Відмінності між версіями «Портфоліо Смородської Світлани Миколаївни з теми "Магія навколишнього середовища"»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Діяльність учнів)
(Повний План вивчення теми)
 
(не показана одна проміжна версія 2 учасників)
Рядок 2: Рядок 2:
  
  
'''Магія навколишнього світу'''
+
<FONT SIZE=5 COLOR="green">Магія навколишнього світу</FONT><BR>
  
  
Рядок 29: Рядок 29:
  
 
----
 
----
[http://www.slideshare.net/AnnaZhylenkova/ss-29386839/ План вивчення теми]
 
  
 
[https://sites.google.com/site/svetlanasmorodskaya/home/plan-vivcenna-temi/ План вивчення теми]
 
[https://sites.google.com/site/svetlanasmorodskaya/home/plan-vivcenna-temi/ План вивчення теми]
  
[[Файл:план роботи Смородська.jpg|1200px]]
+
[https://docs.google.com/file/d/0BxC-UZODIQucTllKbFhwU18zZGs/edit План впровадження навчального проекту ]
 +
 
 +
[[Файл:план роботи Смородська Світлана.jpg|1200px]]
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
Рядок 65: Рядок 66:
  
 
[https://docs.google.com/forms/d/1DxjbIOKmVRQNOpJQsFFDkhbkVnpl5DsCPhSa5Iy1-rs/edit Критерії оцінювання блогу]
 
[https://docs.google.com/forms/d/1DxjbIOKmVRQNOpJQsFFDkhbkVnpl5DsCPhSa5Iy1-rs/edit Критерії оцінювання блогу]
 +
 +
[https://docs.google.com/forms/d/1Vok2cIuQSjXzR1Gp_DXFxteFKPW-nTeLew68lPjIurw/edit Критерії оцінювання роботи групи в ході проекту]
  
 
[https://docs.google.com/forms/d/1D78pQ2nugvpa_fVMwFyh4SBN3Wfa9NopVSfrv18tflQ/edit Підсумкове тестування]
 
[https://docs.google.com/forms/d/1D78pQ2nugvpa_fVMwFyh4SBN3Wfa9NopVSfrv18tflQ/edit Підсумкове тестування]
Рядок 90: Рядок 93:
 
=Діяльність учнів=
 
=Діяльність учнів=
  
[https://docs.google.com/file/d/0BxC-UZODIQucMnV3QWNXU2NsZ1k/edit План реалізації проекту]
 
  
На першому етапі, переглядаючи [https://docs.google.com/presentation/d/1pWvY4xOXLoM9Ja0JHMzjtjJjGiZ7B8y_FXiCSoxnYyA/edit#slide=id.g25815350e_2_80/ презентацію вчителя], учні ознайомлюються з темою, обговорюють питання, складають [http://www.slideshare.net/AnnaZhylenkova/ss-29416682/ таблиці "З-Ц-Д"(Знаємо-Цікавимось-Дізнались)], у ході мозкового штурму можуть складати асоціативний кущ з теми або схеми, консультуються із учителем, об’єднуються у групи [https://groups.google.com/forum/?hl=ru#!forum/meteorol/ google-група "Метеорологи"]; [https://groups.google.com/forum/?hl=ru#!forum/himiy/ google-група "Хіміки"]; [https://groups.google.com/forum/?hl=ru#!forum/teorety/ google-група "Теоретики"], розподіляють ролі. Переглядають джерела Інтернету, друковані матеріали, проводять дослідження в бібліотеках, відбирають необхідний матеріал, планують свою роботу. На другому етапі проекту групи отримують завдання, обговорюють його, працюють з рекомендованою вчителем літературою та матеріалами Інтернет, відбирають необхідний матеріал, проводять заплановані дослідження, узагальнюють їх, обговорюють власні думки та результати.
+
'''I етап - підготовчий'''
Завдання для роботи груп:
+
Навчальна тема розпочинається із ознайомлення учнів із вступною [https://docs.google.com/presentation/d/1pWvY4xOXLoM9Ja0JHMzjtjJjGiZ7B8y_FXiCSoxnYyA/edit#slide=id.g25815350e_2_80/ презентацією вчителя], з допомогою якої визначається рівень обізнаності учнів по даній темі. Прегляд презентації супроводжується стартовим заповненням [http://www.slideshare.net/AnnaZhylenkova/ss-29416682/ таблиці "З-Ц-Д"(Знаємо-Цікавимось-Дізнались)] .
1. Геологи. Дослідити (за літературою), як бактерії впливають на літосферу, та зробити прогнози щодо її складу за їх відсутності.
+
 
