Портфоліо Шумиловської Оксани

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 13:48, 9 червня 2013, створена Шумиловська Оксана (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

В здоровому тілі-здоровий дух

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основи здоров'я. Фізична культура

Вік учнів, клас

4 клас, 9-10 років

Стислий опис проекту

Навчальний проект присвячений забезпеченню здорового способу життя школярів. Над проектом будуть працювати учні 4 класу. Учні розподіляються на 4 групи. Учні під час вивчення теми поглиблюють знання про здоров’я, його складові,а також чинники,що вливають на нього і проводять дослідження чому одні хворіють часто,а інші - ні. Перед початком проекту учні отримують завдання подумати, що робити,щоб бути здоровим (при розв’язанні цього завдання учні можуть залучити батьків), вчитель на першому уроці пропонує заповнити таблицю «ЗХД» та опитувальник для з’ясування навчальних потреб учнів, створює вхідну презентацію. Під час вивчення теми учні отримуватимуть консультативні поради вчителя, розв’язуватимуть різноманітні завдання, пов’язані із темою проекту; за результатами розв’язування різноманітних завдань вчитель коригуватиме роботу учнів; учні на початку проекту отримають план роботи над проектом із датами реалізації відповідних завдань і кроків проекту; При роботі зі вступною презентацією учні зможуть дати відповіді на Основні питання, зможуть визначити те, що вони знають з теми, перевірять свої попередні знання. При вивченні теми учні (разом із батьками) можуть використати ресурси Інтернету для пошуку інформації щодо різних чинників впливу на здоров’я, пошуку зображень для створення презентації. На своїй вікі-сторінці учні будуть давати відповіді на основні запитання проекту, заповнювати опитувальники, обговорювати проблемні ситуації, отримувати консультації від вчителя, обговорювати результати досліджень, співпрацювати в групі. Під час роботи із вікі-сторінкою учні самостійно оцінюють її, дотримуючись вимог контрольного списку по роботі з вікі-сайтом. Учні об’єднаються у групи вчителем або самостійно.Під час роботи над проектом учні заповнюють звіти, в яких відображають результати досліджень. Як результат, учні зможуть дізнатися про основні чинники,які впливають на здоров’я зробити висновки щодо важливості кожного з них, а також залежності стану здоров’я від різних факторів. В кінці роботи вчитель отримає результати згідно із планом; для створення презентації вчитель надасть учням інструкцію щодо створення презентації та інформацію, яку потрібно відобразити у презентації. Учні повинні прагнути вживати корисні страви та займатися спортом для збереження та зміцнення здоров’я. Під час роботи над проектом надати можливість учням удосконалити навички групової роботи та комунікації. Узагальнити знання про складові здоров'я, про корисну їжу та спорт і їх позитивний вплив на збереження і зміцнення здоров’я.

План вивчення теми

[План вивчення теми]

[План впровадження теми]

Оцінювання

На початку проекту відбувається попереднє оцінювання знань учнів за допомогою вхідного опитування та тестів. Для виявлення потреби учнів, заповнюється таблиця З-Х-Д ,в якій учні мають описати, що знають про здорове харчування та спорт, заповнюють діаграму про чинники,що впливають на здоров’я, для виявлення фактичних знань про здоровий спосіб життя. Оцінюється вміння школярів оцінювати веб-ресурси. Під час заповнення своєї вікі-сторінки школярі використовують контрольний список для вікі-сторінки. Вчитель має змогу переглядати записи та коментарі учнів, що дозволяє оцінити розуміння учнів і, при необхідності, надати їм допомогу в потрібному напрямку. Учні також використовують форму оцінювання презентації, за якою вони мають створити презентацію а також для підсумкового оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

Навчальний проект присвячений забезпеченню здорового способу життя школярів. Над проектом будуть працювати учні 4 класу. Учні розподіляються на 4 групи ; в групах будуть учні з різною модальністю, з домінуючою лівою або правою півкулями мозку; з різними домінуючими типами множинного інтелекту. Це допоможе учням краще працювати в групі, отримувати ті результати, яких вони мають досягти у роботі над проектом.

На початку проекту вчитель роздає буклети батькам, учні отримують завдання ознайомитися з веб-ресурсами з теми проекту. Далі перед учнями ставиться завдання.Їм необхідно знайти корисну інформацію про здорове харчування, які продукти використовують для приготування корисної їжі, які існують правила здорового харчування, як спорт та правильне харчування впливає на організм підлітка.

Потім діти об'єднуються на малі групи за рівнем навчальних досягнень та інтересами.

О'єднання класу у групи та формування завдання:

І група – Теоретики (вони шукають матеріал по змістовим питанням проекту)

• Скласти правила здорового харчування

• Презентація учнів

ІІ група - Дослідники(вони досліджують як їжа та фізичні вправи впливають на самопочуття школярів і заповнюють журнал спостережень)

• Розробити характеристику одного з відомих спортсменів

• Створення буклету учнями

ІІІ група - соціологи (вони проводять опитувальник серед школярів на визначення відсотка учнів, які знають,що треба робити,щоб бути здоровим)

ІV група - практики (вони досліджують життєву ситуацію,працюють над ключовим питанням проекту та готують презентацію).

На початку проекту вчитель:

• проводить урок, на якому дає основні поняття про здоровий спосіб життя та здорове харчування і показує вступну презентацію; • готує список доступної в бібліотеці школи літератури з теми проекту, Інтернет-посилання; • перевіряє роботу Інтернету та потрібних комп’ютерних програми у комп’ютерному класі; • проводить тестування та обговорення тем, по результатам яких об’єднує учнів у чотири групи; • формулює критерії оцінювання роботи учнів.

Для того, щоб з’яcувати рівень знань перед початком роботи в проекті, учитель пропонує:

• Заповнити ЗХД таблицю, • Опитувальник "Що я знаю про здоров’я " та діаграму «Піраміда» • Тест

Вчитель демонструє • Презентацію з проблемою. • Пропонує учням створення проекту Учні: • обговорюють тему проекту, цілі, завдання, вживаються в ситуацію; • складають план роботи групи, та розподіляють обов’язки у групі.


Учні створюють вікі-сторінку яку заповнюють протягом всієї роботи над проектом, мають можливість логічно викладати думки,живати різні інтернет-ресурси,творюють презентацію.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Шумиловська Оксана

Фах, навчальний предмет

вчитель початкових класів

Навчальний заклад

школа І-ІІІ ступенів №122

Місто\село, район, область

місто Київ

Контактні дані

materaja24@bigmir.net

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

3-8 червня 2013 року

Місце проведення тренінгу

м.Київ,Голосіївський район

Тренери

Ткаченко Тетяна Борисівна Драгунова Ганна Володимирівна Шевченко Світлана Вікторівна