Відмінності між версіями «Портфоліо Пугач Юліана Федорівна за проектом "Коло. Круг."»

Матеріал з Iteach WIKI
Перейти до: Навігація, пошук
(Стислий опис проекту)
 
(не показано 13 проміжних версій цього учасника)
Рядок 6: Рядок 6:
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
 
=Навчальна тема (як записано в програмі)=
  
Круг. Коло.
+
Коло і круг. Геометричні побудови
  
 
=Вік учнів, клас=
 
=Вік учнів, клас=
  
 
7-й клас, 12-13 років
 
7-й клас, 12-13 років
Назва проекту
 
Коло. Круг.
 
Основний та другорядні навчальні предмети
 
Математика, інформатика, історія, українська мова, література.
 
Навчальна тема
 
Коло і круг. Геометричні побудови
 
  
Вік учнів, клас
+
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
11-12 років, 7 клас
+
Перед проектом вчитель познайомив учнів з [https://docs.google.com/file/d/0B8h_zuwiNdiZcmNYNFRFZGN3b3M/edit буклетом про переваги методу проектів] та продемонстрував свою [https://docs.google.com/file/d/0B8h_zuwiNdiZYXZvTXFXMk56eUE/edit презентацію] за темою «Круг. Коло. Геометричні побудови».Провели анкетування та дізналися думку учнів щодо роботи за цим методом, отримали батьківський дозвіл на роботу учнів в інтернеті і підписали договір про конфіденційність. На початку проекту учні обговорюють питання, консультуються із учителем, розбиваються на малі групи по інтересам, обговорюють тему проекту, шукають інформацію в бібліотеці, підручниках, Інтернеті. Вони планують дослідження, формулюють гіпотезу, виконують дослідницьку роботу, адаптують матеріал до розміщення в презентації, створюють презентації за шаблоном, [https://docs.google.com/file/d/0B8h_zuwiNdiZa1N1LW5EVWNmNjQ/edit буклети], веб-сайти. Демонструють презентації на загальношкільній конференції, представляють публікації.
  
Стислий опис проекту
+
=Навчальні цілі=
Працюючи над даним проектом на протязі місяця, учні демонструють знання про коло та круг, їхні властивості, способи обчислення площі круга, способи побудови вписаних та описаних кіл,  проводять відповідні розрахунки. Школярі приймають участь в різноманітній діяльності: пробують створювати та обговорювати мультимедійні презентації, випускають інформаційні бюлетені.
+
Повний План вивчення теми
+
 
+
План вивчення теми
+
План впровадження проекту
+
 
+
Навчальні цілі
+
  
 
Дослідити, як люди використовують коло і круг у нашому житті. Навчитися шукати, збирати, узагальнювати інформацію, планувати свою діяльність, формувати у учнів вміння виступати перед аудиторією, формулювати свої думки коротко і ясно, вміння ілюструвати свої думки, застосовувати на практиці знання формул, теорем, вмінь шукати площу круга та довжину кола.
 
Дослідити, як люди використовують коло і круг у нашому житті. Навчитися шукати, збирати, узагальнювати інформацію, планувати свою діяльність, формувати у учнів вміння виступати перед аудиторією, формулювати свої думки коротко і ясно, вміння ілюструвати свої думки, застосовувати на практиці знання формул, теорем, вмінь шукати площу круга та довжину кола.
Рядок 35: Рядок 22:
  
 
Належне використання цифрових технологій, інструментів та комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних для подальшого успішного використання отриманих знань.  
 
Належне використання цифрових технологій, інструментів та комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних для подальшого успішного використання отриманих знань.  
 
Опис оцінювання
 
 
На початку навчального проекту
 
Ознайомлення учнів з учительською презентацією, проведення бесід з учнями щодо знань та здібностей учнів, заповнення форм опитування, проводить обговорення питань, які цікавлять учнів стосовно теми, заповнення схем, таблиць.
 
Під час роботи
 
Обговорення досліджень, обмін знаннями та власними думками за допомогою сервісів, проведення оцінювання робіт колег та самооцінювання,  пропонування власних способів вирішення проблемних питань
 
 
На прикінці проекту
 
Захист власних проектів, , обговорення отриманих результатів та запропонованих ідей
 
 
Діяльність учнів та вчителя 
 
На початку проекту учні знайомляться з презентацією вчителя, з темою, обговорюють питання, консультуються із учителем. розбиваються на малі групи по інтересам, обговорюють тему проекту, шукають інформацію в бібліотеці, підручниках, Інтернеті. Вони планують дослідження, формулюють гіпотезу, виконують дослідницьку роботу, адаптують матеріал до розміщення в презентації, створюють презентації за шаблоном, веб-сайти. Демонструють презентації на загальношкільній конференції, представляють публікації. 
 
