Портфоліо Стреченої Ірини

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 01:46, 19 листопада 2017, створена ViktoriyaChajka (обговореннявнесок) (Відомості про тренінг)

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Планета Земля.png


Наша адреса у Сонячній системі – планета Земля!

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний навчальний предмет: природознавство.

Тема з програми «Всесвіт. Сонячна система».

Інтегровані предмети: математика, інформатика, українська мова (розвиток мовлення) та читання, трудове навчання, образотворче мистецтво

Вік учнів, клас

4 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з природознавства з теми «Наша адреса у Сонячній системі – планета Земля!» для учнів 4-х класів передбачає інтегрування тем вивчення декількох предметів, зокрема вивчення тем з природознавства про космічні тіла та Сонячну систему, виготовлення макету ракети для умовної космічної подорожі на уроках трудового навчання, написання міні-творів на задану тему на уроках рідної мови. Учні будуть досліджувати рух планет у Сонячній системі, спостерігати зоряне небо, робити висновки про взаємозв’язки у природі, розмірковувати над тим, чому треба берегти нашу планету. Робота у проекті буде сприяти розвитку логічного мислення, навичок спостереження, ефективного спілкування, розвитку мовлення. Застосування веб-технологій допоможе зробити проект більш яскравим, доступним дітям, допоможе залучити батьків та інших однодумців для обговорень з теми проекту. У проекті учні об’єднуються у 4 групи та досліджують: Група 1 досліджує планети-гіганти: Нептун, Уран, Сатурн, Юпітер. Група 2 досліджує планети земної групи: Венера, Марс, Меркурій. Група 3 досліджує планету Землю, Сонце та Місяць. Група 4 досліджує Плутон та інші небесні тіла. Результатом групової роботи є презентація, яка демонструється іншим групам класу, щоб вони дізнались про планети, які не досліджували.

План вивчення теми (вставити файл)

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

На початковому етапі оцінювання проводиться мозкова атака з роботою над «Асоціативним кущем» (Космічні тіла). Учні заповнюють З-Х-Д таблицю, в якій показують свої попередні знання про Сонячну систему. Діти проходять Попереднє тестування, що допомагає вчителю відслідковувати індивідуальні навчальні потреби учнів щодо вивчення цієї теми. Впродовж роботи над проектом діти заповнюють форми оцінювання для роботи в групах Як я працюю групі. Перед тим, як учні приступлять до створення презентацій, вчитель знайомить їх із формою та критеріями оцінювання презентацій. За якими він потім буде оцінювати їх роботи. Ця форма виступає також інструкцією до наповнення презентації. Ці форми також будуть використані учнями для оцінювання презентацій інших груп. Після того, як учні ознайомляться із презентаціями про всі планети, вчитель пропонує їм відповісти на питання опитувальника, який допоможе вчителю зрозуміти наскільки учні усвідомили взаємозв’язки між компонентами.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

До початку роботи над проектом вчитель має відібрати безпечні веб-ресурси з інтернету та за допомогою вчителя інформатики розмістити їх на шкільному сервері або на локальному сервері. Серед цих сайтів має бути 1-2 таких, зміст яких не дозволяє стверджувати, що інформацію, розміщена на них є достовірною. Також вчитель має організувати додаткові заняття з учнями, щоб обговорити з ними закон про авторське право та питання безпеки в інтернеті. Створює шаблони необхідних документів для підтримки учнів. Які потребують допомоги у навчанні. Домовитись із фахівцем з теми про його допомогу учням у виконанні проекту. Вчитель роздає батькам буклет, у якому розповідає про запланований проект «Наша адреса у Сонячній системі – планета Земля!». Вчитель просить батьків дати згоду для публікації роботи в мережі Інтернет та збирає заповнені форми дозволу.

На початку роботи над проектом з метою виявлення навчальних потреб учнів вчитель демонструє їм вступну презентацію з метою організації дискусії за проблемою проекту. В процесі роботи з презентацією вчитель пропонує учням заповнити таблицю з метою виявлення знань про чинники, що впливають на життя людини та без чого людина не може прожити. А потім пропонує для заповнення З-Х-Д таблицю. В ній учні мають відобразити свої знання про планети Сонячної системи. Потім учні під керівництвом складають план дій щодо розв’язання проблеми. Учні об’єднуються у малі групи для обговорення тих аспектів, які треба дізнатися, досліджуючи планету. Після цього організовується загальна дискусія та складається загальний план вивчення планети . Учні розподіляють обов’язку у групах – хто який аспект буде вивчати (наявність води, їжі, кисню тощо).

Під час роботи над проектом вчитель пропонує учням працювати в інтернеті з метою знаходження необхідної для кожного інформації за темою. Але перед цим попереджає, що не кожному сайту можна довіряти і тому пропонує оцінити веб-ресурси за спеціальною формою. Діти оформлюють результати групових досліджень. Для цього вчитель роздає учням форми оцінювання. Ці форми учні можуть використовувати як інструкцію зі створення презентацій, а також для самооцінювання своєї групової роботи та роботи інших груп. Потім вчитель буде оцінювати їх презентацію за цими ж самими критеріями. Тим групам, які цього потребують, вчитель надає шаблон створення презентації. На завершальному етапі роботи над проектом учні оцінюють свої презентації в групах. Потім переглядають презентації, створені іншими групами. Оцінюють їх роботу, коментують, проходять Поточне опитування. Доробляють свої презентації якщо потрібно. Спираючись на узагальнену таблицю із відомостями про планети та порівнюючи температуру на планетах, учні роблять висновок про можливе життя людей на цих планетах. У ході дискусії «виявляється», що найкращим місцем для життя людства є Земля. Другої такої планети у Сонячній системі немає. Вчитель пропонує учням відповісти на питання Підсумкового тесту та виставляє оцінки у журнал.

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Стречена Ірина Василівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель початкових класів

Навчальний заклад

Луцький НВК «Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського»

Місто\село, район, область

м.Луцьк

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

30.10.2017 – 04.11.2017

Місце проведення тренінгу

Луцький НВК «Гімназія №14 імені Василя Сухомлинського»

Тренери

Гісь Ігор Володимирович