Портфоліо Романчук Т.М. з теми "Комп’ютерні віруси та антивірусні засоби"

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 18:38, 12 червня 2012, створена Romanchuktm (обговореннявнесок) (Діяльність учнів)

Перейти до: Навігація, пошук

Назва навчальної теми

"Агенти по знешкодженню вірусів"

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Інформатика, математика

Навчальна тема

Комп’терні віруси та антивірусні засоби

Вік учнів, клас

14-15 років, 9 клас

Стислий опис

Метою цього проекта є засвоєння і закріплення учнями знань по темі :"Комп’терні віруси та антивірусні засоби". Учні повинні набути навичок і умінь у роботі з антивірусними програмами, формувати навички і знання у галузі комп"ютерних технологій, здійснити дослідження популярності різних антивірусних програм. Результатом проекту буде відкритий захід для учнів 9 класів у актовому залі.

Повний План вивчення теми

План вивчення теми

Навчальні цілі

Учні зможуть  : Визначати що собою являє комп’ютерний вірус. Визначати за ознаками чи заражений комп’ютер вірусом. Розуміти принципи застосування та роботи антивірусних програм. Вдосконалять свої вміння працювати з джерелами інформації. Використовувати цифрові технології, інструменти та комунікаційні мережі для успішного використання під час вивчення інформатики. Використовувати комп’ютерні технології як інструмент для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних та правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації. Навчитись взаємодіяти під час роботи в групі.

Діяльність учнів

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів про метод проектів та навички 21 століття. День1,2 Представлення проекту з учительської PowerPoint презентації, виконують завдання для визначення навчальних потреб, які представлені у формі двох графічних схем та таблиці З-Х-Д, відповідають на змістові питання у формі комп’ютерного тестування та тестерів, знайомляться з тематичним та ключовим питанням, намагаються дати на них відповіді, висувають гіпотези. • Учні формують групи (дослідники, журналісти, дизайнери). Дослідники 1.З’ясувати історію виникнення комп’ютерних вірусів. 2.Скласти анкету-опитування, для того щоб дізнатися, яку антивірусну програму учні нашої гімназії найбільше використовують. 3.Оформити результати у вигляді діаграми. Журналісти 1.Зібрати інформацію про історію створення антивірусних програм. 2. З’ясувати типи антивірусних програм. 3.Створити інформаційний бюлетень. Дизайнери 1.Охарактеризувати антивірусні програми. 2. Розрибити рекомендації щодо захисту комп’ютера від вірусу. 3.Оформити веб-сайт . • Почати “мозкову атаку” пошуку можливих тем для дослідження. День 3,4 • Обрання теми учнями. Вони не можуть обирати теми, які вже обрані іншими, і можуть придумати свою, не тільки запропоновану вчителем. • Пошук матеріалів в Інтернеті та збір інформації з друковах джерел.

День 5,6 • Консультації з вчителем інформатики, української літератури, біології, щодо викладення та оформлення матеріалів.

День 7,8 • Учні створюють тексти для статей, слайдів, анкети проводять опитування. • Учні обговорюють попердні результати

Дні 8,9 • Учні створюють у MS PowerPoint – презентацію, MS Publisher - інформаційні бюлетень та веб-сторінку (див. форми оцінювання.)

День 10 Учні презентують свій кінцевий продукт на відкритому заході. Кожні групі відводиться 7 хвилин

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Тетяна Романчук

Фах, навчальний предмет

Вчитель інформатики

Навчальний заклад

Чернівецька гімназія №7

Місто\село, район, область

Місто Чернівці

Контактні дані

email:romanchuktm@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

11 червня - 15 червня 2012 року

Місце провведення тренінгу

ІППО Чернівецької області

Тренери

Кошурба Григорій Григорійович,

Скрипська Ганна Володимирівна,

Кадук Алла Миколаївна