2. Мікробіологи. Проаналізувати, як бактерії впливають на здоров’я людини, та спрогнозувати можливі взаємозв’язки цих організмів у майбутньому.
+
'''ІI етап - мотиваційний''' (І тиждень)
3. Медики-гігієністи. Дослідити, які способи профілактики бактеріальних захворювань людини застосовують оточуючі, та зробити висновки, які з них є найкращими.
+
Робота над проектом починається з того, що в ході перегляду презентації вчителя "Магія навколишнього середовища"  перед учнями ставляться проблемні запитання, визначаються теми досліджень, учні вмотивовуються на проведення досліджень в проекті. Перед початком роботи учні знайомляться з критеріям оцінки діяльності над проектом. Визначаються цілі і завдання проекту.
4. Біотехнологи. Дослідити вплив молочнокислих бактерій на процес скисання молока у залежності від температури та надати пропозиції щодо його зберігання.
+
 
Учасники проекту отримують групові завдання для третього етапу проекту, обмірковують їх, обирають відповідальних за написання кожної статті. Учні працюють у бібліотеках, використовують Інтернет, підбирають необхідний матеріал, узагальнюють його. Планують розміщення матеріалу на сторінці публікацій, підбирають ілюстрації, створюють учнівські публікаціі. Перш ніж починати працювати за методом проектів вчитель знайомить учнів з перевагами проектного методу навчання (буклет. Перед початком конкретного проекту вчитель знайомить учнів з перевагами проектного методу навчання, учнів з цілями та завданнями проекту (буклет), отримує дозволи від батьків [14], ознайомлює учнів з офіційними документами на авторське право. Переглянути презентацію з посібника щодо об’єктів авторського права. Розглянути ситуації несанкціонованого використання матеріалів та наслідки. На кожному етапі проекту здійснюється оцінювання діяльності за допомогою чітко визначених форм оцінювання вчителем, учнями та само оцінювання за сформованими шаблонами. у ході роботи вчитель використовує навички фасилітатора, спрямовує діяльність, створює шаблон з підказками [15] для виконання проекту та у разі необхідності надає інструкції щодо виконання певних завдань проекту [16].
+
'''ІIІ етап - підготовчий''' (І тиждень)
 +
Учні об'єднуються в малі творчі групи.
 +
 
 +
[https://groups.google.com/forum/?hl=ru#!forum/meteorol/ google-група "Метеорологи"]
 +
 
 +
[https://groups.google.com/forum/?hl=ru#!forum/himiy/ google-група "Хіміки"]
 +
 
 +
[https://groups.google.com/forum/?hl=ru#!forum/teorety/ google-група "Теоретики"]
 +
 
 +
Визначається план дій для кожної групи. Складається [«Лист планування роботи в групі»]. Заповнюються перші колонки [http://www.slideshare.net/AnnaZhylenkova/ss-29416682/ таблиці "З-Ц-Д"(Знаємо-Цікавимось-Дізнались)] .
 +
 
 +
'''IV етап – інформаційно-технологічний''' (ІІ тиждень)
 +
Збір матеріалу кожною групою проекту. Робота з джерелами інформації і друкарськими матеріалами. Коректування зібраного матеріалу. Створення публікації, презентації, вікі-статті, блогу і збірки завдань за проектом. Експериментальна робота в групі. Заповнення другої колонки [http://www.slideshare.net/AnnaZhylenkova/ss-29416682/ таблиці "З-Ц-Д"(Знаємо-Цікавимось-Дізнались)] . Працюючи над проектом, кожен учень веде "Лист індивідуальної роботи в проекті", в якому він відзначає всі етапи своєї участі в колективній роботі групи і одночасно дає оцінку своїй роботі в [https://docs.google.com/file/d/0BxC-UZODIQucY2FQWXFHelgya3M/edit "Лист самооцінки в ході проекту"]. В ході роботи групи постійно звіряють отримані результати дослідження з даними критеріями. Для глибокого осмислення теми для учнів вчителем розроблені дидактичні матеріали. Групи учнів також готують завдання для самоперевірки усередині групи. Вчитель впродовж всього проекту консультує учнів ("Лист консультацій").
 +
 
