Портфоліо Решітько Валентини з теми "Книги - це короблі думки, які пливуть по хвилях часу..."

Матеріал з Iteach WIKI
Версія від 17:57, 30 січня 2014, створена Рокитянський Віталій Іванович (обговореннявнесок) (Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи))

Перейти до: Навігація, пошук


Назва навчальної теми

Світова література.Генріх Гейне – німецький поет-романтик.

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Світова література,українська література,музика ,історія,художня культура.

Вік учнів, клас

15 років, 9 клас

Стислий опис проекту (скопіювати з Плану)

Навчальний проект з теми «Читання як засіб формування творчоі особистості на уроках світової літератури. Творча назва проекту»Книги – це кораблі думки, які пливуть по хвилях часу.»

План вивчення теми (вставити файл)

План вивчення теми

Оцінювання (стислий опис і інструменти)

Перед початком проекту учитель використовує ЗХД таблицю та асоціативний кущ для з’ясування навчальних потреб учнів та їх попередні знання щодо проблеми проекту. Протягом роботи над проектом для відслідкування прогресу у навчанні та оцінювання рівня мислення учнів вчитель веде журнал спостереження, надає консультації, використовує контрольні списки і форми оцінювання продуктів учнівської діяльності. Наприкінці роботи над проектом учні закінчують працювати із ЗХД таблицею, учитель перевіряє набуті ними знання за допомогою опитувальника. За допомогою форм з критеріями оцінювання відбувається постійне самооцінювання та взаємооцінювання учнів. Наприкінці проекту відбувається захист проекту.

Діяльність учнів та вчителя (скопіювати з Плану з посиланнями на відповідні документи)

Перед початком вивчення учитель демонструє стартову презентацію з теми «Книги –це кораблі думки ,які пливуть по хвилях часу».Розповідає про майбутнє дослідження учнм,залучивши до роботи над темою учні 9 класу.На початковому етапі учитель обговорює з класом ключове питання «Чи потрібно читати літературу в вік інформаційно – комунікаційних технологій».Методом мозкової атаки визначають майбутні напрямки своїх досліджень. За допомогою вчителя учні утворюють проектні групи та отримують завдання з урахуванням своїх інтересів: I-група-«Чи варто читати?»Результати дослідження прдставляються у вигляді вікі-статті.II-група»Чи забезпечує читання людину?Результати дослідження-у вигляді блогу .III-група –«Для чого ми вивчаємо поезію напамять?»Результати дослідження представленно у вигляді:I- група-вікі-стаття,II- група-блог ,III-група-учнівська презентація.Впродовж усього навчання вчитель консультує учнів,спостерігає та аналізує їх діяльність,використовуючи різні методи та інструменти оцінювання:ЗХД-схема,»Асоціативний кущ»,контрольний список; виявляє навчальні потреби учнів. Напркінці вивчення теми за допомогою опитувальника відбувається перевірка результатів досягнень учнів. Учні презентують результати своїх досліджень. Wiki-стаття на тему «Читання у житті людини»

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Решітько Валентина Вікторівна

Фах, навчальний предмет

Вчитель російської мови та літератури

Навчальний заклад

Липоводолинська спеціалізована школа I-III ступенів

Місто\село, район, область

Смт. Липова Долина,Липоводолинський район, Сумська область

Контактні дані

lirikavalya@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

20 - 26 січня 2014 року

Місце проведення тренінгу

Липоводолинська спеціалізована школа I-III ступенів

Тренери

Антонченко Марія Олексіївна Клочко Оксана Миколаївна