Відмінності між версіями «Портфоліо Шеремет Ірини з теми "Чи легко пташкам взимку"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів та вчителя)
(Діяльність учнів та вчителя)
Рядок 39: Рядок 39:
  
 
3.група Спостерігає  до яких годівничок пташки прилітають найчастіше та які годівнички є на мікрорайоні. Пошук і Інтернеті різновидностей годівничок.
 
3.група Спостерігає  до яких годівничок пташки прилітають найчастіше та які годівнички є на мікрорайоні. Пошук і Інтернеті різновидностей годівничок.
[([https://drive.google.com/?tab=mo&authuser=0#folders/0BxXD8okWTRA7c3ZpeUxaS0FHWFE зразки журналів спостережень])]
+
[[https://docs.google.com/file/d/0BxXD8okWTRA7M3JpZnF6b21LQkU/edit?usp=sharing  шаблон журналу досліджень]]
  
 
Для всіх груп – пошук в Інтернеті загадок , прислів’їв,приказок та прикмет.
 
Для всіх груп – пошук в Інтернеті загадок , прислів’їв,приказок та прикмет.

Версія за 12:04, 1 квітня 2013


Назва навчальної теми

Природа взимку

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет:природознавство

Другорядні:українська мова,малювання,технології.

Вік учнів, клас

7-8 років,2 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Почалися перші заметілі. На прогулянку ми не пішли. Сіли на килимочок і почали читати. Під час читання і обговорення оповідань із циклу «Хто як зимує» Г. Скребицього на наше вікно сів горобчик. Він був такий засмучений. У дітей зразу виникло питання «Які пташки залишаються зимувати у Києві (особливо у нашому мікрорайоні)? Як їм допомогти пережити люті морози?» Так і виникла ідея проекту «Чи легко пташкам взимку». Діти разом з вчителем розподілили завдання для кожної групи. Встановили терміни виконання проекту. Склали ретельний план роботи. Учні запланували дуже багато спостережень. Учні робили все гуртом, підтримуючи одне одного. Головною ідеєю проекту було зацікавити і залучити дітей інших класів. Для цього були випущені листівки «Що ми знаємо про зимуючих птахів»,» «Народний календар» ,проведений конкурс малюнків та аплікацій «Зимуючі птахи». Багато дітей в школі вивісили годівнички. Їх робили разом з батьком або дідусем, і діти про це охоче розповідали. Також, діти добирали прислів’я та приказки, складали народні календарі, загадки, скоромовки, в яких говориться про птахів.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання та мислення учнів та їх міркування. На початку вивчення теми учні заповнюють опитувальник , що допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо цієї теми. В процесі перегляду вступної презентації учні заповнюють таблицю З-Х-Я-Д, яке дозволить учителю визначити певний рівень знань учнів з питання зимуючі птахи,та заповнюють завдання «Пірамідка»,для того,щоб розуміти ,яку годівничку краще виготовити. Впродовж роботи діти ведуть журнали спостережень і само оцінюють цю роботу Форма оцінювання журналу навчання. В рамках проекту учні створюють інформаційний бюлетень на тему проекту, а для самооцінки та корекції діяльності використовують контрольний список для бюлетеня. Форма оцінювання блогу та контрольний список для блогу описують критерії створення та наповнення блогу, і використовуються при створенні та наповненні блогу, а також для оцінювання кінцевого продукту. Форма оцінювання: співробітництво. Для отримання думок і оцінок однокласників впродовж роботи над бюлетенем використовується форма зворотного зв’язку однокласників. В кінці продукт буде оцінено зо формою оцінювання.

Діяльність учнів та вчителя

За три дні до вивчення теми:

1.група.Спостереження :які пташки прилітають у садок нашої школи,в якій кількості,як себе поводять,переглянути в Інтернеті ,які пташки залишаються зимувати в Україні. (підвести до думки,що давіть пташки у скруті групуються).

2.група.З’ясовує раціон пташок. Протягом 3 днів насипають різний корм і спостерігають,що воліють їсти пташки. Порівнюють данні в науковій літературі та Інтернеті.

3.група Спостерігає до яких годівничок пташки прилітають найчастіше та які годівнички є на мікрорайоні. Пошук і Інтернеті різновидностей годівничок. [шаблон журналу досліджень]

Для всіх груп – пошук в Інтернеті загадок , прислів’їв,приказок та прикмет.

На уроці природознавства-заповнюють опитувальник,ЗХЯД. Діляться своїми спостереженнями.

Загадують загадки, зачитують прислів’я ,прикмети та народний календар.

На малюванні конкурс малюнків «Пташки взимку» (вивішуємо в коридор).

Вдома з батьками виготовлюють годівнички.

На мові пишемо міні- твір « Про що співають пташки взимку» від імені пташки.

Учні створюють блоги , куди записують свої твори; народний календар; рецептурну книгу кормів для птахів; цікавинки про пташок;

Виготовлюють листівки «Що ми знаємо про зимуючих птахів».

Ідуть по класах і розповідають іншим ,чому потрібно допомагати пташкам.

Приклад учнівської роботи

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Ірина Шеремет

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

НВК №209 "Сузір'я"

Місто\село, район, область

м.Київ

Контактні дані

irinca220@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

26 - 30 березня 2013 року

Місце проведення тренінгу

Київський ліцей інформаційних технологій №79

Тренери

Шевчук Лариса Петрівна, Скрипка Анна Володимирівна