презентацію проекту та знайомить учнів з завданням, отримує дозвіл батьків на використання учнями Інтернету, знайомить учнів з критеріями оцінювання проекту. З публікації учні разом з батьками дізнаються про метод проектів та його можливості. Проект діє на протязі тижня, тобто у учнів є 5 днів для реалізації проекту. Оцінювання буде вестись на основі розроблених форм оцінювання з урахування особливостей кожного виду діяльності та особливостей кожної особистості, яка працює в групі. В перший день роботи над проектом учні ознайомились з головною ідеєю проекту учні об’єднуються у 2 робочі групи по3-7осіб:

1група: вчені-історики;

2група: журналісти - дослідники

Для кожної групи визначаються дослідницькі завдання:

• 1 група Дослідити та проаналізувати в яких історичних часописах згадується про комбінаторику та її застосування в сферах людської діяльності?

• 2група Як застосовуються знання з комбінаторики в інших науках?

Під час захисту проекту учні виступають з повідомленнями, підготовленими згідно вимог до вимог контрольного списку для оцінки блогу «Історія комбінаторики», форми оцінювання учнівської роботи «Історія комбінаторики».

Після закінчення роботи над проектом і захисту учні пишуть лист,в якому діляться думками щодо змісту проекту і власної діяльності в ньому згідно вимог до письмового мовлення. Враження розміщуються в блозі проекту та проводить агітаційну роботу по школі: розповсюджуючи самостійно виготовлені буклети та листівки.

Під час роботи в проекті учні використовую Інтернет для пошуку інформації,спільної роботи над документами,обміну думками та оприлюднення результатів діяльності.

Оцінювання роботи учнів у проекті відбувається за спеціально розробленими формами, які одночасно використовуються учнями для само оцінювання та само спрямування власної пошукової діяльності. .Само оцінювання та прогрес учнів відбуваються за рахунок використання спеціальних форм (таблиці З-Х-Д тощо). Для підтримки самостійної роботи учням надаються відповідні інструкції, наприклад, Інструкція для пошуку інформації у мережі Інтернет.

Учні отримують від вчителя список джерел та шаблон учнівської презентації. Кожна група на реалізацію завдання має 5 днів. По закінченню терміну група презентує результати своєї роботи перед класом. У вигляді диспуту проводиться аналіз роботи групи.

Відомості про автора

Ольга Устимчук

вчителька математики

Комунальний заклад "Загальноосвітній ліцей м. Орджонікідзе Дніпропетровської області"

м. Орджонікідзе Дніпропетроавська облвсть

Olgaustimchuk1965@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

Місце проведення тренінгу

Тренери