 
Відомості про автора
 
Ім'я, прізвище
 
Пугач Юліана Федорівна
 
 
Фах, навчальний предмет
 
Учитель математики, математика
 
 
Навчальний заклад
 
Комунальний заклад освіти «Спеціалізована школа №55 інформаційно-технологічного профілю» Дніпропетровської міської ради
 
 
Місто\село, район, область
 
м. Дніпропетровськ
 
Контактні дані
 
ulianafedorovna@gmail.com
 
Відомості про тренінг
 
Дати проведення тренінгу
 
 
Місце проведення тренінгу
 
Комунальний заклад освіти «Спеціалізована школа №55 інформаційно-технологічного профілю» Дніпропетровської міської ради
 
 
==Повний План вивчення теми==
 
 
[https://docs.google.com/file/d/0B1iHd-92nZcIMEZQM1BhaGFoc3M/edit План проекту]
 
 
 
 
[https://docs.google.com/file/d/0B1iHd-92nZcISlVJaTNQWFhoOUk/edit План впровадження]
 
 
=Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)=
 
 
Діяльність учнів та вчителя
 
 
Учні будуть поділені на групи: Біографи, Історики, Експерти.
 
 
 Біографи Працюють над проблемним питанням “На які цикли поділяються суспівльно-побутові пісні. Що в них є спільного?”
 
 
 Історики Працюють над питанням “Що відомо про Сагайдачного й Дорошенко, зокрема досліджують проблемне питання “Що спільного та відмінного в козацьких та чумацьких піснях?”
 
 
 Експерти Працюють над проблемним питанням “Про що розповідають коломийки? Чи хвилюють порушені в них проблемисучасну молодь?”
 
 
До початку проекту:
 
 
До початку проекту у навчальному закладі з коллективом вчителів було проведенно зібрання з теми "Використання методу проектів в практичній діяльності педагога", кожний отримав буклет з данної тематики.
 
Провести зібрання з батьками. Проінформувати про початок роботи проекту, основні цілі та завдання. Провести підготовче заняття з батьками по використанню мережі Інтернет(основи роботи з електронною поштою, основи пошуку інформації, основи використання сервісів Web 2.0). Отримати від батьків дозвіл на відкриття скриньки дитини.
 
 
Створити каталог ресурсів Інтернет для батьків.
 
 
Створити усі організаційні, методичні, дидактичні матеріали для проведення проекту.
 
 
Провести анкетування з дітьми за допомогою опитувальника для виявлення початкових знань з теми.
 
 
Реалізація проекту:
 
 
1 тиждень
 
 
- діти отримують правила техніки безпеки під час роботи з комп'ютером;
 
 
- проведення оцінювання знань за допомогою графічних схем геометричні фігури, кути;
 
 
- об’єднання в групи та розподіл обов’язків. Учні будуть об’єднані у три групи, в свою чергу представники кожної групи будуть об’єднані ще у три підгрупи - Біографи, історики, дексперти.
 
 
- планування роботи групи. Кожна група отримає індивідуальний графік роботи групи.
 
 
2-3 тиждень - пошук інформації за допомогою мережі Інтернет. Діти знайомляться з поняттям про авторське право. Діти отримають форми для оцінки веб-сторінок та переходять до пошуку інформації у мережі Інтернет.
 
 
4 тиждень - проведення уроку за межами навчального закладу.
 
 
5-6 тиждень – обробка інформації. Оформлення інформації у вигляді творчого проекту групи (мультимедійна презентація з обраної теми)
 
 
6-7 тиждень – перегляд, оцінка продуктів проектної діяльності учнів(приклад учнівської роботи).
 
 
7 тиждень – презентація продуктів проектної діяльності учнів із залученням батьків(за бажанням) обговорення ключового та змістових питань, обмін думками, вибір найкращих творчих робіт.
 