 +
'''V-VI етап – рефлексійно-оціночний''' (протягом ІІ тижня)
 +
Підготовка виступу груп. Групи представляють свої результати у вигляді презентації, публікації, вікі-статті та блогу на підсумковому уроці. Після завершення роботи над проектом кожна група оцінює свою роботу в проекті в цілому. Обговорює підсумки проекту, внесок кожного учасника групи. В процесі перегляду презентацій групи заповнюють бланки "Оцінювання проектів: розвиток самостійності і взаємодії". А кожен учасник вже індивідуально заповнює лист «Моє просування в проекті» і [https://docs.google.com/file/d/0BxC-UZODIQucMWtzVFNISHNPbk0/edit «Лист самооцінки»], де відображає підсумки індивідуальної роботи за весь період проекту.Кожен учень здає результати виконання практичної роботи, а також для виявлення рівня засвоєння знань вчитель пропонує учням [https://docs.google.com/forms/d/1D78pQ2nugvpa_fVMwFyh4SBN3Wfa9NopVSfrv18tflQ/edit підсумкове тестування], демонструє повністю заповнену [http://www.slideshare.net/AnnaZhylenkova/ss-29416682/ таблицю "З-Ц-Д"(Знаємо-Цікавимось-Дізнались)] . Вчитель також оцінює діяльність кожної групи і кожного учасника окремо. За підсумками проекту здійснюється індивідуальна рефлексія.
 +
 
 +
 
 +
'''''Приклади продуктів проектної діяльності:'''''
 +
 
 +
----
 +
 
  
 
[https://groups.google.com/forum/?hl=ru#!forum/meteorol/ google-група "Метеорологи"]
 
[https://groups.google.com/forum/?hl=ru#!forum/meteorol/ google-група "Метеорологи"]
Рядок 106: Рядок 129:
 
[https://groups.google.com/forum/?hl=ru#!forum/teorety/ google-група "Теоретики"]
 
[https://groups.google.com/forum/?hl=ru#!forum/teorety/ google-група "Теоретики"]
  
[http://www.slideshare.net/AnnaZhylenkova/ss-29401467/ Презентація учнів]
+
[http://www.slideshare.net/AnnaZhylenkova/ss-29401467/ Учнівська презентація ]
  
 
[[Учнівська вікі-стаття "Фізичні_та_хімічні_явища_навколо_нас"]]
 
[[Учнівська вікі-стаття "Фізичні_та_хімічні_явища_навколо_нас"]]
Рядок 112: Рядок 135:
 
[http://ygggbb.blogspot.com/ Учнівський блог]
 
[http://ygggbb.blogspot.com/ Учнівський блог]
  
'''Учнівська публікація'''
+
'''Учнівська публікація ( буклет)'''
  
[[Файл:Публікація групи "Хіміки".jpg|200px]]
+
[[Файл:Публікація групи "Хіміки".jpg|300px]]
[[Файл:Публікація групи "Хіміки"2.jpg|200px]]
+
[[Файл:Публікація групи "Хіміки"2.jpg|300px]]
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=

Поточна версія на 14:07, 25 грудня 2013

Назва навчальної теми

Магія навколишнього світу


Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети


Хімія. Дотичні навчальні предмети: географія, природознавство, біологія.

Вік учнів, клас


13-15 років, 8 клас

Стислий опис проекту


Проект передбачає опанування матеріалу з теми «Фізичні та хімічні явища в навколишньому світі». В процесі роботи над проектом учні ознайомлюються з явищами,як вони розподіляються, шукають відповіді на питання: що таке явища, які вони бувають, яка різниця між хімічними та фізичними явищами, як вони утворюються

Структура навчального проекту

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Повний План вивчення теми


План вивчення теми

План впровадження навчального проекту

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Опис оцінювання

На початку проектної діяльності відповідно до теми навчального проекту проводяться батьківські збори з метою виявлення обізнаності учнів з досліджуваної теми та вмотивування їх до участі в дослідницькій роботі. Батьки отримують буклети з описом принципів проектної діяльності в навчально-виховному процесі для отримання дозволу на участь дітей у проектній діяльності.

