Відмінності між версіями «Портфоліо Ялуніної Олени Борисівни для учнів 7 класу з німецької мови за темою "Всесвітньовідомі європейці"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Оцінювання)
(Стислий опис проекту)
Рядок 23: Рядок 23:
 
Проект сприяє розвитку пізнавальних інтересів, формуванню мовленнєвої культури учнів. Учні вчаться самостійно шукати відповіді на ключове та тематичне запитання, користуючись літературою, Інтернетом.
 
Проект сприяє розвитку пізнавальних інтересів, формуванню мовленнєвої культури учнів. Учні вчаться самостійно шукати відповіді на ключове та тематичне запитання, користуючись літературою, Інтернетом.
 
У процесі роботи над проектом гімназисти створюють презентацію, потім демонструють її на заключному етапі.
 
У процесі роботи над проектом гімназисти створюють презентацію, потім демонструють її на заключному етапі.
 
:Питання.
 
:1.Як називається блог?
 
:2.Яким чином організована самостійна  робота учнів?
 
:3.Чи створює кожна група презентацію?
 
:Позитивні моменти.
 
:1.Детально описані навички, що отримають учні під час виконання проекту.
 
:2.Вказані продукти роботи над проектом.
 
:Пропозиція.
 
:Можна вказати використання ІКТ
 
--[[Користувач:Чигринець Інна|Чигринець Інна]] 16:10, 28 грудня 2012 (EET)
 
  
 
=План вивчення теми=
 
=План вивчення теми=

Версія за 15:28, 18 січня 2013


Назва навчальної теми

Berühmte Europäer / Всесвітньовідомі європейці

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Німецька мова

Всесвітня історія та художня культура

Вік учнів, клас

7-й клас, 12-13 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект для учнів 7-го класу «Berühmte Europäer / Всесвітньовідомі європейці». Основний вид діяльності – робота в групах, пошук інформації в Інтернеті, обробка та аналіз інформації з різних джерел. Проект спрямований на розширення світогляду учнів, вдосконалення навичок самостійної роботи з інформацією, розвиток аналітичного мислення, активізації мовної та мовленнєвої компетенції. Продукт діяльності – презентація, блог. Проект сприяє розвитку пізнавальних інтересів, формуванню мовленнєвої культури учнів. Учні вчаться самостійно шукати відповіді на ключове та тематичне запитання, користуючись літературою, Інтернетом. У процесі роботи над проектом гімназисти створюють презентацію, потім демонструють її на заключному етапі.

План вивчення теми

План впровадження проекту

План вивчення теми

Оцінювання

Протягом дослідження теми проводиться опитування та оцінювання учнів, щоб допомогти їм розвивати навички мислення 21 століття,розробляти зміст учнівських проектів, та здійснювати моніторинг власного навчання. Учні використовують Контрольний список блогу,публікації та вікі-статті, в залежності від того, яку форму представлення результатів роботи в проекті вони обирають, щоб скерувати своє навчання, від слідкувати тенденції та здійснити самооцінку динаміки свого навчання. Використовується формуюче оцінювання з метою розвитку критичного мислення учнів, взаємооцінювання та самооцінки. На початку роботи учні з’ясовують свої навчальні потреби з допомогою організаційних діаграм. З-Х-Д-таблиці і створюють контрольний список, у якому відстежуватимуть власне просування в проекті. Рефлексію власної діяльності будуть здійснювати засобами блогу. Оцінювання буде здійснюватися за допомогою відповідних форм. Кінцевим результатом кожної групи повинен стати якісний продукт (блог, вікі-стаття. Презентація ідей або доповідь). При цьому учні повинні знати критерії оцінювання кожного виду роботи за формою оцінювання. Впродовж роботи доцільно використовувати Он-лайн-опитувальник знань.

Оцінювання презентації

Контрольний список для самооцінки власного блогу

Діяльність учнів та вчителя

Вчитель проводить дискусію щодо того як людина змінює своє життя, як історична особа впливає на історичні події. Ознайомивши учнів з довідкою про історичні особи Отто фон Бісмарка, Ріхарда Вагнера, Альбрехта Дюрера, І. В. фон Гете, Рудольфа Штайнера вчитель пропонує кожному заповнити таблицю З-Х-Д [1] для того, щоб учні оцінили свої знання, усвідомили перспективу отримання нових знань, а потім проаналізували результати тих знань, які отримали. Вчитель наголошує, що під час роботи над проектом учням необхідно буде ознайомитись з додатковою інформацією розвитку Німеччини та Австрії, зовнішньополітичні орієнтири країн Західної Європи відповідного темаі проекту періоду, відомими особистостями цього періоду ( відповідно до навчального плану цієї теми. ) Працюючи в Інтернеті можна скористатися такими ресурсами: http://www.johann-wolfgang-goethe.de/, http://albrecht-durer.narod.ru/, http://www.welt.de/kultur/literarischewelt/article109679800/Otto-von-Bismarck-ein-Genie-des-Machtspiels.html, http://www.hschamberlain.net/wagneraufsaetze/wagneraufsaetze.html, http://anthroposophie.byu.edu/aufsaetze/a339.pdf.

