Портфоліо Сірої Анжеліки " Подорож країною Морфологія"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:28, 29 березня 2013, створена Куфлєй Марина (обговореннявнесок) (Тренери)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук
Частини мови.jpg

Назва навчальної теми

Повторення вивченого в початкових класах

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет-українська мова.Розгляд теми пов’язаний з вивченням української літератури.

Вік учнів, клас

Навчальна тема розрахована для учнів 5 класу ( 9-10 років)

Стислий опис проекту

Основна мета курсу полягає у систематизації відомостей з різних розділів мови, узагальненні та закріпленні опрацьованого в початкових класах.Адже знання і мовленнєві вміння, набуті молодшими школярами в початкових класах, стануть основою для вивчення систематичного курсу української мови в основній і старшій школах.

План вивчення теми

План вивчення теми

План впровадження

Оцінювання

Оцінювання результатів навчання української мови здійснюю на основі компетентнісного підходу до шкільного мовного курсу, який насамперед має забезпечити учням інтенсивний мовленнєвий та інтелектуальний розвиток, уміння ефективно користуватися мовою, спілкуватися, домагатися успіхів у процесі комунікації, високу мовну культуру особистості; розвиток навичок самостійної навчальної діяльності, самоосвіти й самореалізації. На початку роботи учні заповнюють ЗХД-таблицю, організаційну діаграму, що дозволить визначити актуальність запропонованої теми для учнів. Протягом роботи над темою буду використовувати наступні методи оцінювання: оцінювання вчителем, взаємоперевірка,самооцінка,колективне оцінювання, оцінювання порт фоліо,письмовий контроль знань.У ході виконання проектів використовую такі інструменти для оцінювання проведення вхідного тестування,загальної дискусії перед виконанням учнями проектів щодо їх можливих відповідей на Ключове запитання теми, його обговорення в блозі; заповнення інтерактивних карт, проведення контрольної роботи.

Діяльність учнів та вчителя

Перший етап.

На початку проекту вчитель ознайомлює учнів з прикладом буклету для батьків щодо переваг методів проектів. Учні знайомляться з поняттям проектної діяльності, ознайомлюються з темою вивчення для проекту. В зошитах записують відкриті питання, на які надають відповідь, а саме: «Що називається морфологією?», «На які групи поділяються частини мови?» «Що я знаю про частини мови попередніх класів?». Після запису, відбувається усне обговорення відповідей. Вчитель надає список рекомендованої літератури(друковані матеріали та Інтернет ресурси).

Другий етап.

Учнями переглядається презентація вчителя, де обговорюються цілі, задачі та питання з даної теми. При обговоренні презентації усно заповнюють схему З-Х-Д, щоб учні усвідомили та оцінили свої знання з попередніх класів. Тому вступна презентація необхідна учням, щоб з’ясувати навчальні потреби. Учні за допомогою вчителя поділяються на групи та отримують завдання проекту, цілі, яких вони повинні досягти по закінченню.Ведеться заповнення інтерактивних карт. Проектне завдання для груп:

1. Яка роль мови у суспільстві? 2. Поміркуйте, які існують засоби спілкування? 3. Яка роль мовлення в житті людини? 4. З якою метою вивчається мова?

Третій етап.

Учні отримують допомогу над плануванням проекту. Вони створюють свої проектні плани та надають іншим групам для того, щоб зробити аналіз наданого матеріалу та отримують пропозиції щодо розробки плану кожної групи, де і відбудеться зворотній зв’язок однолітків. Консультація вчителя буде надана в обговоренні роботи кожної групи. На цьому етапі починається робота над створенням презентації в групах, де отримують поради щодо користуванням Інтернет -ресурсами та ознайомлюються з безпечним користуванням мережі Інтернет. Четвертий етап.

Учні працюють над завершенням проектної роботи та її представленням. Також заповнюється схема З-Х-Д , в якій учні прописують що вони дізналися з вивченої теми шляхом проекту. Учні проходять онлайн-опитування.

П’ятий етап. Підсумкова контрольна робота за проектом. Поточне оцінювання базується на відповідях учнів під час будь-якої роботи, для того, щоб оцінити учнів з усіх видів діяльності як у групі, так і індивідуально.

Приклад учнівського проекту

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Сіра Анжеліка

Фах, навчальний предмет

Учитель української мови та літератури. Предмет "Українська мова та література"

Навчальний заклад

Харківська гімназія №86 Харківської міської ради Харківської області

Місто\село, район, область

місто Харків, Ленінський район

Контактні дані

aseray29 на gmail

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

25.03.13- 29.03.13

Місце проведення тренінгу

Хаківська гімназія № 152

Тренери

Хлистова Світлана Павлівна

Куфлій Марина Миколаївна