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено


Для встановлення рівня обізнаності учнів з пропонованої теми проекту та вибору групи, учням пропонуються презентація вчителя та таблиці "З-Ц-Д"(Знаємо-Цікавимось-Дізнались)


Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Матеріали по формуючому й підсумковому оцінюванню

Уміння 21 століття

Критерії оцінки мультимедійних презентацій

Критерії оцінювання буклета

Критерії оцінки публікацій

Критерії оцінки вікі-статті

Критерії оцінювання блогу

Критерії оцінювання роботи групи в ході проекту

Підсумкове тестування

Дидактичний матеріал

Дидактичний матеріал

Дидактичний матеріал

Дидактичний матеріал

Динаміка роботи груп

Карта З-Ц-Д

Хмара тегів

Матеріали по супроводу й підтримці проектної діяльності

Лист самооцінки учня в ході проекту

Самооцінка учнями якості

Діяльність учнів

I етап - підготовчий Навчальна тема розпочинається із ознайомлення учнів із вступною презентацією вчителя, з допомогою якої визначається рівень обізнаності учнів по даній темі. Прегляд презентації супроводжується стартовим заповненням таблиці "З-Ц-Д"(Знаємо-Цікавимось-Дізнались) .

ІI етап - мотиваційний (І тиждень) Робота над проектом починається з того, що в ході перегляду презентації вчителя "Магія навколишнього середовища" перед учнями ставляться проблемні запитання, визначаються теми досліджень, учні вмотивовуються на проведення досліджень в проекті. Перед початком роботи учні знайомляться з критеріям оцінки діяльності над проектом. Визначаються цілі і завдання проекту.

ІIІ етап - підготовчий (І тиждень) Учні об'єднуються в малі творчі групи.

google-група "Метеорологи"

google-група "Хіміки"

google-група "Теоретики"

Визначається план дій для кожної групи. Складається [«Лист планування роботи в групі»]. Заповнюються перші колонки таблиці "З-Ц-Д"(Знаємо-Цікавимось-Дізнались) .

IV етап – інформаційно-технологічний (ІІ тиждень) Збір матеріалу кожною групою проекту. Робота з джерелами інформації і друкарськими матеріалами. Коректування зібраного матеріалу. Створення публікації, презентації, вікі-статті, блогу і збірки завдань за проектом. Експериментальна робота в групі. Заповнення другої колонки таблиці "З-Ц-Д"(Знаємо-Цікавимось-Дізнались) . Працюючи над проектом, кожен учень веде "Лист індивідуальної роботи в проекті", в якому він відзначає всі етапи своєї участі в колективній роботі групи і одночасно дає оцінку своїй роботі в "Лист самооцінки в ході проекту". В ході роботи групи постійно звіряють отримані результати дослідження з даними критеріями. Для глибокого осмислення теми для учнів вчителем розроблені дидактичні матеріали. Групи учнів також готують завдання для самоперевірки усередині групи. Вчитель впродовж всього проекту консультує учнів ("Лист консультацій").

V-VI етап – рефлексійно-оціночний (протягом ІІ тижня) Підготовка виступу груп. Групи представляють свої результати у вигляді презентації, публікації, вікі-статті та блогу на підсумковому уроці. Після завершення роботи над проектом кожна група оцінює свою роботу в проекті в цілому. Обговорює підсумки проекту, внесок кожного учасника групи. В процесі перегляду презентацій групи заповнюють бланки "Оцінювання проектів: розвиток самостійності і взаємодії". А кожен учасник вже індивідуально заповнює лист «Моє просування в проекті» і «Лист самооцінки», де відображає підсумки індивідуальної роботи за весь період проекту.Кожен учень здає результати виконання практичної роботи, а також для виявлення рівня засвоєння знань вчитель пропонує учням підсумкове тестування, демонструє повністю заповнену таблицю "З-Ц-Д"(Знаємо-Цікавимось-Дізнались) . Вчитель також оцінює діяльність кожної групи і кожного учасника окремо. За підсумками проекту здійснюється індивідуальна рефлексія.


Приклади продуктів проектної діяльності:



google-група "Метеорологи"

google-група "Хіміки"

google-група "Теоретики"

Учнівська презентація

Учнівська вікі-стаття "Фізичні_та_хімічні_явища_навколо_нас"

Учнівський блог

Учнівська публікація ( буклет)

Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено
Помилка створення мініатюри: Файл не знайдено

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Смородська Світлана Миколаївна

Фах, навчальний предмет

Вчитель хімії та біології

хімія,біологія

Навчальний заклад

Знам'янська спеціальна загальноосвітня школа-інтернат І-ІІІ ступенів

Місто\село, район, область

м.Знам'янка Кіровоградської області

Контактні дані

Svetlana.smorodskaya@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

жовтень-грудень 2013 року

Місце провведення тренінгу

м.Знам'янка, Кіровоградська область

Тренери

Литвиненко Ольга Валентинівна, Аман Ірина Семенівна