 
Після закінчення проекту:Нагородити кращі проекти учнів грамотами
 
 
Вступний етап: підготовка необхідних ресурсів, проведення батьківських зборів, показ стартовою презентації, ввідний тестування, визначення цілей проекту і кожної групи, розподіл учнів класу на проблемні групи, узгодження теми і плану роботи групи.
 
 
Поточний етап: Учні самостійно намагаються відповісти на навчальні питання своєї теми. При цьому вони повинні проаналізувати інформацію джерел і зробити висновки по темі. На підтримку розвитку навичок 21-го століття вчитель забезпечує групи ресурсами, необхідними для самооцінки і відстеження просування роботи груп по етапах дослідження, пропонує дидактичні завдання з теми проекту. Заповнюються листи рефлексії та самооцінки, ведеться журнал проекту.
 
 
Підсумковий етап: Кожна група виступає з усною презентацією результатів, демонструючи свої роботи у формі презентації, буклету, вікі-статті. На завершення колективно обговорюються висновки, службовці відповіддю на основний питання проекту. Учні оцінюють виступи груп відповідно до критеріїв оцінювання роботи груп. Проводяться підсумкове анкетування / тестування. Підбиваються підсумки роботи і здійснюється індивідуальна рефлексія експедиції, фоторепортажі).
 
 
=Навчальні цілі=
 
 
Проект «Суспільно-побутові пісні» розраховано на учнів 7 класів. Мета проекту: Поглибити знання учнів про українські народні пісні; розкрити їх жанрово-тематичне розмаїття; вчити аналізувати зміст пісень, їх образи; з'ясовувати роль художніх засобів; виховувати любов до рідної пісні, бажання відроджувати і вивчати.
 
 
Учні повинні вміти:
 
 
• розвивати  пізнавальні навички опрацювання знайденої інформаіції
 
 
• розвивати  вміння ставити і вирішувати проблему
 
 
• співпрацювати в малих та великих групах
 
 
• Здійснювати вибір та прийняття комплексних рішень
 
 
• розвинути комунікативні вміння і навички публічного виступу
 
 
• вміти швидко знаходити інформацію за ключовими словами, критично оцінювати інтернет-ресурси відповідно до критеріїв наданих вчителем,  не порушувати статі закону про авторські та суміжні права.
 
 
• Використовувати WIKI-технології, блоги, сайти  як інструменти для спілкування, досліджень, організації, оцінювання інформації, володіння базовим розумінням етичних/правових питань, пов’язаних з доступом та використанням інформації .
 
  
 
=Опис оцінювання=
 
=Опис оцінювання=
  
1. До початку проекту проводиться
 
  
• Діагностика навчальних потреб учнів [https://docs.google.com/file/d/0B3DN4V5s_H3YTGNFM1EyVUpPOE0/edit З-Х-Д]
 
  
• Рівня їх фактичних знань учнів з теми [https://docs.google.com/file/d/0B1iHd-92nZcIUHVuMnpZaWZvOEE/edit опитувальник]
+
[https://docs.google.com/file/d/0B8h_zuwiNdiZTzliSnhncWlDNGs/edit Види формуючого оцінювання]
  
2. Під час проведення проекту проводиться:
+
[https://docs.google.com/file/d/0B8h_zuwiNdiZRG56c19qZFVsRVE/edit Оцінювання веб сайтів]
  
• анкетування для групування учнів по групам
+
[https://docs.google.com/file/d/0B8h_zuwiNdiZajY2WWN4ZkFIb2M/edit Приклад уроку з критичного оцінювання сторінок Інтернету для учнів початкової школи.doc]
  
• відслідковування ходу виконання роботи
+
[https://docs.google.com/file/d/0B8h_zuwiNdiZU1pqRFNuS09WY1E/edit Самооцінювання]
  
• контроль за дотриманням вимог до виконання різних видів роботи
+
[https://docs.google.com/file/d/0B8h_zuwiNdiZZVQ4OTZlRjJ4d0U/edit Форма для оцінювання веб]
  
3. По завершенню проекту проводиться:
+
[https://docs.google.com/file/d/0B8h_zuwiNdiZRFkydjBEZ3U4MVU/edit Форма для оцінювання wiki]
Оцінювання створених учнями робіт: презентації, публікації, сайту, допису
+
  
Проведення
+
[https://docs.google.com/file/d/0B8h_zuwiNdiZQkZaT01lVS14NVk/edit Форма оцінювання Портфоліо]
 
