Портфоліо Сінельнікової Наталії з теми "Байка Л. Глібова"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 14:50, 13 лютого 2015, створена Наталия Синельникова (обговореннявнесок) (Оцінювання (стислий опис і інструменти))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

"Байка Л. Глібова"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Природознавство, Українська мова, Сходинки до інформатики.

Вік учнів, клас

4 клас, 10-11 р.

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Дослідницький проект “Світ нашої байки” розрахований на 2 тижні. У процесі виконання проекту учні дізнаються більше про біографію та творчість Леоніда Глібова, вчаться виразно декларувати та інсценізувати байку, використовувати мережу Інтернет для пошуку потрібної інформації, удосконалювати навички медіаграмотності за допомогою створення відео матеріалів, вчаться висловлювати свої думки в блозі,а також активної співпраці в групі. Виконуючи проект, учні виступають у ролі “режисерів”, “блогерів”, “активних користувачів Інтернету”, “акторів”. Свої успіхи занотовують в блозі та діляться матеріалами з однокласниками, в блог викладають відео, в якому вони декларують байку Глібова “Зозуля та півень,” або пишуть власну байку, яку можуть оцінити не лише однокласники, а й батьки. Проект містить такі матеріали: буклет з інформацією про метод проекту для батьків, вступну презентацію з ключовими та тематичними запитаннями, завданнями до уроку, опитувальник, запитання ЗХД, блог, відео, в якому учні демонструють свої виступи.

План вивчення теми (вставити файл)

План

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Оцінювання відбувається упродовж усієї навчальної теми, щоб діагностувати знання, уміння, логіку міркування та мислення учнів. Перед вивченням теми вчитель дає учням завдання - наповнення сторінок блогу. Це допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо вивчення теми. Обговорення в блозі допоможе узагальнити матеріал учнями;вчитель може дослідити, що учні дізналися нового про Леоніда Глібова. Форма оцінювання блогу. Перед початком роботи над темою вчитель пропонує дітям відповісти на питання опитувальника, щоб мотивувати їх до вивчення теми. Опитувальник допоможе попередньо оцінити знання учнів і на основі цього будувати подальшу роботу. Використовуючи презентацію для проекту, вчитель зацікавлює учнів питаннями: ключовими та тематичними. Для того, щоб змотивувати учнів, пропонуємо їм заповнити форму ЗХД оцінювання, яку вони будуть заповнювати як на початку вивчення теми, так і в кінці, для порівняння того, що вони знали і про що дізналися. У процесі безпосереднього вивчення байки вчитель спостерігає за роботою учнів та оцінює її. Після читання байки вчитель ставить змістові питання. Обговорення та відповіді на змістові питання забезпечують інформацією про те, як учні розуміють основні поняття і елементи байки, чи розуміють вони характеристики головних героїв, чи вміють аналізувати та синтезувати матеріал, який згодом можна використовувати для з’ясування та повторного пояснення складних для учнів понять. Наступним завданням для учнів є інсценізація байки (поділ на групи). Відбувається самооцінювання, взаємне оцінювання та оцінювання вчителем. Домашнім завданням є вивчення діалогу улюбленого героя байки та розроблення відео зі своїм виступом або написання власної байки. Оцінювання відео.Оскільки в такій роботі можуть приймати участь і батьки - демонструємо їм розроблені буклети для ознайомлення з методом проектів.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Cінельнікова Наталія

Фах, навчальний предмет

Викладач Київського університету імені Бориса Грінченка.

Навчальний заклад

Київський університет імені Бориса Грінченка

Місто\село, район, область

м. Київ

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

9-13 лютого 2015 року

Місце проведення тренінгу

Педагогічний інститут Київського університету імені Бориса Грінченка

Тренери

Скрипка Ганна Володимирівна, Шевчук Лариса Петрівна