Портфоліо Стриги Марії з теми Теплові двигуни

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 23:55, 13 січня 2012, створена German (обговореннявнесок)

(різн.) ←Попередня ревізія • Поточна версія (різн.) • Слідуюча ревізія→ (різн.)
Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми (творча назва)

Швидкість життя

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Фізика, екологія, історія.

Навчальна тема (як записано в програмі)

Внутрішня енергія. Теплові двигуни.

Вік учнів, клас

13 - 14 років. 8 клас

Стислий опис проекту

Проект з предмету «Фізика», відноситься до розділу «Внутрішня енергія», 8 клас. Тема, що розглядається «Теплові двигуни». В ході виконання проекту учні вивчать історію виникнення теплових машин (здійснюють пошук інформації у довідниках, підручниках, мережі Інтернет), розглядають сучасні двигуни внутрішнього згоряння та їх вплив на навколишнє середовище, а також альтернативні джерела енергії. Вивчають доцільність використання екологічно-чистих джерел енергії. Кінцевим продуктом діяльності буде вікі-стаття, що буде комплексною роботою всіх груп, за темою проекту.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі (скопіювати з Плану)

Після завершення проекту учні зможуть:

- розповісті історію виникнення теплових двигунів;

- характеризувати умови переходу речовини з одного агрегатного стану в інший, вплив теплотехніки на оточуюче середовище, використання альтернативних джерел енергії;

- пояснити принцип дії двигуна внутрішнього згоряння, парової турбіни;

-розв’язувати задачі, використовуючи формули кількості теплоти, теплоти згоряння палива, ККД нагрівача;

Формуються навички:

- пристосовування до різних ролей та рівнів відповідальності;

- усвідомлення свої потреби до навчання;

- ефективно використовувати час та розподіляти робоче навантаження;

- критично оцінювати інформаційні ресурси;

- відповідального ставилення до авторського права;

- ефективного спілкування та співробітництва з іншими учнями, з експертами, викладачами;

- публічного виступу;

- аналізувати, узагальнювати та оцінювати факти, формулювати та аргументувати власну точку зору;

- використовувати ІКТ та сервіти Веб 2.0 для представлення результатів дослідження.

Опис оцінювання (скопіювати з Плану)

На першому занятті проводиться оцінка первинного досвіду учнів та виявлення іх інтересів за допомогою опитування та москового штурму. Форму З-Х-Д та організаційну діаграму з приводу ролі автотранспорту у сучасному житті учні заповнюють під час вступної презентації вчителя. За допомогою даної презентації учні поділяються на групи для пошуку відповідей на проблемні питання, обговорюються критерії оцінювання іх проектної діяльності.

В ході роботи над проектом учні заповнюють листи прогресу роботи над проектом, відповідають на контрольні питання, заповнюють листи для самооцінки та взаємооцінки, виконують тестування для оцінки отриманих знань з програмної теми. Вчитель оцінює вміння дітей обирати корисні веб-ресурси. Для кожної групи створюється блог для рефлексії. За допомогою форм оцінювання та контрольних списків оцінюються продукти проектної діяльності учнів. Контрольні списки оцінювання надаються учнів на початку проектної діяльності, форми оцінювання використовуються всередині проекту. Проводяться консультації, під час яких використовуються контрольні списки та підказки для спрямування самостійності учнів у проекті.

Допомога учням у плануванні проекту

Форма самооцінювання учнівського блогу

Форма оцінювання співробітництва

Після завершення роботи над проектом проводиться учнівська конференція, де учні презентують свої результати проектної діяльності, проводиться самооцінка та взаємооцінка роботи над проектом. Оцінка отриманих портфоліо проктів та продукту проектної діяльності. По закінченню проекту проводиться конференція-презентація проектів учнів, взаємооцінювання та рефлексія.

Контрольний список для самооцінювання вікі-сайту

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Перед початком проекту.На батьківських зборах інформуються батьки щодо навчання за методом проектів, роздаються публікації.

Stryga1.jpg Stryga2.jpg

1 тиждень. Учні знайомляться з темою проекту переглядаючи презентацію вчителя, в ході презентації заповнюють форми для вхідного оцінювання навчальних потреб учнів. За допомогою результатів оцінювання формулюють питання, що цікавлять учнів, повідомляються проблемні питання проекту. З презентації вчителя учні отримують завдання та питання, на які їм необхідно відповісти під час виконання проекту. Учні діляться на 3 групи за власним бажанням або за результатами вхідного оцінювання. Кожна група складає план проектної діяльності та розподіляють ролі, що виконують різні члени групи. Учні отримують контрольні списки до своїх продуктів проектної діяльності.

2 тиждень. Вчитель роздає інструкції та правила роботи за комп'ютером, інструкції для пошуку інформації в мережі Інтернет. Учні здійснюють пошук необхідної інформації в тому числі і в мережі Інтернет, учитель роздає Контрольний список для оцінки веб сайтів. Оцінюють знайдену в Інтернеті інформацію згідно до критеріїв, що роздаються вчителем. При використанні матеріалів в проектній діяльності учні вказують посилання на джерело інформації. Посилання на знайдені матеріали розміщуються на блозі, що створено для розміщення проміжних результатів. Учні спілкуються між собою з приводу своєї проектної діяльності за допомогою блогу, в якому організовується співробітництво учнів в середині окремої групи, з іншими однокласниками та з експертами. Блог однієї з груп, який створюють учні для збирання та систематизації інформації. Блог "Екологи" При необхідності на блозі можна розмістити посилання на інші засоби спілкування, які будуть використовуватись. Виконують завдання на перевірку отриманих знань з теми. Заповнюють форми для самооцінювання та взаємооцінювання.

3 тиждень. Працюючи в групах учні створюють кінцевий продукт своєї діяльності. Презентують свою роботу. Приклад проектної діяльності учнів - wiki-стаття "Альтернативні джерела енергії" Відбувається рефлексія, оцінювання навчальних досягнень учнів, рівень розвитку навичків мислення ви сокого рівня.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Стрига Марія Валеріївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель фізики

Навчальний заклад

ДЗОШ №111

Місто\село, район, область

м. Донецьк

Контактні дані

Донецький облІППО

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

02.12. - 07.12.2011р.

Місце провведення тренінгу

м. Київ

Тренери

Морзе Н.В.

Дементієвська Н.П.