Вчитель звертає увагу на те, що необхідно дотримуватись авторських прав і обов’язково вказувати посилання на ресурс, яким скористувалися. Учитель об’єднує учнів в 4 групи за бажанням учнів. Кожна група обирає тематичне питання, над яким буде працювати. На початку роботи над проектом вчитель ставить проблемне питання «Якими web-ресурсами слід користуватися?» Кожен учень виконує вправу щодо оцінювання сайту за Формою оцінювання сайту. Виконання цієї вправи дасть можливість учням навчитися більш критично ставитися до будь-якої інформації, перевіряти її на достовірність, серйозно підходити до використання web-ресурсу. Ознайомившись з ключовим, тематичними та змістовими питаннями проекту і завданнями , учні прописують план дій для роботи над проектом, обговорюють його в групах, консультуються з учителем, розподіляють ролі.

При виконанні завдань кожній групі необхідно буде проаналізувати інформацію та аргументувати певні висновки та твердження, тому вчитель знайомить учнів з Формою самооцінки своєї діяльності. Це дасть можливість протягом усієї роботи над проектом учням проводити самооцінку своєї діяльності.

Перша група працює з питанням «Як характер впливає на життя людини та її діяльність?» Знайти факти з життя обраних геніїв, які б підтвердили вірогідність  твердження М.Тетчер «Коли мені було 15 років, я усвідомила, що немає нічого такого, чого б я не могла досягнути. Важливо лише зрозуміти, чого я хочу».

Для цього учням потрібно використати матеріали підручника, web- ресурсів (запропонованих вчителем) та скласти добірку фактів-аргументів. Відповідають на запитання: - Які економічні політичні та соціальні зміни відбулися у Європі зазначених умовами проекту періодів? - Які основні складові поняття «геніальність»? Учням потрібно визначити 5 позитивних та 5 негативних рис характеру обраних особистостей, які вплинули на її діяльність. Виконуючи це завдання учні заповнюють опитувальники. Вчитель знайомить учнів з прикладами публікацій, знайомить з Інструкцією створення публікації, розробленою вчителем. Результат роботи групи – електронна публікація, в якій буде відображено зміст дослідження, результати та висновки учнів.

Друга група працює з питанням «Яка формула «успішної людини»?» Учням потрібно знайти 5 аргументів, що дозволяють стверджувати наприклад: «Отто фон Бісмарк– успішний політик». Для цього учні шукають та знайомляться з інформацією в Інтернеті про життя та діяльність Отто фон Бісмарка, переглядають фільм «Отто фон Бісмарк» http://www.youtube.com/watch?v=M6uWb3_qpDY. Вчитель розповідає про блог як форму спілкування та співробітництва. Знайомить учнів з Формою оцінювання блогу для того, щоб допомогти створити такий блог. Результатом їхньої роботи є учнівський блог, на якому буде обговорене питання «Успішні європейці»

Третя група працює з питанням «Чи можна порівняти історичних осіб за коефіцієнтом «успішності»?» Учні порівнюють діяльність кожного з зазначених в проекті відомих європейців між собою . В процесі ознайомлення з діяльністю вищезазначених особистостей , їх впливу на розвиток Європи, учні визначають критерії оцінки успішності, які дозволять співставити та порівняти декількох історичних осіб. Учні проводять соціологічне опитування на предмет того, який з обраних ними європейців більш приваблює своєю «успішністю». Результатом роботи групи буде мультимедійна презентація. В презентації коротко представлять результати діяльності історичних осіб, визначать критерії для порівняння, узагальнять результати соціологічних досліджень та нададуть висновки свого дослідження. Для допомоги при створенні презентації запропонувати учням скористатися контрольним списком Учнівська презентація ходу та результатів проекту.


Четверта група працює з питанням «Як змінюється світ, коли в ньому з’являються і живуть геніальні особистості?» Результатом роботи групи є написання есе на тему «Чи зміниться світ, якщо жінка прийде до влади?» Свої роботи учні прочитають у класі, проведуть відкрите голосування на найцікавіше есе.

Після того як кожна група презентує результати своєї роботи провести «круглий стіл», на якому учні обговорюватимуть як підготовку, виконання проектів, їх презентацію. Необхідно звернути увагу на те, як ії виступ чи презентація були сприйняті. Завершить вивчення теми обговорення відповідей на ключове питання «Що може зробити людину відомою у всьому світі?»

Питання.
1. Яка форма обговорення отриманої інформації?
2. Як обирається інформація для блогу?
3. Який період(термін)включений в обговорення та роботою над проектом?
Позитивні моменти.
1. Детально описано діяльність учнів.
2. Використано достатню кількість форм оцінювання.
Пропозиція.
Можна вказати критерії вибору "Великих людей Європи".

--Чигринець Інна 16:27, 28 грудня 2012 (EET)






Metod proektiv 1 25 04 EY.jpeg
Metod proektiv 2 25 04 EY.jpg

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ялуніна Олена Борисівна

Фах, навчальний предмет

вчитель німецької мови

Навчальний заклад

Криворізька Тернівська гімназія

Місто\село, район, область

місто Кривий Ріг Дніпропетровської області

Контактні дані

телефон закладу: 38 87 73

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

10.12.2012 - 25.12.2012

Місце проведення тренінгу

Криворізька Тернівська гімназія

Тренери

Іванова Дарія Володимирівна