Портфоліо Тисько Віталія

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 09:45, 19 червня 2015, створена Vital1970 (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Сила, яка здатна врятувати Землю

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний предмет: фізика. Дотичні предмети: хімія

Вік учнів, клас

9 клас, 14-15 років

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Наприкінці вивчення навчальної теми «Енергія в житті людини» з фізики пропонується розглянути підтему щодо використання малопоширених але перспективних джерел енергії та виконати учням навчальні проекти за загальною назвою «Сила, яка здатна врятувати Землю». Це проект Це проект в якому учні поділившись на групи детальніше розглянуть що таке енергія та ознайомлюються з проблемою з використання корисних копалин в якості пального, що не може забезпечити потреби людства в енергії. Учні розглядають питання, як використання альтернативної енергії могло б вирішити цю проблему. Розглянуть такий перспективний вид енергії, як воднева енергія. Проект виконується у невеликих групах по 5-6 учнів. Кожна з груп має свою тему, завдання, і самостійно представляє виконану роботу, захищаючи свій проект у вигляді презентації. Отримані результати дослідження описують в самостійно створених презентаціях про результати роботи у навчальному проектів, де проаналізувавши опрацьовану інформацію, зроблять висновки. Завершується робота у проекті - підсумковим уроком, де учні захищають власні напрацювання.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб допомогти учням розвивати навички мислення вищих рівнів, розробляти зміст учнівських проектів. На початку вивчення теми з учнями проводиться бесіда для визначення їх рівня знань, а також діти заповнюють таблицю ЗХД та організаційну діаграму, На основі цього учні аналізують свої початкові знання. Це допоможе вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів, щодо цієї теми,та розподілити учнів у групи для різних досліджень. Впродовж роботи над проектом учитель спостерігає за діяльністю учнів, здійснює неформальне опитування. Впродовж роботи над проектом учні створюють презентацію, на якому описують результати своїх досліджень.Оцінити її за допомогою оцінювання презентації Для оцінювання свого кінцевого продукту - презентації учні можуть використати Форму оцінювання презентації.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед виконанням проекту учитель отримує дозвіл батьків для публікації роботи учня в мережі Інтернет Вчитель проводить бесіду, на якій розглядаються питання (ключове, тематичні, змістові)та документ для фасилітації. Під час проведення бесіди використовуються фрагменти фільму "Водородный лейтенант», демонструється вчительська презентація, де озвучуються ключове та тематичні питання. В кінці бесіди вчитель висуває уявну проблему. Після озвучення теми проекту та роздачі буклетів, вчитель організовує поділ класу на групи; допомагає учням скласти орієнтований план їхньої подальшої діяльності та розподілити обов'язки між ними. Допомагає з’ясувати початкові знання, які є в учнів ще до розгляду теми. Вчитель повідомляє способи оформлення кінцевих результатів, даючи змогу учням обрати більш оптимальний, а також повідомляє критерії, за якими буде проводитись оцінювання щодо кожного з можливих форм звітності. Контролює вчасне виконання завдань проекту та оцінює результати. Діяльність учнів: Учні беруть участь в обговоренні поставлених вчителем питань. Після озвучення проблеми та теми проекту, учні висовують гіпотези щодо розв'язання поставленої проблеми, виявляють й обговорюють методи дослідження, на основі яких буде реалізовуватися проект. Учні об'єднуються у групи для здійснення проектної діяльності; складають орієнтований план подальшої роботи; розподіляють обов'язки між собою. Після цього учні збирають інформацію, аналізують дані; оформляють проект; представляють результати своєї роботи у вигляді презентації, описують методи й прийоми, за допомогою яких отримано інформацію, розповідають про проблеми, що виникли під час виконання проекту.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тисько Віталій Володимирович

Фах, навчальний предмет

вчитель інформатики та фізики

Навчальний заклад

ЗОШ І-ІІІ ст. с. Підбереззя

Місто\село, район, область

с. Підбереззя Горохівського району Волинської області

Контактні дані

Електронна пошта:tysko1970@gmail.com

Відомості про тренінг

Тренінг на курсах підвищення кваліфікації для вчителів інформатики

Дати проведення тренінгу

08.06.2015 р. - 19.06.2015 р.

Місце проведення тренінгу

Волинський інститут післядипломної та педагогічної освіти.

Тренери

Остапчук Лариса Романівна, Гісь Ігор Володимирович