+
[https://docs.google.com/file/d/0B1iHd-92nZcIUHVuMnpZaWZvOEE/edit вихідного тестування]
+
 
+
[https://docs.google.com/file/d/0B1iHd-92nZcIZHRNamtuRFdIbUU/edit самооцінювання учнів]
+
 
+
[https://docs.google.com/file/d/0B1iHd-92nZcIYlNkQ1FQWlVxV1U/edit оцінювання діяльності учнів]
+
 
+
[https://docs.google.com/file/d/0B1iHd-92nZcIMi1nUnozWHFEa3c/edit оцінювання вікі-статті]
+
 
+
[https://docs.google.com/file/d/0B1iHd-92nZcIaGJVQXl3YmNnX1k/edit фасилітація]
+
  
 
=Відомості про автора=
 
=Відомості про автора=
 
==Ім'я, прізвище==
 
==Ім'я, прізвище==
  
Білоконь Галина Іванівна
+
Пугач Юліана Федорівна
  
 
==Фах, навчальний предмет==
 
==Фах, навчальний предмет==
  
Вчитель української мови та літератури
+
Учитель математики, математика
Предмет: українська мова і література
+
  
 
==Навчальний заклад==
 
==Навчальний заклад==
Рядок 201: Рядок 60:
 
==Контактні дані==
 
==Контактні дані==
  
galinabilokon29@gmail.com
+
ulianafedorovna@gmail.com
  
 
=Відомості про тренінг=
 
=Відомості про тренінг=

Поточна версія на 13:04, 27 листопада 2012

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Математика

Навчальна тема (як записано в програмі)

Коло і круг. Геометричні побудови

Вік учнів, клас

7-й клас, 12-13 років

Діяльність учнів (Скопіювати з Плану)

Перед проектом вчитель познайомив учнів з буклетом про переваги методу проектів та продемонстрував свою презентацію за темою «Круг. Коло. Геометричні побудови».Провели анкетування та дізналися думку учнів щодо роботи за цим методом, отримали батьківський дозвіл на роботу учнів в інтернеті і підписали договір про конфіденційність. На початку проекту учні обговорюють питання, консультуються із учителем, розбиваються на малі групи по інтересам, обговорюють тему проекту, шукають інформацію в бібліотеці, підручниках, Інтернеті. Вони планують дослідження, формулюють гіпотезу, виконують дослідницьку роботу, адаптують матеріал до розміщення в презентації, створюють презентації за шаблоном, буклети, веб-сайти. Демонструють презентації на загальношкільній конференції, представляють публікації.

Навчальні цілі

Дослідити, як люди використовують коло і круг у нашому житті. Навчитися шукати, збирати, узагальнювати інформацію, планувати свою діяльність, формувати у учнів вміння виступати перед аудиторією, формулювати свої думки коротко і ясно, вміння ілюструвати свої думки, застосовувати на практиці знання формул, теорем, вмінь шукати площу круга та довжину кола.

При створенні презентації, публікації та веб-сторінки продовжувати формувати вміння планувати роботу, стисло подавати результати досліджень, добирати відповідний ілюстративний матеріал, робити висновки

Належне використання цифрових технологій, інструментів та комунікаційних мереж для доступу, управління, інтегрування, оцінювання та створення інформаційних даних для подальшого успішного використання отриманих знань.

Опис оцінювання

Види формуючого оцінювання

Оцінювання веб сайтів

Приклад уроку з критичного оцінювання сторінок Інтернету для учнів початкової школи.doc

Самооцінювання

Форма для оцінювання веб

Форма для оцінювання wiki

Форма оцінювання Портфоліо

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Пугач Юліана Федорівна

Фах, навчальний предмет

Учитель математики, математика

Навчальний заклад

м. Дніпропетровськ, КЗО "Спеціалізована школа №55 інформаційно-технологічного профілю"

Місто\село, район, область

м.Дніпропетровськ

Контактні дані

ulianafedorovna@gmail.com

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

9 жовтня - 23 жовтня 2012р

Місце проведення тренінгу

м.Дніпропетровськ, КЗО "Спеціалізована школа №55 інформаційно-технологічного профілю"

Тренери

Філюк Галина Іванівна

Тренінг за 10 версією "Навчання для майбутнього", м.Дніпропетровськ, 9 жовтня - 23 жовтня 2012